۱۰ بازی برتر برای طرفداران گنشین ایمپکت در سال ۲۰۲۳

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
بازی برای طرفداران گنشین ایمپکت

استودیوی HoYoverse نزدیک به سه سال پیش «گنشین ایمپکت» (Genshin Impact) را در میان همه‌گیری ویروس کرونا منتشر و آن را به یک موفقیت بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل کرد. این بازی نقش‌آفرینی رایگان به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا دنیای وسیع تیوات (Teyvat) را به عنوان مسافری که از برادر یا خواهر دو قلوی خود در دنیایی دیگر جدا شده، کشف کنند و با شخصیت‌های مختلف تعامل داشته باشند.

اگرچه داستان درباره‌ی یک مسافر (مرد یا زن، بسته به انتخاب شما) است که برای یافتن خواهر یا برادر خود تلاش می‌کند، بازی بیشتر در مورد کاوش در هفت ملت تیوات، یادگیری فرهنگ‌ها، آداب و رسوم آن‌ها و مبارزه با هیولاهایی است که در آن ها زندگی می‌کنند. این بازی برنده‌ی جوایز متعددی از جمله Player’s Voice در مراسم گیم اواردز ۲۰۲۲ شده و به محبوبیت زیادی طی این سال‌ها دست پیدا کرده است. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به این اثر علاقه‌مند هستید، در این مقاله به ۱۰ بازی مشابه‌ی آن پرداخته‌ایم.

۱۰. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Nintendo
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U

بازی Breath of the wild

Breath of the Wild یکی از نسخه‌های سری زلدا است که نسلی جدید از بازی‌های جهان باز را به ارمغان آورد و گنشین ایمپکت از آن الهامات زیادی می‌گیرد. در بازی شخصیت لینک پس از یک قرن خواب بیدار می‌شود و هیچ خاطره‌ای از اتفاقی که برای او افتاده است را به یاد نمی‌آورد و وظیفه دارد که زلدا را نجات دهد و مانع از نابودی سرزمین هایرول شود. نینتندو به بازیکنان اجازه می‌دهد تا داستان بازی را به صورت غیرخطی کامل کنند و به آنها فضای کافی برای کاوش در مناظر وسیع روی زمین و هوا و آزمایش عناصر مختلف گیم‌پلی می‌دهد. برای کسانی که بیشتر از از آن می‌خواهند، دنباله‌ی آن یعنی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom نیز دنیایی حتی غنی‌تر از نسخه‌ی قبلی خود را ارائه می‌دهد.

۹. Immortals Fenyx Rising

تهیه کننده: Ubisoft / سازنده: Ubisoft Quebec
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: Nintendo Switch, PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Immortals Fenyx Rising

در تعبیر یوبی‌سافت از اساطیر یونانی در قالب بازی Immortals Fenyx Rising، شخصیت تایفون از زندان خود در جهان اموات فرار کرده و قدرت ها و ذات خدایان المپ‌نشین را ربوده است و باعث می‌شود که زئوس برای شکست دادن او به سوی پرومتئوس که او را به عنوان مجازات به کوه زنجیر کرده بود، بگریزد. پرومتئوس با زئوس قراردادی می‌بندد که اگر یک فانی بتواند تایفون را شکست دهد، از زندان آزاد می‌شود، بنابراین او داستان فنیکس فانی را تعریف می‌کند که پس از فرار از عالم اموات باید تایفون را متوقف کند تا برادرش را نجات دهد.

فنیکس با پیشرفت بازی، قدرت‌های خدایان را بدست آورده و می‌تواند سلاح‌های خود را ارتقا دهد. یکی از عناصر گیم‌پلی که باعث متمایز شدن Immortals Fenyx Rising از گنشین ایمپکت می‌شود، توانایی بازیکن برای تغییر جنسیت فنیکس، صدا و ظاهر است. این در حالی است که گنشین فقط به شما اجازه می‌دهد تا شخصیت‌های جنسیت‌های مختلف را انتخاب کنید. جدای از آن، بازیکنان باید استقامت خود را در طول مبارزه کنترل کنند تا پس از حملات مکرر شخصیت خسته نشود.

۸. Sonic Frontiers

تهیه کننده: Sega / سازنده: Sonic Team
سال انتشار: ۲۰۲۲
پلتفرم: Nintendo Switch, PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

سونیک فرانتیرز

ممکن است فکر کنید که سونیک فرانتیرز بسیار متفاوت از گنشین ایمپکت است، اما آخرین بازی ساخته شده از جوجه تیغی آبی رنگ و دوست داشتنی شباهت‌هایی به بازی ذکر شده دارد. در این بازی سونیک و دوستانش از طریق یک کرم چاله در مسیر جزایر استارفال به فضایی سایبری مانند کشیده می‌شوند و او موفق می‌شود که از این دنیای دیجیتالی فرار کند. سونیک می‌تواند از سازه‌ها بالا برود، درخت مهارت دارد و چرخه‌ی روز را تجربه می‌کند و یک سیستم مسیریابی جذاب دارد که او را به مقصدش راهنمایی می‌کند. در این میان حل پازل‌ها و چالش‌های مختلف به مکان‌های جدیدی می‌‍انجامد.

۷. Final Fantasy 14

تهیه کننده: Square Enix / سازنده: Square Enix
سال انتشار: ۲۰۱۳
پلتفرم: PS3, PS4, PS5, PC

فاینال فانتزی 14

در این بازی خدایان به شخصیت بازیکن قابلیتی می‌دهند که پنج سال به آینده سفر کند تا از نابودی منطقه‌ی Eorzea از دست اژدهای نخستین یعنی باهاموت گریخته و با تهدید تهاجم امپراتوری Garlean در حالی که در حال کار برای بازسازی زمین است، روبرو شود. برخلاف گنشین ایمپکت، فاینال فانتزی ۱۴ یک اثر MMORPG است که در آن بازیکنان با یکدیگر تعامل دارند، اما همچنان به آن‌ها امکان کاوش در دنیای باز خود را می‌دهد. با این حال، وجه اشتراک این بازی با گنشین ایمپکت این است که دارای یک مدل سرویس محور است که حاوی آیتم‌هایی است که افراد می‌توانند در صورت عدم داشتن ارز درون بازی، پول واقعی را صرف آن کنند. فاینال فانتزی ۱۴ همچنین در ۱۰ سال گذشته چهار بسته‌ی الحاقی دریافت کرده است.

۶. Persona 5

تهیه کننده: Atlus / سازنده: P-Studio
سال انتشار: ۲۰۱۶
پلتفرم: Nintendo Switch, PS4, PS5, PS3, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

پرسونا 5

پرسونا ۵ روی یک دانش آموز دبیرستانی با نام مستعار جوکر متمرکز است که پس از انتقال به مدرسه‌ی جدید خود به دلیل اتهامات اشتباه و قرار گرفتن در شرایط مشروطی، گروهی را با دیگر دانش آموزان تشکیل می‌دهد. به عنوان The Phantom Thieves of Hearts آن‌ها در قلمروی فراطبیعی که توسط خواسته های ناخودآگاه بشریت به نام متاورس ایجاد شده است، فرو می‌روند و نیت‌های بد را از قلب بزرگسالان می دزدند. پرسونا ۵ به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا به سیاه‌چال‌هایی در متاورس به نام کاخ‌ها بروند که توسط قلب بزرگسالان فاسد شکل گرفته و نشان‌دهنده‌ی درک تحریف شده آن‌ها از یک مکان واقعی است تا با آن‌ها و سایه‌هایشان که خود واقعی آن‌ها هستند، مبارزه کنند. فارغ از آن، بازیکنان به انجام کارهای پاره وقت و درخواست‌های شخصیت‌های غیرقابل می‌پردازند. اگرچه این بازی یک اثر سرویس محور نیست، اما یکی از طولانی‌ترین داستان‌ها را در تاریخ بازی دارد که می‌تواند شما را برای بیش از ۱۰۰ ساعت مشغول نگه دارد.

۵. Tchia

تهیه کننده: Kepler Interactive / سازنده: Awaceb
سال انتشار: ۲۰۲۳
پلتفرم: PS4, PS5, PC

بازی Tchia

این بازی در مجمع‌الجزایری خیالی با الهام از کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام و با نام کالدونیای جدید، اتفاق می‌افتد؛ جایی که قهرمان ۱۲ ساله‌ی داستان پس از ربوده شدن پدرش توسط یک ظالم و ارتش جنگجویان او، به ماموریتی می‌رود تا پدرش را نجات دهد. شخصیت Tchia جزیره‌ را از طریق دریا به وسیله‌ی قایق خود و از طریق هوا با گلایدری که خودش می‌سازد و از طریق زمین کاوش می‌کند. او همچنین توانایی منحصر‌به‌فردی را دست می‌آورد که به او اجازه می‌دهد تا حیوانات و اشیاء بی‌جان را در اختیار داشته باشد و کنترل آن‌ها را به عهده بگیرد تا بتواند کارهای خاصی انجام دهد، به مناطق جدید سفر کند، پازل ها را حل‌کند و از خود در برابر دشمنان دفاع کند.

۴. Honkai: Star Rail

تهیه کننده: HoYoverse / سازنده: HoYoverse
سال انتشار: ۲۰۲۳
پلتفرم: PC, iOS, Android, PS5

 

هونکای

بازی Honkai: Star Rail جدیدترین اثر استودیوی HoYoverse است. با توجه به شباهت بازی به گنشین ایمپکت توسعه‌دهندگان در مصاحبه‌ای تاکید کردند که بازی دنباله‌ی مستقیم Honkai Impact 3 نیست، بلکه یک بازی جدید برای همه است. در این بازی شما به عنوان Trailblazer بازی می‌کنید که همراه با همراهان خود، در سراسر کهکشان در Astral Express سفر می‌کنند. هنگامی که در کشتی فضایی هستید، سیاره به سیاره سفر خواهید کرد و بسیاری از دنیاهای جدید را که در انتظار شما هستند، کشف خواهید کرد. با داستان‌سرایی خیره‌کننده و  رضایت‌بخش که ده‌ها ساعت محتوا را ارائه می‌دهد که تازه‌واردها و بازیکنان حرفه‌ای می‌توانند از آن لذت ببرند، Honkai: Star Rail یک نقش‌آفرینی رایگان است که شما را جذب خواهد کرد.

۳. Tales of Arise

تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment / سازنده: Bandai Namco Studios
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

بازی Tales of Arise

هفدهمین نسخه در سری تیلز یعنی Tales of Arise، حول یک برده‌ی اهل منطقه‌ای با عنوان دانان به نام آلفن می‌چرخد؛ برده‌ای که هیچ خاطره‌ای از گذشته‌اش ندارد و شیون، دختری اهل رنان با نفرینی که اگر کسی او را لمس کند، خار از بدنش به بیرون می‌زند. آن‌ها در طول سفر خود برای پایان دادن به ظلم و ستم رنان بر مردم دانان پیوندی تشکیل می‌دهند. این بازی مانند بازی‌های قبلی خود دارای بخش چند نفره نیست، اما بیشتر گیم‌پلی آن بر جاخالی دادن، ضد حمله و سایر تعاملات شخصیت‌ها در مبارزات تاکید دارد.

۲. Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom

تهیه کننده: Bandai Namco Entertainment / سازنده: Level-5
سال انتشار: ۲۰۱۸
پلتفرم: Nintendo Switch, PS4, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

بازی Ni ni Kuni 2

داستان این بازی صدها سال پس از وقایع Ni no Kuni: Wrath of the White Witch حول یک گریمالکین (نیمه انسان، نیمه گربه) جوان به نام ایوان پتی‌ویسکر تیلدرام می‌چرخد که در زمان تاجگذاری خود و در واقع در کودتایی پس از مرگ نابهنگام پدرش، از مقام خود عزل می‌شود. او در ادامه سفری را برای ساختن پادشاهی خود و متحد کردن تمام ملل جهان آغاز می‌کند. بازیکنان می‌توانند آزادانه دنیای باز Ni no Kuni 2 را کاوش کنند، اما باید ماموریت‌ها را به صورت خطی انجام دهند تا داستان را به جلو ببرند. از طرفی در نبرد، بازیکنان می‌توانند در هر زمان بین سه شخصیت دیگر جابجا شوند. در این میان آن‌ها باید نیروهای کار در شهر را مدیریت کنند تا مواد لازم برای اسلحه و زره را در مغازه‌ها تهیه کنند.

۱. Xenoblade Chronicles X

تهیه کننده: Nintendo / سازنده: Monolith Soft
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: Wii U

بازی Xenoblade Chronicles X

دهمین نسخه از سری Xenoblade که در سیاره‌ی میرا اتفاق می‌افتد؛ جایی که بخشی از بشریت به دنبال نابودی زمین توسط جنگ ایجاد شده توسط بیگانگان به آن پناه آورده‌اند. شخصیت بازیکن که پس از خروج از پاد فرار خود از فراموشی رنج می‌برد، عضو BLADE می‌شود و به ماموریت دفاع از دنیای جدید خود در برابر سازمان Ganglion می‌پیوندد. بازیکنان می توانند جنسیت، صدا، ساختار و ویژگی‌های چهره‌ی شخصیت خود را در هر نقطه از بازی تغییر دهند و دقیقا مانند منطقه‌ی Mondstadt که به عنوان دنیای مرکزی گنشین ایمپکت عمل می‌کند، نیو لس آنجلس نیز به عنوان دنیای مرکزی Xenoblade Chronicles X توسعه داده شده است. در نهایت گفتنی است که تکمیل ماموریت‌ها که بیشتر آن‌ها به ماموریت‌های داستانی تقسیم می‌شوند، به بازیکنان امتیاز تجربه می‌دهد و بدین ترتیب توانایی‌های آن‌ها را بالا می‌برد.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما