کینگدام هارتس ۴ رسما رونمایی شد؛ اولین تریلر بازی را ببینید

۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۱ ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

از چند ماه پیش خبر داشتیم که شرکت بازی‌سازی اسکوئر انیکس قرار است به مناسبت سالگرد بیست سالگی سری بازی‌های «کینگدام هارتس» (Kingdom Hearts) مراسمی بلند و بالا برگزار کند. این مراسم دیروز در توکیو برگزار شد و شرکت‌کنندگان آن که از مدت‌ها پیش برای حضور ثبت نام کرده بودند، حق عکس‌برداری حین این رویداد را نداشتند. مراسم که به پایان رسید، معلوم شد که حین این رویداد و کنفرانس برگزار شده، از چهارمین قسمت اصلی سری کینگدام هارتس رونمایی شده است. اسکوئر انیکس رسما با نمایش تریلری از «کینگدام هارتس ۴» (Kingdom Hearts IV) رونمایی کرد و گفت که توسعه‌ی بازی شروع شده است.

بازی Kingdom Hearts IV

طراحی هنری جدید تتسویا نومورا برای سالگرد بیست سالگی سری کینگدام هارتس.

طرفداران کینگدام هارتس که در ژاپن و مراسم سالگرد بیست سالگی مجموعه حضور نداشتند، به لطف تعدادی توییت از وضعیت مراسم خبردار می‌شدند. یک ساعتی بود که مراسم شروع شده بود و چند عکس از داخل نمایشگاه به بیرون درز کردند. یکی از تصاویر، پوستر کاملا جدیدی از مجموعه را نشان می‌داد که پیش از شروع کنفرانس اصلی در محیط نمایشگاه نصب شده بود. این پوستر جدید که توسط «تتسویا نومورا»، کارگردان و نویسنده‌ی سری، طراحی شده بود، یک جای خالی داشت. پس از اتمام این کنفرانس، مشخص شد که این جای خالی متعلق به کینگدام هارتس ۴ بوده است.

رونمایی از کینگدام هارتس ۴ به این دلیل بسیار تعجب‌آور است که داستان بلند و بالا و پیچیده‌ی این مجموعه با قسمت قبل یعنی کینگدام هارتس ۳ به پایان رسیده بود. در نتیجه انتظار نداشتیم کینگدام هارتس ۴ به این نام و به این شکل، با حضور «سورا»، رونمایی شود. ساخت بازی‌های فرعی با شخصیت‌های مختلف مجموعه دور از ذهن نبود، ولی کینگدام هارتس ۴ با حضور سورا کاملا غافلگیرمان کرد.

[خطر اسپویل] کینگدام هارتس ۴ در دنیای پس از مرگ اتفاق می‌افتد و می‌توانید در تریلر ببینید که دنیای پس از مرگ، در واقع دنیای ماست. این موضوع اساسا روی همه چیز بازی تاثیر گذاشته است و تغییر دیدگاه هنری بازی و سبک و سیاق طراحی‌های آن، نشان از این موضوع دارد که وارد یک دنیای دیگر شده‌ایم؛ دنیایی که کاملا با دنیای گذشته‌ی کینگدام هارتس فرق می‌کند. [پایان اسپویل]

بازی Kingdom Hearts IV

تتسویا نومورا طی مراسم گفته که او حتی قصد داشته تا این بازی جدید را کاملا به شکل دیگری نام‌گذاری کند؛ یعنی حتی اسم کینگدام هارتس را کنار بگذارند. طبق گفته‌ی نومورا، اسم بازی Verum Rex بوده است و آن‌ها در استودیو هم کینگدام هارتس ۴ را با این نام صدا می‌کنند. با این حال، به دلیل حضور سورا در بازی، این تصمیم اتخاذ شده است تا نام کینگدام هارتس حفظ شود. البته می‌توانید مطمئن باشید که  فشار بخش مارکتینگ اسکوئر انیکس برای نام‌گذاری این بازی به «کینگدام هارتس ۴» عامل تاثیرگذارتری بوده است.

بازی Kingdom Hearts IV

با توجه به پایان رسیدن قصه‌ی این سری، کینگدام هارتس ۴ آغاز یک خط داستانی کاملا جدید برای مجموعه خواهد بود. حتی لوگوی بازی هم کاملا فرق کرده است و کینگدام هارتس ۴ از یک فونت جدید برای سری استفاده می‌کند. تمام این‌ها به این موضوع اشاره دارند که می‌توانیم انتظار تغییرات بزرگی را داشته باشیم؛ تغییراتی که صد البته در تریلر و خود سورا به خوبی مشخص است.

نکته‌ی جالب درباره‌ی رونمایی بازی، نمایش آن با یک تریلر گیم‌پلی است که مشخصا روند آن را نشان می‌دهد. پیش از این تمام بازی‌های بزرگ اسکوئر با یک تریلر انیمیشنی معرفی شده بودند، اما می‌بینیم که هم کینگدام هارتس ۴ و هم فاینال فانتزی ۱۶ با یک تریلر گیم‌پلی به نمایش گذاشته شدند. طبق گفته‌ی اسکوئر انیکس، تریلر منتشر شده از کینگدام هارتس ۴ روی آنریل انجین ۴ ضبط شده است. با این حال، از زمان ساخت این تریلر، توسعه‌ی بازی به نسخه‌ی جدیدتر این موتور پایه‌ یعنی آنریل انجین ۵ منتقل شده است و بازی اصلی روی آنریل انجیل ۵ اجرا خواهد شد. سازندگان بازی می‌گویند که این انتقال از آنریل انجین ۴ به آنریل انجین ۵ پروسه‌ی تازه و راحتی خواهند بود.

بازی Kingdom Hearts IV

بدون شک گفتن این جمله و این موضوع که بازی را با نمایش یک تریلر گیم‌پلی معرفی کرده‌اند، با این هدف صورت گرفته که فکر نکنیم بازی ده سال دیگر می‌آید. کینگدام هارتس ۳ در سال ۲۰۱۳ با یک انیمیشن رونمایی شد و توسعه‌ی بازی روی موتور پایه‌ داخلی اسکوئر انیکس صورت می‌گرفت، اما پس از مشکلات توسعه‌ی متعدد، به استفاده از آنریل انجین روی آوردند و ساخت بازی را از سر گرفتند تا اینکه نهایتا عرضه‌ی بازی به سال ۲۰۱۹ افتاد.

حرفی از پلتفرم‌ها زده نشده است، اما با توجه به گرافیک بازی و استفاده از آنریل انجین ۵ می‌توانید مطمئن باشید که بازی برای کنسول‌های نسل جدید ساخته می‌شود و اگر روند عرضه‌ی کینگدام هارتس قبلی را در نظر بگیریم، هم روی ایکس‌باکس و هم روی پلی‌استیشن عرضه خواهد شد.

می‌توانید در ادامه تریلر رونمایی Kingdom Hearts IV و تصاویری از آن را ببینید.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما