۱۰ باس‌ فایت سختی که می‌شود با کلک دور زد

۱۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰ ۱۶ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه

از آغاز صنعت بازی‌های ویدئویی تاکنون، باس‌ فایت‌ها رکن اساسی آن محسوب می‌شدند. آن‌ها قوی‌تر، سریع‌تر و باهوش‌تر از دیگر دشمنانی هستند که در طول مرحله با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید. باس‌ فایت‌ها معمولا در آخر هر مرحله سروکله‌شان پیدا می‌شود تا هم چالش ایجاد کنند و هم بازیکن با پشت‌سرگذاشتنش سرگرم شود. بعضی از آن‌ها فوت آب‌اند و چالش خاصی ایجاد نمی‌کنند. بااین‌حال، تعدادی به‌حدی سوهان روح می‌شوند که بازیکن از شدت خشم حاضر است دسته را به تلویزیون پرت کند. بازیکن اینجور مواقع با خود می‌اندیشد  «باید یه راه ساده‌ای برای رد کردن این باس‌ فایت باشه». به همین علت ما دنبال راه‌هایی رفتیم تا بتوان باس‌ فایت‌های شدیدا دشوار را مثل آب خوردن رد کرد.

من در این فهرست از ده‌تا از سخت‌ترین باس‌ فایت‌هایی که بازیکنان را کلافه می‌کنند پرده برداشته و نقاط ضعفشان را نشان می‌دهم تا ببینید این ببرهای درنده چطور به گربه‌‌هایی رام تبدیل می‌شوند. چه این‌ها سهوا از چشم سازندگان دور بوده‌اند یا اصلا از سر هوشمندی آن‌ها، با این کلک‌ها می‌توانید موانع بزرگ را طوری پشت سر بگذارید که انگار دست‌اندازهایی ساده بوده‌اند.

قبل از اینکه شروع کنیم باید سه قانون این فهرست را یادآور شویم: تنها یک بازی از هر مجموعه انتخاب شده، این باس‌ها دشوارند ولی نباید نقاط ضعف و کلکی که می‌شود به آن‌ها زد واضح باشد، و برخی از آن‌ها در لحظات مهم مثل پایان بازی ظاهر می‌شوند. پس مواظب باشید تا بازی لوث نشود.


۱۰. Heaven’s Casket در بازی Senran Kagura: Peach Beach Splash

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴

heavens casket

بعد از بلبشوی شینوبی لاغر و جمع‌وجور دوستان و خیس‌کردن همه با تفنگ آب‌پاش، وقت بار سفر را بستن فرا رسیده است. بااین‌حال، می‌اوین (Meiun)، برنامه‌ریز گروه، می‌خواهد دختران را برای امنیت خودشان در جزیره نگه دارد چراکه می‌ترسد شین (Shin)، خالق یوماها [Yōma: شیاطین انگلی که از خون ریخته‌شده‌ی شینوبی‌ها در هنگام دوئل می‌توانند متولد شوند]. آن‌ها را کشته و کل جهان را نابود کند. اما این دختران طبق معمول دنبال راهی برای خروج از جزیره هستند و گرچه چشم می‌اوین آب نمی‌خورد اما از عزم راسخ آن‌ها شگفت‌زده می‌شود. پس قبل از خروج، آخرین آزمون را رو می‌کند: ماشین جنگی غول‌پیکری به نام Heaven’s Casket که سرنشینش کسی نیست جز ریوکی (Ryoki).

راه سخت: اگر حالت سختی بازی را روی ساده گذاشته باشید بعید است این باس‌ فایت چندان مشکل‌ساز باشد. اما اگر درجه سختی را برای دریافت مدال و کارت‌های کمیاب‌تر بالا برده‌اید، پس نبرد با این ماشین می‌تواند رس‌تان را بیرون بکشد. اول بگوییم که ماشین جنگی ریوکی خط سلامتی به‌شدت بلندی دارد و به انواع و اقسام حملات کشنده مجهز است: انفجار انرژی، امواج صوت، حمله‌ی چرخشی و لیزری قوی که از درختستان ساحل هم می‌تواند رد شود. تنها راه صدمه‌زدن به این دی‌جی نامیرا این است که آنقدر به او ضربه بزنید تا موقتا متوقف شده و درب مکان سرنشین باز شود. اینجا می‌توانید او را با تفنگ آب‌پاش خیس کنید. البته این حالتی موقت است و باید خیلی سریع عمل کنید چون ریوکی دوباره به حالت اولیه برمی‌گردد. می‌توانید از همه‌ی طرفداران سری Senran Kagura بپرسید تا جواب یکسانی بشنوید: وقتی هاله‌ی نور ریوکی قرمز شود، یعنی بازی تمام است.

راه ساده: به محض شروع مبارزه، فورا دوربین را چرخانده و به سمت چترهای حصیری دویده و روی آن‌ها بپرید. ریوکی در این حالت تنها به یاران شما که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند شلیک می‌کند. وقتی همه‌ی آن‌ها از بین رفتند، ریوکلی جلو می‌آید ولی متوقف می‌ماند. در این نقطه می‌توانید هرقدر که بخواهید به او شلیک کنید بی‌آنکه ریوکی هیچ حرکتی کند. گرچه می‌شود خط سلامتی او را خیلی آرام پایین آورد، اما برای دریافت کارت‌ها باید با کمترین صدمه و با بالاترین سرعت خط سلامتی ریوکی را پایین بیاورید. شخصا از سلاح Gatling Gun و کارت‌هایی که اجازه‌ی تعویض خشاب سریع‌تر می‌دهند استفاده می‌کنم. به یاد داشته باشید آنقدر هم که فکر می‌کنید ریوکی نزدیک شما متوقف نمی‌شود، پس پیشنهاد می‌کنم از چندتا کارت مربوط به ایجاد مانع استفاده کنید تا با پریدن روی آن‌ها به باس‌ فایت نزدیک‌تر شوید.


۹. Phantom Train در بازی Final Fantasy VI Advance

پلتفرم: گیم‌بوی ادونس

باس‌فایت سختی که می‌شود با کلک دور زد

سری بازی‌های فاینال فانتزی پر از باس‌ فایت‌های چالش‌برانگیزند، اما اگر اهل آزمون و خطا باشید، می‌بینید با ابزارهایی که اصلا فکرش را نمی‌کردید می‌توانید مثل آب خوردن آن‌ها را شکست دهید. باس‌ فایت Phnatom Train مصداق بارز آن در فاینال فانتزی‌های قدیمی است. سابین (Sbin) و ساین (Cyan) سوار قطار می‌شوند و قبل از رسیدن به جهان پس از مرگ می‌خواهند پیاده شوند، اما باید با باس‌ فایت نام‌برده بجنگند.

راه سخت: این یکی از باس‌ های سخت بازی حساب می‌شود. چهار حرکت بیشتر نمی‌تواند انجام دهد ولی همگی مرگ‌بارند. چرخ او می‌تواند یک یا همه‌ی اعضای گروه را با ضربه‌ای سنگین له کند، با باران اسیدی به همه صدمه زده و مسمومشان سازد، با هاله‌ای نورانی ضربه بزند و با سوتی شیطانی به‌طور تصادفی بیماری‌های مختلفی به اعضای گروه منتقل کند. اگر تا مغزاستخوان مجهز نباشید مقابل این ضربات خرد خواهید شد. علاوه‌براین، ترا (Terra) و سلس (Celes) تنها دو عضو گروه هستند که بعد از رسیدن به شهر زوزو (Zozo) تازه جادوگری را می‌آموزند. بنابراین برای این مبارزه به‌شدت به استفاده از آیتم‌های مختلف نیازمند هستید.

راه ساده: Phantom Train اساسا یک دشمن نامیرا و از گور برخاسته است. یعنی آیتم‌ها و طلسم‌های شفابخش می‌توانند به او صدمه بزنند. پس با استفاده از ایتم Phoenix Down روی آن، نبرد فورا تمام می‌شود؛ خیلی ساده، بدون هیچ سروصدا.


۸. Father Gascoigne در بازی Bloodborne

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴

۸. باس‌فایت سختی که می‌شود با کلک دور زد

بلادبورن، نقش‌آفرینی سرگرم‌کننده ولی دشوار، در مقایسه با دارک سولز مثل سیبی است که از وسط دو نصف کرده باشند؛ پس اشتباهات نه از سوی خود بازی بلکه اغلب از سمت خود بازیکن است. یکی از نقاط قوت بلادبورن باس‌ های فوق‌العاده‌اش است که بازیکن را به شیوه‌های متفاوتی به چالش می‌کشند. مثال بارز آن Father Gascoigne است؛ یک شکارچی ماهر و کارکشته.

راه سخت: گرچه لزوما سخت‌ترین باس بلادبورن به حساب نمی‌آید اما باز هم حریف نیرومندی است. حرکاتش پرسرعت و ضربه‌اش با تبر شکارچی سریع و دامنه‌دار است و سلامتی زیادی از بازیکن می‌گیرد. پیستول هانتر او مثل بلاندرباس [Blunderbuss: تفنگی قدیمی و مخصوص شلیک از راه نزدیک] است و گلوله‌هایش همچون اسپری پروپخش می‌شوند. وقتی تنها یک‌سوم سلامتی‌اش باقی مانده باشد به گرگینه تبدیل شده و هم چابک‌تر می‌شود و هم اگر دست نجنبید می‌تواند منگ‌تان (Stunt) کند.

راه ساده: اگر به اطراف قبرستان نگاه کنید، پله‌هایی نرده‌دار می‌بینید. از آن‌ها بالا بروید تا باس‌ فایت هم همانجا بیاید. سپس فورا از آن‌ها پایین آمده و خود را در موقعیتی قرار دهید که بین شما و باس نرده‌های پله قرار داشته باشد. Father Gascoigne به‌جای اینکه از پله‌ها پایین بیاید، تنها به سمت نرده‌ها می‌دود و همانجا گیر می‌کند. پس می‌توانید بدون اینکه خطر خاصی متوجهتان باشد به او ضربه بزنید. در اثری مثل بلادبورن که هر مبارزه‌ای بحث مرگ و زندگی است این راه جنگیدن شرافتمندانه نیست ولی گاهی باید دستتان را آلوده کنید و با کلک‌زدن جلو بروید.


۷. Whitney در بازی Pokemon Gold, Silver and Crystal

پلتفرم: گیم‌بوی کالر

pokemon

بیشتر وقت‌ها پوکمون‌های معمولی چیز دندان‌گیری نیستند و مثل نقل و نبات همه‌جا پروپخش هستند. بااین‌حال، برخی‌شان یک سر و گردن از هم‌نوع‌هایشان بالاترند: Snorlax، Tauros، Ursaring و البته Miltank. میل‌تنک را، اگر خیلی سرراست جلو بروید، در شهر Goldenrod City Gym در کنار و به‌عنوان برگ برنده‌ی ویتنی (Whitney) خواهید دید.

راه سخت: ویتنی شاید یکی از جذاب‌ترین مربی‌های ورزشی در پوکمون باشد ولی از سرسختی‌اش چیزی کم نمی‌کند. اگر آمادگی نداشته باشید، میل‌تنک کنار او می‌تواند تمام پوکمون‌های شما را نابود کند. او با آیتم Rollout با هر ضربه‌ای که می‌زند ضربه‌ی بعدی‌اش قوی‌تر می‌شود و با شیر خوردن پنجاه درصد خط سلامتی‌اش را بازیابی می‌کند. با آیتم Stomp هم کاری می‌کند تا دشمنان به خود لرزیده و از ضربه‌زدن منصرف شوند و با آیتم Attract پوکمونی که جنس مخالفش باشد جذبش شده و شانس اینکه به میل‌تنک ضربه بزند را پنجاه درصد کاهش می‌دهد. علا‌وه‌براین‌ها، تا این مرحله، او در Statها بالاترین عدد را دارد و قوی‌ترین پوکمون است.

راه ساده: در طبقه‌ی پنجم مغازه‌ی Goldenrod، بچه‌ای را پیدا می‌کنید که در ازای پوکمون Machop به شما پوکمون Drowzee را می‌دهد (که در کریستال با نام Abra شناخته می‌شود). اگر به نظرتان نمی‌توانید فعلا پوکمونی مبارز به‌دست آورید، Drowzee بهترین برگ برنده‌ی شما در مبارزه علیه ویتنی و میل‌تنک است. از آنجایی که این پوکمون از طریق دادوستد به‌دست آمده، در مبارزات پنجاه درصد XP بیشتری دریافت کرده و اغلب اوقات جنسیت آن مونث است (پس آیتم Attract میل‌تنک بلااستفاده می‌شود). علاوه‌براین، از ضربات Rock-Type مثل Rollout [در این حرکت میل‌تنک به سنگ تبدیل شده و قل می‌خورد] پنجاه درصد صدمه کمتری می‌بیند. فقط حواستان باشد این پوکمون را بیشتر از سی لول ارتقا ندهید چون در آن صورت دیگر به دستورات شما گوش نمی دهد. البته همیشه می‌توانید او را با پوکمون Ditto درهم‌بیامیزید تا او به پوکمونی از همان جنس آبستن شود و بزاید.


۶. Thresher Maw در بازی Mass Effect 2

پلتفرم: کامپیوتر، پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان

Mass Effect 2 Thresher Maw

برای اینکه نظر نژاد جنگجو و پرافاده‌ی کروگان‌ها (Krogan) را جلب کنید باید در مناسکی که تدارک دیده‌اند شرکت و توانایی‌تان را به آن‌ها اثبات کنید. در مرحله‌ی Grunt: Rite of Passage، کاپیتان شپرد برای کمک به گرانت باید در گود مبارزه گله‌ای از دشمنان را نابود کند. سیاهی‌لشکرها که از بین رفتند سروکله‌ی Theresher Maw کریه‌المنظر پیدا می‌شود.

راه سخت: او هیولایی عظیم‌الجثه است و زیر زمین می‌رود و با ضربه‌ای ناگهانی بالا می‌آید و در مبارزه از شاخک‌هایش استفاده می‌کند. طبیعتا این‌ها آسیب‌های شدیدی به شپرد وارد می‌کنند و اصلا توصیه نمی‌شود که نزدیک او بروید. اما چیزی که این باس را سخت می‌کند، آب‌دهان اسیدی است که خیلی سریع و تا مسافتی طولانی پرتاب می‌شود و هر چه مانع سر راه هست را ذوب می‌کند. برای تکمیل این مرحله به کشتن این باس نیازی نیست و تنها کافی است به مدت پنج دقیقه در گود مبارزه زنده بمانید. اما حتی همین هم حسابی چالش‌برانگیز است.

راه ساده: در گود، نقطه‌ای هست که با دسترسی به آن، Thresher Maw هیچ‌جوره نمی‌تواند به شما صدمه بزند. پس هر وقت روی زمین آمد می‌توانید با خیال راحت به او شلیک کنید. حتی اگر سلاحتان برای کشتن او قوی نیست هم با صبر کردن در همان نقطه مبارزه به پایان می‌رسد. به‌هرحال، این نقطه‌ی طلایی را که پیدا کنید کار تمام است.


۵. Void Dragon در بازی Divinity: Original Sin

پلتفرم: کامپیوتر

5. باس فایت‌ سختی که می‌شود با کلک دور زد

اگر کسی دستور می‌دهد در فلان چیز را باز نکنید لابد یک‌چیزی می‌داند و برای صلاح خودتان می‌گوید. این درسی است که آستریت (Astrate) گوش نداد و مجبور شد با تجربه به آن برسد. او فریب تریف (Trife) را خورده و صندوق Godbox را باز می‌کند و نتیجتا Void Dragon آزاد شده و به تهدیدی برای سیاره‌ی Rivellon تبدیل می‌شود. پس برای بازگرداندن این اژدها به سرجای قبلی‌اش نگهبانان باید به آستریت کمک کنند. البته به حرف ساده است و در عمل، هرکس که با این اژدها جنگیده باشد، شهادت می‌دهد که چه کار طاقت‌فرسایی است.

راه سخت: اعدادی که قدرت این اژدها را تعیین می‌کند بسیار بالاست و چیزی نیست که سرسری بگیرید. خط سلامتی او تقریبا ۱۱۰۰۰، نیروی ضربه ۴۰۰-۵۴۸، زره ۱۰۰، مقاومت علیه ضربه فیزیکی ۵۰، و مقاومت علیه ضربات جادو ۶۰ است. علی‌رغم ضعفش مقابل کریستال‌های Tenebrium اما اکیدا توصیه می‌کنیم از سلاح‌هایی که با این کریستال ساخته شده‌اند به او ضربه نزنید چون باعث افزایش خط سلامتی او خواهد شد. اما پاشنه‌ی آشیل شما در این مبارزه این است که آستریت در این مبارزه با شما همراه خواهد بود. گرچه طلسم Mass Bless که او به کار می‌برد به‌شدت بدردبخور است اما باید همیشه حواستان باشد که تا پایان مبارزه زنده بماند وگرنه بازنده می‌شوید. پس استفاده از طلسم Feather Drop در اینجا بسیار راه‌گشا است.

راه ساده: در یکی از مکان‌های بازی طوماری یک‌بارمصرف به نام Lava Core وجود دارد. با استفاده از آن گدازه‌ای از آتش روی زمین ایجاد می‌کنید که هرکس به آن برخورد کند می‌میرد. پس اگر این گدازه‌ را زیر Void Dragon قرار دهید در عرض چد ثانیه کشته می‌شود. این روشی است که حتی خود سازندگان را هم غافلگیر کرد و اصلا فکر نمی‌کردند کسی بتواند این اژدها را به این سادگی بکشد مگر آنکه از ماد استفاده کند یا ساعت‌ها گرایند کرده باشد. به‌هرحال، این روش نشان داد تصورشان اشتباه بود.


۴. Kalle Demos در بازی The Legend of Zelda: The Wind Waker

پلتفرم: گیم‌کیوب

4. باس‌فایت سختی که می‌شود با کلک دور زد

تاکنون باس‌ فایت‌های سری افسانه زندا حریفان قدرتمندی بوده‌اند. بازیکن باید در لحظه تصمیم بگیرد و هر چه دارد و ندارد را به نفع خود استفاده کند چون با زور بازوی خالی چیزی حل نمی‌شود. Kalle Demos، باس‌ فایتی که در بیشه‌های ممنوعه (Forbidden Woods) با آن روبه‌رو می‌شویم، مثل زلداهای گذشته، جزو سخت‌ترین باس‌ فایت‌ها است.

راه سخت: برای مشخص‌شدن نقاط ضعف این باس‌ فایت گل‌مانند، لینک باید با بومرنگش تاک‌هایی که باعث اتصال او به سقف شده‌اند را  قطع کند تا بعد بتواند مستقیما به خود گل شمشیر بزند. البته در طول مبارزه دوباره تاک‌هایش رشد می‌کنند و به سقف برمی‌گردد و باید این روش را از اول تکرار کنید. بعد هم تاک‌های برقی از راه می‌آیند و می‌توانند بر لینک، از بالا و پایین، شلاق بزنند. یادتان باشد وقتی روی زمین افتاده مدام به او ضربه نزنید چون بعد از مدتی که تاک‌هایش برگرشتند و هنوز روی گل ایستاده باشید صدمه می‌بینید.

راه ساده: این روش پس از گذشت یک دهه و نیم بعد از عرضه‌ی بازی کشف شد. بعد از اینکه تاک‌های Kalle Demos که او را به سقف متصل می‌کند بریدید، تنها کافی است تا یک بطری Forest Water روی گل خالی کنید تا همان لحظه بمیرد (بله، همان آیتم‌هایی که با آن به مردمان درختی Korok آب می‌دهید تا در ازایش یک Piece of Heart دریافت کنید). بعد من فکر می‌کردم آب برای گیاهان مفید است…


۳. Quiet در بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

پلتفرم: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

quiet boss fight mgs 5

سری متال گیر سالید واقعا باس‌ فایت‌های به‌یادماندنی‌ای داشت؛ سایکو مانتیسی که دیوار چهارم را می‌شکست، ومپی که نامیرا و گلوله‌ها رویش بی‌اثر بود، و بالاخره اند (The End) به‌عنوان پدر تک‌تیراندازان نوین. کوآیت هم گرچه برای دلایل اشتباهی معروف شده اما قطعا یکی از کاراکترهای به‌یادماندنی این مجموعه است.

راه سخت: مهارت‌های کوآیت در تک‌تیراندازی فرابشری است. او که می‌تواند به پره‌های در حال حرکت یک هلی‌کوپتر شلیک کند (و هیچ گلوله‌ای به خود پره‌ها نخورد) طبیعتا با  یک تک‌تیرانداز پرقدرتْ یکه‌تاز میدان خواهد بود. اگر ونوم اسنیک حتی برای یک لحظه هم نتواند سرش را بدزدد، کوآیت به او شلیک کرده و او را برای مدتی بی‌هوش و منگ می‌کند. فکر می‌کردید مبارزه با اند در متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر آزمون صبوری و استقامت بود؟ اینجا باید بیش‌ازاین‌ها صبور باشید.

راه ساده: گرچه کوآیت دید افقی مثل عقاب دارد و کیلومترها جلوتر را می‌بیند اما دید عمودی‌اش تعریفی ندارد و نمی‌تواند بالای سرش را ببیند. پس اگر ونوم اسنیک دستور دهد بالای سر کوآیت جعبه‌ی مهمات (Supply Drop) بریزند، بعد از یکی دو بار، کوآیت بی‌هوش شده و مرحله با موفقیت تمام می‌شود.


۲. General Sebastian Di Ravello در بازی Just Cause 3

پلتفرم: ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، کامپیوتر

باس‌فایت سختی که می‌شود با کلک رد کرد

آزادسازی سرزمین مادری‌تان از دست مستبدها هرگز ساده نیست. می‌توانید از ریکو رودریگز بپرسید. بعد از اینکه جمهوری مدیچی را آزاد می‌کند، آخرین کاری که باید انجام دهد رویارویی مستقیم با خود دی راولوی (Di Ravello) مستبد است. اما به‌هوش باشید، چون هلی‌کوپتر شخصی‌اش تا دندان مسلح است.

راه سخت: هلی‌کوپتر ژنرال مجهز به ماشین‌گان، راکت لانچر و سپر است. ریکو باید طوری از قلاب و چترش استفاده کند تا نه‌تنها از حملات هلی‌کوپتر بلکه از افتادن در گدازه‌های آتش هم جاخالی بدهد؛ مبارزه‌ای کاملا به نفع یک طرف.

راه ساده: اگر خیلی با این‌ور و آن‌ور پریدن میانه ندارید، می‌توانید سر قلاب را به هلی‌کوپتر و انتهای قلاب را به گدازه‌های آتش وصل کنید. هلی‌کوپتر به محض برخورد با گدازه‌ها منفجر می‌شود. وقتی مادر طبیعت پشت و پناهتان است دیگر انفجار و تفنگ چه سود؟


۱. The Master در بازی Fallout

پلتفرم: پی‌سی

باس‌فایت سختی که می‌شود با کلک دور زد

شماره‌ی اول فهرست خودش به‌تنهایی ثابت می‌کند چرا قلم از شمشیر برنده‌تر است (یا شاید هم تفنگ. یا کلا هر سلاح دیگری که در مشترک‌المنافع پساآخرالزمانی وجود دارد). به‌عنوان رهبر ارتش جهش‌یافتگان، او سابقا ریچارد مورئو (Richard Moreau) نام داشت و به‌دلیل ارتکاب قتل از والت ۸ تبعید شده بود. چند سال بعد اجبارا در خمره‌ای از ویروس‌های تکامل اجباری (Forced Evolution Virus) افتاد و به توده‌ی چندش‌آوری که هم‌اکنون می‌بینید تبدیل شد. برنامه‌ی او ازبین‌بردن نسل بشر و جایگزینی آن با سربازان شدیدا جهش‌یافته (Super Mutant) است. و بازیکن باید جلوی او را بگیرد.

راه سخت: مستر به یک جفت سلاح لیزری قدرتمند مجهز است و دو چشم معلق هم هوای او را دارند و حتی چند سرباز جهش‌یافته هم به نفع او وارد مبارزه می‌شوند. اگر لولتان به اندازه‌ی کافی بالا نباشد حسابی به چالش کشیده می‌شوید. حتی به فرض برنده‌شدن در مبارزه هم، برای فرار از کلیسای جامع قبل از اینکه به هوا برود تنها چهار دقیقه فرصت دارید.

راه ساده: اگر بازیکن (ملقب به Vault Dweller) مهارتش در Intelligence را به ۷ برساند، می‌تواند در پناهگاه Lost Hills گزارش‌های کالبدشکافی Vree را دریافت کند. با خواندن آن متوجه می‌شوید سربازان جهش‌یافته‌ای که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند همگی عقیم هستند و نمی‌توانند تولید مثل کنند. اگر در Speech مهارت بالایی داشته باشید، می‌توانید به مستر نتایج گزارش‌های کالبدشکافی Vree را نشان دهید و به او بگویید برنامه‌اش بی‌ثمر است چون آن کسانی را که می‌خواهد با نسل بشر جایگزین کنند عقیم هستند. مستر که از این موضوع پریشان است برنامه‌ی خودتخریبی را فعال می‌کند [تا خودش و کل مکان را منفجر کند]. در اینجا نیازی به مبارزه نیست و تنها باید در عرض چهار دقیقه از کلیسای جامع فرار کنید.

نظر شما درباره‌ی فهرست بالا چیست؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameFAQs

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Matin

    باس gwyn توی دارک سولز ۱،فقط نیاز بود که ضربه هاشو به راحتی parry کنی