۱۰ بازی ترسناک برتر که بهترین داستان و دنیا را دارند

۱۷ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بهترین بازی های ترسناک

زمانی که بحث درباره‌ی بازی‌های ترسناک می‌شود، داستان اهمیت زیادی پیدا می‌کند. به دلیل اینکه نمونه‌های موجود در این سبک نمی‌توانند تنها با ترساندن ناگهانی به هدف خود برسند. این بحث ترس ناگهانی در فیلم‌های ترسناک بسیار خوب جواب داده است. این موضوع هم به این دلیل است که توجه مخاطب بسیار کمتر از گیمرها است. از طرفی فیلم‌ها هم از بازی‌ها کوتاه‌تر هستند.

سبک ترسناک در بازی‌ها باید از ابتدا توجه بازیکن را به خود جلب کند. از طرفی باید بتواند این توجه را تا انتهای بازی نگه دارد. مهم نیست که این بازی ۶ ساعت یا ۲۰ ساعت طول بکشد. به طور کلی باید این توانایی را داشته باشد که بتواند همواره مخاطب را هیجان زده کند. یکی از راه‌های این کار، این است که دنیای بازی را تا جای ممکن ترسناک و جذاب طراحی کنند. حال یکی دیگر از این کارها می‌تواند داستان زیبا به همراه توضیحات بسیار در دنیای بازی باشد. چیزی که باعث شود بازیکن در دنیای بازی قرار داشته و بخشی از این تجربه است. حال بیایید تا نگاهی به بازی‌های ترسناکی بی‌اندازیم که بهترین دنیا و داستان را داشتن.

۱۰. قاب مرگبار: پروانه‌ی سرخ (Fatal Frame: Crimson Butterfly)

بهترین بازی ترسناک

این مجموعه به نام پروژه صفر هم در اروپا شناخته می‌شود. مجموعه فیتال فریم در سال ۲۰۰۱ برای کنسول ‌پلی‌استیشن ۲ عرضه شد. این مجموعه از فیلم‌های اصیل ژاپنی مثل حلقه (The Ring) الگوبرداری کرده است. همین باعث شده تا بتواند حس تنهایی را بسیار خوب به کاربر القا کند. به همین دلیل توانست یکی از بهترین بازی‌های ترسناک تا الان باقی بماند.

این مجموعه در شماره ۲ به اوج خود می‌رسد. یعنی فیتال فریم ۲ را می‌توان به راحتی بهترین بازی این مجموعه دانست. داستان کلی مجموعه بسیار به هم متصل بوده و از طرفی داستان روستای مینیکامی (Minikami Village) هم بسیار غنی است. به همین علت بازیکنان غرق در این بازی خواهند شد.

۹. مجموعه‌ی شیطان درون (The Evil Within)

بهترین بازی ترسناک

مجموعه‌ی شیطان درون در سال ۲۰۱۴ برای کنسول‌های نسل ۷ و ۸ به همراه کامپیوتر عرضه شد این بازی‌ها توسط شینجی میکامی (Shinji Mikami) ساخته شده است. از کارهای دیگر میکامی می‌توان به رزیدنت اویل و داینو کرایسیس (Dino Crisis) اشاره کرد. شیطان درون به نسبت دو نمونه‌ی قبلی ترسناک‌تر است. به دلیل اینکه عناصر ترس ناگهانی و روانی دارد.

با این حال دنیای این بازی به‌شدت جالب طراحی شده و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این موضوع در شیطان درون ۲ بسیار مشخص‌تر است. به دلیل اینکه این بازی تقریبا جهان باز بوده و بازیکن آزادی عمل بسیاری در یافتن موارد مختلف در آن دارد. تنها بخش ناامید کننده این بازی صداگذاری آن است که اصلا جالب نیست. همچنین ممکن است در طول بازی با چند مورد آزار دهنده روبه‌رو شوید ولی به طور کلی شیاطان درون کیفیت بسیار بالایی دارد.

۸. سایرن: طلسم خون (Siren: Blood Curse)

بهترین بازی ترسناک

این بازی در سال ۲۰۰۸ پلی‌استیشن ۳ عرضه شد. در اصل طلسم خون با حالت قسمتی خود، یادآور بازی آژیر اصلی که در سال ۲۰۰۳ برای پلی‌استیشن ۲ منتشر شد، بود. با گذشت چندین سال بسیار عجیب است که همچنان از لحاظ بصری این مجموعه بسیار زیبا است. نکته مثبت این بازی نسبت به رقبا طراحی هنری و محیط بازی است.

اگر شما طرفدار طراحی دنیا و داستان باشید، آژیر یکی از بهترین داستان‌ها به همراه محیط را دارد. شما در نقش یک ژورنالیست ژاپنی هستید که مسؤول شده تا رازهای روستای هانودا (Hanuda Village) را کشف کند. نکته‌ی جالب اینجاست که اشاره‌هایی هم به داستان تاریخی در این بازی می‌شود.

۷. مجموعه‌ی فضای مرده (Dead Space)

بهترین بازی ترسناک

مجموعه فضای مرده از نمونه‌هایی بود که طرفداران به‌شدت منتظر بازسازی آن بودند. حال این‌طور که به نظر می‌رسد بازسازی آن قرار است به‌زودی عرضه شود.

مجموعه‌ی فضای مرده یک مجموعه‌ی ترسناک و علمی تخیلی است. این فاکتورها از بازی‌هایی مثل موجود فضایی (Alien) الگو گرفته‌اند. فضای مرده برای کنسول‌های نسل ۷ به همراه کامپیوتر عرضه شد. بعد از عرضه‌ی اولین بازی، دو نسخه‌ی دیگر هم عرضه شدند. بحث اینجاست که بهترین بازی‌های فضای مرده، دو نسخه‌ی اول بودند.

شاید این بازی ترسناک‌ترین گزینه در این لیست نباشد. با این حال اتمسفر بازی به همراه حس ترسی که به شما القا می‌کند، بی‌نظیر است. طراحی دنیای این بازی جزء بهترین‌های سبک ترسناک است. هر عنصر در بازی از طراحی شخصیت‌ها تا صداگذاری بسیار خوب باعث شدند تا بازیکن در دنیای فضای مرده غرق بشود. نکته جالب اینجاست که بعد از عرضه بازی‌ها از این مجموعه داستان‌های جانبی بسیاری در قالب کتاب یا فیلم عرضه شد.

۶. مجموعه‌ی جشن جسد (The Corpse Party Series)

بهترین بازی ترسناک

شما تنها به تصاویر این مجموعه نگاه بیاندازید. متوجه خواهید شد که این مجموعه قطعا چندان ترسناک به نظر نمی‌رسد. با این حال با وجود جلوه‌های بصری ساده، داستان این بازی به همراه محیط آن ترس خاصی را در وجود شما ایجاد خواهد کرد. چیزی که بازی‌های بزرگ ترسناک به سختی به آن دست می‌یابند.

داستان جشن جسد کمی آزار دهنده، گیرا و البته ترسناک است. به همین علت است که تعداد طرفداران آن هم محدود است. قسمت جالب اینجاست که داستان این بازی پس از عرضه با ساخت مانگا، انیمیشن و حتی فیلم بیشتر گسترش پیدا کرد.

۵. بیگانه: انزوا (Alien: Isolation)

بهترین بازی ترسناک

مجموعه‌ بیگانه به‌عنوان یکی از معروف‌ترین عناوین علمی تخیلی و ترسناک، شناخته شده‌اند. پس زمانی که انزوا منتشر شد، سابقه بسیار خوبی را در میان گیمرها داشت.

وقایع این بازی بین دو فیلم بیگانه رخ می‌دهد. جایی که آماندا ریپلی (Amanda Ripley) وارد دنیای این بازی شده تا بفهمد چه اتفاقی برای مادرش افتاده است. حتی اگر شما چیزی از این مجموعه ندانید، بیگانه: انزوا دنیاسازی بسیار زیبایی دارد. به حدی که شما را در دنیای این مجموعه غرق کرده و به شما امکانات زیادی می‌دهد. از طرفی با خواندن مطالبی که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، می‌توانید به اطلاعات زیادی دست پیدا کنید.

۴. مجموعه‌ی آخرین ما (The Last of Us)

بهترین بازی ترسناک

مجموعه آخرین ما را می‌توان موفقترین عنوان در این لیست دانست.

اولین بازی آخرین ما در سال ۲۰۱۳ برای کنسول پلی‌استیشن ۳ عرضه شد. از همان ابتدای کار، این بازی توانست جزو بهترین بازی‌های ترسناک تاریخ قرار بگیرد. بسیار اعتقاد دارند که گیم‌پلی این بازی بیشتر به سبک ماجراجویی است تا ترسناک. این حرف تا حدی هم درست است. بحث اصلی اینجاست که اتمسفر بازی به همراه داستان و کرکترها همگی به حالت ترسناک هستند. از طرفی این مجموعه یکی از بهترین دنیاهای ترسناک را ارائه می‌کند.

ناتی داگ (Naughty Dog) توانست یک دنیای بسیار باورکردنی را با توجه به توضیحاتی که درباره‌ی آن داد بسازد. از طرفی شماره ۲ این مجموعه هم موفقیت بسیار زیادی کسب کرد و توانست یک دنباله شایسته برای شماره ۱ باشد. تقریبا در هر ساختمان دنیای آخرین ما شواهدی از افرادی که قبلا آنجا زندگی می‌کردند وجود دارد. این افراد اصلا اطلاعی از سرنوشت شوم خود نداشتند. بازی‌های داستان محور مثل آخرین ما بیشتر بازیکن را به سمت داستان اصلی سوق می‌دهند. این در حالی است که محیط بازی هم اطلاعات بسیار زیادی در خود دارد.

۳. مجموعه‌ی مترو ۲۰۳۳ (Metro 2033)

بهترین بازی ترسناک

اولین بازی مترو در سال ۲۰۱۰ عرضه شد. سپس یک ریمستر از همین بازی و دو دنباله دیگر از آن منتشر شد. همه این‌ها توانستند تا تعدادی از بهترین بازی‌های ترسناک را ارائه دهند.

این بازی‌ها بر اساس کتاب‌هایی به همین نام ساخته شده‌اند. نویسنده این کتاب‌ها هم دیمیتری گلوکووسکی (Dmitry Glukhovsky) بود. زمانی که این مجموعه بر اساس کتاب باشد پس داستان و تاریخچه‌ای غنی خواهد داشت. به‌خصوص آخرین بازی این مجموعه به نام مهاجرت (Exodus) بسیار گسترده بود. این مجموعه شما را غرق در دنیای ترسناک خود خواهد کرد. حتی قصد هم ندارد به شما لحظه‌ای استراحت دهد.

۲. سایلنت هیل ۲ (Silent Hill 2)

بهترین عنوان ترسناک

وقتی بحث درباره‌ی ساخت یک دنیای ترسناک می‌شود، سایلنت هیل ۲ می‌درخشد. نمونه‌های کمی در این سبک وجود دارند که دنیای آن‌ها تا اینحد ترسناک و آزار دهنده باشد. اولین بازی این مجموعه از محدودیت‌های پلی‌استیشن ۱ برای ترسناک‌تر شدن استفاده کرد. با این حال شماره دو این مجموعه بود که به‌عنوان یک معیار برای بازی‌های ترسناک به شمار می‌آید.

سایلنت هیل ۲ از اسطوره‌گرایی و عناصر توهم به همراه داستان جالب برای ترسناک‌کردن دنیای خود استفاده کرد. همین چیزها بودند که باعث شدند دنیای سایلنت هیل برای مدت‌ها در ذهن کاربران هک شود. علاوه بر آن سایلنت هیل ۲ اتصال خوبی بین شماره ۱ با خود برقرار می‌کند و داستان را بسیار خوب توضیح می‌دهد.

۱. مجموعه‌ی رزیدنت اویل (Resident Evil)

بهترین عنوان ترسناک

تأثیر رزیدنت اویل در سبک ترسناک بسیار زیاد بوده است. به حدی که بسیاری از افراد سبک ترسناک را با این عنوان می‌شناسند.

مجموعه رزیدنت اویل از سال ۱۹۹۶ در دنیای گیمینگ وجود دارند. این مجموعه نقش بزرگی در محبوبیت سبک ترسناک داشتند. رزیدنت اویل عناصر جست‌و‌جو و ماجراجویی را با ترسناک مخلوط کرد. به همین دلیل توانست یک دنیای بسیار باورپذیر را بسازد. دنیای رزیدنت اویل پر از نوشته‌های مختلف است که به شما کمک خواهد کرد تا به داستان بازی پی ببرید. به همین دلیل این مجموعه یکی از گیراترین عناوین در تاریخ است.

حتی آخرین عناوین عرضه شدند از رزیدنت اویل هم قدرت بسیار زیادی در ساخت دنیا داشته و اصلا در این زمینه بازی افت نداشته است. درست است که داستان این مجموعه در طول سال‌ها بسیار پیچیده شده است. با این حال طرفداران پر و پا قرص توانستند ارتباط میان این بازی‌ها را پیدا کنند. نکته جالب اینجاست که ارتباط میان بازی‌های رزیدنت اویل از آنچه فکر می‌کنید بسیار بیشتر است!

در انتها باید گفت که این عناوین شاید لزوما ترسناک‌ترین در این سبک نباشند اما قطعا داستان و دنیای بسیار زیبایی دارند. این چیزها تجربه‌ای را به شما ارائه خواهند داد که در هیچ عنوان دیگری وجود ندارد. حال نظر شما چیست؟ به نظر شما جای کدام عنوان در این لیست خالی است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamesRadar.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۵ دیدگاه
 1. Avatar شادی

  ده لست اف اس یکی از بهترین بازی ها تو سال خودش بوده و تا الان هم هست‌
  زیاد ترسناک نیست ولی داستان عالی داره مثل رزیدنت ویلیج و اینکه ممنون بهش اشاره کردید

 2. Avatar Mohsen

  Amnesia هم خوبه خصوصا یکش

 3. Avatar محمد امیر

  واقعا جای بازی دایینگ لایت و اوت لست خالیه بعضی از بازی ها واقعا چرت بودن و جای این دو بازی بینظیر رو پر کرده بودم

 4. Avatar M.J

  واقعا اوت لست نباید میبود؟؟؟ اون وقت لست اف اس که اصلا نمی‌ترسونه هست اوت لست جزو ترسناک ترین بازی های جهانه و داستان و محیط جذابی هم داره باید می‌بود

 5. Avatar حسینی

  سلام لست اف اس اصلا ترسناک نیست. منظورم این نیست که نمیترسونه، منظورم خود ژانر “ترسناک” یا همون “Survival Horror” هست. اینکه بچه های زیر ۱۰ سال با بازی کردنش میترسن دلیل نمیشه بازی ترسناک به حساب بیاد، این بازی کلا توی ژانر ترسناک نیست. یه تحقیقی بکنید کافیه اسم the last of us رو توی گوگل سرچ کنید تا ژانرش رو بیاره، واقعا کار ساده ای هست.

 6. Avatar علیرضا

  Alone in the dark

 7. Avatar علیرضا

  اسمش یادم اومد
  Alone in the dark

 8. Avatar علیرضا

  F.E.A.R که سبک جدیدی از ترس رو اون موقع آورد و داستان جدابی داشت.
  یا الن ویک که داستان هم توش نقش جذابی داره.
  یا سری بازیهایی بود که اسمش خاطرم نیست خیلی معروف بود. که یه نسخه‌ش توی سنترال پارک نیویورک اتفاق میفتاد.

 9. Avatar مهدی

  شما alone in the dark 1 رو بازی نکردی

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه