۱۰ دنیای دیزنی که دوست داریم در کینگدام هارتس ۴ ببینیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
Disney Worlds we like to see in KH4

هنوز هم باورمان نمی‌شود که سری بازی‌های «کینگدام هارتس» (Kingdom Hearts) قرار است پس از یک پایان طوفانی، ادامه پیدا کنند. «کینگدام هارتس ۴» به تازگی رونمایی شده و قرار است در قالب یک خط داستانی کاملا جدید، این سری را ادامه دهد. در تمام قسمت‌های کینگدام هارتس، به دنیاهای مختلف دیزنی سفر می‌کنیم و با شخصیت‌های مختلف این مجموعه‌های سینمایی روبرو می‌شویم. کینگدام هارتس ۳ با حضور بسیار بزرگ مجموعه‌های اخیر و بزرگ دیزنی و پیکسار همراه بود و تصور می‌کنیم در قسمت چهارم هم این جریان دنبال شود.

بازی‌های کینگدام هارتس با ادغام مجموعه بازی‌های شرکت اسکوئر انیکس و دنیاهای سینمایی دیزنی ساخته شدند و پر از دنیاهای مختلف و شخصیت‌ها و ارجاعات به دیزنی هستند. در بازی‌های ابتدایی این سری بیشتر با مجموعه‌های کلاسیک دیزنی روبرو شدیم؛ مجموعه‌هایی مثل پیتر پن، سفید برفی، دیو و دلبر یا زیبای خفته. کینگدام هارتس ۲ پا را کمی فراتر گذاشت و حتی مجموعه‌های دیزنی که تصورش را هم نمی‌کردیم در کینگدام هارتس جا بگیرند، مثل «دزدان دریایی کاراییب» یا «تران» را به این بازی‌ها آورد.

Kingdom Hearts III

پس از چند بازی فرعی و کوچک و بزرگ در سری کینگدام هارتس، کم و بیش مطمئن شده بودیم که فقط ساخته‌های خود دیزنی این شانس را دارند تا در بازی حضور پیدا کنند؛ یعنی زیرمجموعه‌ای مثل پیکسار، که از چند سال قبل از ساخت کینگدام هارتس کار خود را شروع کرده بود، احتمالا هرگز قرار نبود به این مجموعه بازی بیاید. با این حال، کینگدام هارتس ۳ حتی این رویه را هم تغییر داد.

در کینگدام هارتس ۳ شاهد اضافه شدن دنیاهای پیکسار مثل «شرکت هیولاها» (Monster Inc) و «داستان اسباب‌بازی» (Toy Story) بودیم. در عین حال هم به جای مجموعه‌های کلاسیک و همیشگی دیزنی که در کینگدام هارتس بودند، «فروزن» (Frozen) و «گره‌خورده» (Tangled) و «شش قهرمان بزرگ» (Big Hero 6) و تعدادی سری دیگر به کینگدام هارتس ۳ آمدند.

همه‌ی این‌ها ما را متقاعد کرده است که نه‌تنها در کینگدام هارتس ۴ احتمال حضور هر مجموعه‌ای از دیزنی و پیکسار وجود دارد، بلکه باید سراغ دیگر شرکت‌های زیرمجموعه‌ی دیزنی را هم بگیریم.

Kingdom Hearts III

دیزنی در حال حاضر صاحب تمام مارول و جنگ ستارگان هم هست. دیزنی حتی از زمان عرضه‌ی کینگدام هارتس ۳، شرکت فاکس را هم خریداری کرده؛ یعنی فیلم‌های سینمایی ایکس‌من، آواتار یا ربات‌ها هم این شانس را دارند تا به دنیاهای کینگدام هارتس ۴ تبدیل شوند. معاملات تخیلی دیزنی حتی امکان حضور بارت سیمپسون و پیتر گریفین را هم در کینگدام هارتس فراهم کرده است؛ البته شک داریم این شخصیت‌ها به کینگدام هارتس بیایند و پرت و پلا بار سورا و رفقا کنند.

بیشتر بخوانید: کینگدام هارتس ۴ رسما رونمایی شد؛ اولین تریلر بازی را ببینید

نهایتا تصمیم گرفتیم تا نگاهی به تمام مجموعه‌هایی که دیزنی در اختیار دارد بیاندازیم و تعدادی از بهترین‌های آن‌ها را انتخاب کنیم. ملاک ما در انتخاب این دنیاها، امکان طراحی گیم‌پلی و مرحله در دنیای آن‌ها، ظرفیت جای‌گیری در خط داستانی کینگدام هارتس و تعامل شخصیت‌ها با این دنیا، و مثل تمام متونی که در زندگی خود می‌خوانید، سلیقه‌ی شخصی نویسنده است. کینگدام هارتس ۴ همچنین به عنوان یک بازی که برای پلی‌استیشن ۵ ساخته می‌شود، سبک گرافیکی واقع‌گرایانه‌تری پیدا کرده؛ در نتیجه این فاکتور را که دنیاهای انتخابی، واقعی‌تر و در مقایسه با گذشته کمتر فانتزی باشند را هم در نظر گرفته‌ایم.

شما هم به ما بگویید که به نظرتان، کدام دنیاهای دیزنی این ظرفیت را دارند تا در کینگدام هارتس ۴ جای بگیرند، و اینکه خودتان دوست دارید کدام دنیای دیزنی را در کینگدام هارتس ۴ ببینید.

۱۰. Zootopia

دیزنی Zootopia در Kingdom Hearts

تا پیش از کینگدام هارتس ۳، بعضا امکان داشت تا با ورود سورا و رفقا به یک دنیای دیزنی، آن‌ها هم از نظر ظاهری شبیه به شخصیت‌های آن دنیا شوند و طراحی‌شان سبک و سیاقی همانند آن دنیای دیزنی پیدا کند. این موضوع در کینگدام هارتس ۳ همه جا رعایت شد و برای هر دنیا، یک مدل متفاوت از سورا، گوفی و دانلد طراحی شده بود. برای اولین بار نیست که سورا و رفقا ظاهری شبیه به حیوانات پیدا می‌کنند، اما به نظرمان دنیای «زوتوپیا» (Zootopia) می‌تواند ظرفیت کاملا تازه‌ای برای طراحی متفاوتی از شخصیت‌های کینگدام هارتس را فراهم کند.

از نظر طراحی مرحله و گیم‌پلی، هم‌چنین دنیای زوتوپیا می‌تواند یک هاب بسیار بزرگ شامل بخشی از این شهر باشد. مشخصا به لطف سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ می‌توان این بخش از شهر را با کیفیتی نزدیک به خود انیمیشن اصلی و به همان شلوغی بازسازی کرد. سورا و دانلد و گوفی می‌توانند در نقش سه حیوان جدید در شهر گشت و گذار کنند و مراحل فرعی و اصلی بگیرند. چند مینی‌گیم هم می‌تواند در شهر حضور داشته باشد.

۹. Robots

دیزنی Robots در Kingdom Hearts

انتخاب فیلم «ربات‌ها» (Robots) به عنوان یکی از دنیاهای مورد علاقه‌مان در کینگدام هارتس ۴، به لطف خرید فاکس از سوی دیزنی ممکن شده است. این فیلم که توسط استودیوی تعطیل شده و شگفت‌انگیز بلواسکای ساخته شده، می‌تواند دنیایی رباتی را به کینگدام هارتس بیاورد؛ چیزی که تا به حال در مجموعه ندیده‌ایم. سورا، گوفی و دانلد در کینگدام هارتس ۲ وارد کامپیوتر تران (Tron) شده بودند، اما فیلم ربات‌ها با دنیایی رباتی خود کاملا با آن فرق می‌کند.

دنیای ربات‌ها در کینگدام هارتس ۴ می‌تواند مجموعه‌ای از مراحل با مکانیک‌های متفاوت را فراهم کند. در چنین دنیایی، سورا و رفقا می‌توانند به پیدا کردن آیتم‌های رباتی مختلف و ساخت و ساز ربات‌ها یا تجهیزات مختلف مشغول شوند؛ حدودا مثل آنچه در دنیای داستان اسباب بازی کینگدام هارتس ۳ دیدیم، اما کمی عمیق‌تر و پیچیده‌تر. خود دنیای رباتی هم می‌تواند ظرفیت ساخت پازل‌های مختلفی را فراهم کند.

۸. Brave

دیزنی Brave در Kingdom Hearts

تصور می‌کنیم بر و بچه‌های سازنده‌ی سری کینگدام هارتس، این تصمیم را داشته بودند تا فیلم «شجاع» (Brave) را هم به یکی از دنیاهای کینگدام هارتس ۳ تبدیل کنند، اما احتمالا رندر و پردازش موهای مریدا، شخصیت اصلی این فیلم، تمام توان پردازشی کنسول را مصرف می‌کرده است و به همین دلیل بی‌خیالش شده‌اند. حالا که سخت‌افزار قویتری در اختیار داریم، می‌توانیم به خوبی این حرکت را هم پیاده کنیم. صد البته که دنیای فیلم شجاع می‌تواند از نظر گیم‌پلی، حتی بسیار جذاب‌تر از آنچه در دنیای فروزن و گره‌خورده دیدیم باشد.

دنیای شجاع می‌تواند در پایه کم و بیش همان روند دنیای فروزن در کینگدام هارتس را دنبال کند. اما این بار اسب سواری و تیراندازی با کمان، مکانیک‌های اصلی گیم‌پلی خواهند بود که چندان هم غریب با مجموعه نیستند. مبارزه با غولآخرهای جادویی هم به خوبی در دنیای شجاع جای می‌گیرد و با روند کینگدام هارتس هم‌سو است.

۷. Cars

دیزنی Cars در Kingdom Hearts

فیلم «ماشین‌ها» (Cars) را با دیدن دنیای واقع‌گرایانه‌ی کینگدام هارتس ۴ انتخاب کردیم. قسمت چهارم مجموعه‌ی کینگدام هارتس در دنیایی به نام «کوادراتوم» اتفاق می‌افتد. این دنیا برای اولین بار در سری، نمایانگر دنیای واقعی ماست و طراحی‌اش از روی توکیو الهام گرفته شده. توکیو هم که مطمئنا می‌دانید، یکی از مراکز جهانی مسابقات خیابانی و پر از طرفداران خودروهای مسابقه‌ای است. در نتیجه فیلم ماشین‌ها به‌خوبی می‌تواند در کینگدام هارتس ۴ جای بگیرد.

احتمالا باید سورا و گوفی و دانلد به ماشین تبدیل شوند تا در این دنیا جای بگیرند. مراحل بازی هم می‌تواند نه‌تنها مسابقه‌ای محض، بلکه شامل کمی اکتشاف هم باشد؛ دقیقا شبیه به آنچه بازی ماشین‌ها روی پلی‌استیشن ۲ ارایه می‌داد. شخصیت‌‌ها می‌توانند در نقش ماشین‌ها در دنیا حرکت کنند، اما اکشن مراحل اصلی ماشین‌سواری و مسابقه است. مبارزه با غولآخرها و احضارهای بزرگ هم می‌توانند بسیار تند و سریع و جذاب از آب در بیایند.

۶. The Brave Little Toaster

دیزنی The Little Brave Toaster در Kingdom Hearts

سال‌ها قبل از اینکه «داستان اسباب‌بازی»، اشیایی را به تصویر بکشد که دور از چشم صاحبانشان زنده می‌شوند، فیلم دیگری از دیزنی این ایده را مطرح کرده بود. «توستر کوچولوی شجاع» (The Brave Little Toaster) قصه‌ای بلند و بالا و احساسی از ماجراجویی یک توستر را به تصویر می‌کشد و می‌تواند این ماجراجویی را به بهترین شکل ممکن به دنیای کینگدام هارتس هم بیاورد. داستان اسباب بازی یکی از بهترین دنیاهای کینگدام هارتس ۳ بود و توستر کوچولوی شجاع هم بی‌شباهت به آن نیست، در نتیجه می‌توان سورا و رفقا را به نسخه‌های عجیب از این وسایل خانگی تبدیل کرد.

مراحل بازی با توجه به فیلم، می‌توانند حسابی متنوع باشند. از داخل خانه و استفاده از وسایل خانگی مختلف یا مبارزه با آن‌ها گرفته تا محیط‌های بیرون و موجوداتی که هر کدام می‌توانند به یک غولآخر بزرگ تبدیل شوند؛ طوری که نحوه‌ی مبارزه با این غولاخرها و پیدا کردن راه شکست آن‌ها، مبتنی بر وسیله‌ای که هستند طراحی می‌شود و می‌تواند حسابی جذاب باشد. برای مثال، برای شکست جاروبرقی، باید سیم برق آن را کشید یا آجر به دهانش انداخت یا چیزهای دیگری از همین قبیل.

۵. Kim Possible

دیزنی Kim Possible در Kingdom Hearts

مجموعه‌ی تلویزیونی «کیم پاسیبل» (Kim Possible) دو دهه‌ی پیش از سمت دیزنی ساخته و همزمان با قسمت‌های اصلی کینگدام هارتس پخش می‌شد. اینکه سازندگان کینگدام هارتس سراغش نرفته‌اند، احتمالا از این می‌گوید که نباید انتظار حضور کیم پاسیبل را در این بازی‌ها داشته باشیم، اما نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که کیم پاسیبل به عنوان یک مجموعه‌ی جاسوسی اکشن، از بهترین گزینه‌ها برای یک دنیای کینگدام هارتس است.

شخصیت کیم پاسیبل در هر قسمت از این سری تلویزیونی، یک ماموریت جاسوسی بزرگ را برعهده می‌گیرد، با دشمنان مختلف مبارزه و معماهای مختلفی را حل می‌کند؛ آن هم در حالی که با بی‌سیم با پایگاه در ارتباط است و دستورها و اطلاعات لازم را دریافت می‌کند. اساسا می‌توان دنیای کیم پاسیبل را به کینگدام هارتس آورد و مراحل را کاملا شبیه به یک متال گیر طراحی کرد. قسمت‌های کیم پاسیبل معمولا پس‌زمینه‌های صنعتی دارند یا در آزمایشگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی روی می‌دهند و برای استفاده در یک بازی ویدیویی آماده هستند. گیم‌پلی هم می‌تواند ادغامی از اکشن تن به تن و مخفی‌کاری باشد.

۴. The Incredibles

دیزنی Incredibles در Kingdom Hearts

فیلم «شگفت‌انگیزان» (The Incredibles) با دنیای ابرقهرمانی خود، غولآخرهای بزرگ و سبک هنری و انیمیشنی مدرن‌تری که دارد، کاملا با سری کینگدام هارتس هم‌راستاست؛ طوری که احتمالا باید انتظار داشته باشیم تا در کینگدام هارتس ۴ حتما دنیای شگفت‌انگیزان را ببینیم. شخصیت‌های مختلف، شامل ابرقهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های بزرگ می‌توانند به راحتی در دو گروه «تاریکی» و «روشنایی» کینگدام هارتس جای بگیرند و به همراهان و دشمنان بازی تبدیل شوند.

اگر دنیای شگفت‌انگیزان به کینگدام هارتس آمد، بدمان نمی‌آید که یک نقشه‌ی باز داشته باشد تا به صورت آزادانه و مثل یک ابرقهرمان در آن به گشت و گذار و کمک به افراد مشغول شویم و با دشمن‌های مختلف مبارزه کنیم. این سبک مراحل قبلا هم در سری حضور داشته است و به‌خوبی مناسب یک دنیای شگفت‌انگیزان است. سورا، دانلد و گوفی هم باید به ابرقهرمان تبدیل شوند و قدرت‌ها و توانایی‌های خاص خود را پیدا کنند و حتی لباس ابرقهرمانی بپوشند؛ طوری که دنیای شگفت‌انگیزان می‌تواند یکی از دنیاهای متفاوت و جذاب بازی شود.

۳. Marvel

دیزنی Marvel در Kingdom Hearts

حالا که دنیایی سینمایی مارول به یکی از بزرگترین مجموعه‌های صنعت سرگرمی در دنیا تبدیل شده است، و مشخصا دیزنی هم مالکیت آن را به دست دارد، سازندگان کینگدام هارتس هم باید فرصت را غنیمت شمرده و این دنیای کمیک را به مجموعه بازی‌شان بیاورند. با این حال، دقیقا نمی‌دانیم که آیا باید با تک شخصیت‌ها روبرو شویم، یا می‌توانیم یک دنیای مارول جداگانه داشته باشیم که چند شخصیت مارول مختلف را در خود جای داده است.

از دیدگاه طراحی گیم‌پلی و مراحل، با توجه به اینکه صدها شخصیت قهرمانی و ضدقهرمانی مارول وجود دارد، می‌توان بی‌نهایت حالت مختلف را برای بازی متصور شد. می‌توان به دنیای فضایی محافظان کهکشان رفت، وارد دنیای اسطوره‌ای ثور شد، حالتی واقعی از نیویورک را بازسازی کرد و اسپایدرمن و دردویل را در آن قرار داد یا از به هر شکل دیگری از ده‌ها شخصیت متعدد دیگر که در دنیای سینمایی مارول حضور داشته‌اند، استفاده کرد. با این حال، به نظرمان بهتر است که تیم بازی‌سازی اسکوئر انیکس یک دنیای مارول در بازی قرار دهد و چند شخصیت از کمیک‌ها یا دنیای سینمایی مارول را به آن اضافه کند و نه اینکه چند دنیای مارول در کینگدام هارتس داشته باشند. جا را برای حضور دیگر مجموعه‌ها آزاد بگذارند، بهتر است.

۲. Star Wars و Indiana Jones

دیزنی Star Wars در Kingdom Hearts

از زمانی که دیزنی شرکت فیلم‌سازی «لوکاس‌فیلم» را هم به یکی دیگر از دارایی‌های متعدد خود تبدیل کرد، مجموعه‌ی «جنگ ستارگان» (Star Wars) بازگشتی بزرگ داشته است؛ این بازگشت در قالب فیلم، بازی، سریال و رمان و خیلی رسانه‌های دیگر صورت گرفته و کیفیت بسیار خوبی هم داشته است. حدودا مطمئن هستیم که کینگدام هارتس ۴ یک دنیا بر اساس جنگ ستارگان خواهد داشت. هنوز هیچ چیز تایید نشده است، ولی تیزر رونمایی بازی محیطی را نشان می‌دهد که عینا نمایانگر یکی از سیاره‌های جنگ ستارگان است.

دنیای جنگ ستارگان می‌تواند برای کینگدام هارتس عالی باشد؛ مخصوصا که این سری تا به حال دنیای فضایی به این شکل را تجربه نکرده است. سلاح اصلی سری کینگدام هارتس یعنی «کی‌بلید» هم کاملا مناسب تبدیل شدن به شمشیر نوری جنگ ستارگان یا همان لایت‌سیبر است. شخصیت‌های مختلف جنگ ستارگان، مبارزه با خیر و شر، قضایای و دیالوگ‌های حول تاریکی، لباس جدای‌ها و خیلی چیزهای دیگر از سری جنگ ستارگان، از همه نظر مناسب کینگدام هارتس است. شباهت‌ها به‌قدری نزدیک است که که می‌توان گفت احتمالا کینگدام هارتس خودش از جنگ ستارگان الهام گرفته باشد.

به غیر از جنگ ستارگان، لوکاس‌فیلم یک مجموعه‌ی سینمایی عالی دیگر هم دارد. «ایندیانا جونز» (Indiana Jones) با سبک ماجراجویی خود، کاملا مناسب تبدیل شدن به دنیای کینگدام هارتس است؛ طوری که حتی می‌توان یک دنیا کینگدام هارتس شبیه توم ریدر یا آنچارتد را تصور کرد.

۱. Treasure Planet

دیزنی Treasure Planet در Kingdom Hearts

کمی بالاتر از نبود دنیایی فضایی در کینگدام هارتس گفتیم و جنگ ستارگان را معرفی کردیم، اما بهتر از آن، دنیای فضایی «سیاره‌ی گنج» (Treasure Planet) است؛ دنیایی که ریشه‌اش بیشتر از جنگ ستارگان با دیزنی گره خورده و سبک هنری و انیمیشنی‌اش، می‌تواند به زیبایی در کینگدام هارتس پیاده‌سازی شود. اما چیزی که این فیلم کمتر دیده شده و شگفت‌انگیز دیزنی را برای حضور در کینگدام هارتس جذاب می‌کند، ظرفیت‌های گیم‌پلی آن در ارایه‌ی دزدان دریایی کهکشانی است.

دزدان دریایی کارایبب در کینگدام هارتس ۳ یکی از بهترین تجربه‌های گیم‌پلی این بازی را ارایه داد؛ مبارزه با کشتی‌های دزدان دریایی بسیار خوب طراحی شده بود و تصور می‌کنیم آوردن این سبک مبارزات به یک کشتی فضایی و در قالب دنیای سیاره‌ی گنج می‌تواند آن را حتی جذاب‌تر هم کند. دنیای سیاره‌ی گنج هم‌چنین از جنگل‌های بزرگ گرفته تا سیاره‌های خطرناک و شهرهای شلوغ را شامل می‌شود و می‌تواند برای بازی عالی باشد. از طرفی، سوار شدن بر تخته‌ی موج‌سواری شناور و فضایی سیاره‌ی گنج احتمالا یکی از بخش‌های جذاب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: آینده‌ی کینگدام هارتس؛ خالق سری از دنیاهای دیزنی، داستان و قسمت چهارم می‌گوید

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما