۱۰ ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی را ببینید و بشنوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
انیمیشن‌های عاشقانه دیزنی رابین هود

انیمیشن‌های دیزنی سال‌ها است که بخش جادویی زندگی کودکان و حتی بزرگسالان را شکل می‌دهند. برخی از محبوب‌ترین داستان‌های این انیمیشن‌ها درباره‌ی عشق و قدرت جادویی این احساس قلبی است. با این حال، چیزی که به شخصیت‌های این داستان‌ها جان می‌بخشد، ترانه‌های عاشقانه‌ است. ترانه‌های عاشقانه‌ی دیزنی به همان اندازه که عمیق و تاثیرگذارند، لطیف و شیرین نیز هستند. این ترانه‌ها از جنبه‌ی عمیق‌تری به عشق می‌پردازند که سرشار از امید و هیجان برای آینده‌ی زوجی است که داستانشان روایت می‌شود. اگرچه شخصیت‌ها در طول رابطه‌شان به موانع بسیاری برمی‌خورند، اما این ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی است که قدرت ماندگار احساس لطیف عشق و این وعده را به مخاطب می‌دهد که پیوند شخصیت‌های محبوبشان برای همیشه پایدار خواهد بود. در ادامه ۱۰ ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی را نام بردیم که می‌توانید ببینید و بشنوید.

۱۰. ترانه‌ی «روزگاری در یک رویا» در انیمیشن «زیبای خفته» (Sleeping Beauty)

 • ترانه‌سرا: جک لارنس، سمی فین
 • آهنگساز: با الهام از ملودی باله‌ی زیبای خفته ساخته‌ی پیتر ایلیچ چایکوفسکی
 • خواننده‌ها: مری کاستا و بیل شرلی

اولین عنوان در فهرست ۱۰ ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی «روزگاری در یک رویا» (Once Upon a Dream) در انیمیشن «زیبای خفته»، یک آهنگ اثیری درباره‌ی علاقه‌ی عاشقانه است. حتما برای شما هم پیش آمده است که حتی اگر عاشق و دلبسته‌ی شخص خاصی نباشید، باز هم با تصور بودن کنار کسی خیال‌پردازی کنید، دقیقا مانند پرنسس آرورا که آرزو می‌کند روزی عشقی برای خودش پیدا کند. با این حال، همانطور که در این سکانس می‌بینید، او هرگز انتظار نداشت که مرد رویاهایش را در حین آواز خواندن، آن هم درباره‌ی آرزوی پنهانی خود پیدا کند.

«روزگاری در یک رویا» نه تنها زیبا است، بلکه تلنگری شیرین به معصومیت عشق اول است. وقتی شاهزاده فیلیپ به آواز می‌پیوندد، معنای آن بیشتر می‌شود، زیرا هر دو ممکن است شخص رویاهای خود را پیدا کرده باشند. اگرچه آرزوها همیشه برآورده نمی‌شوند، اما این آهنگ نشان می‌دهد حتی اگر درصد کمی شانس وجود داشته باشد، هر اتفاقی ممکن است.

کتاب زیبای‌ خفته اثر کتی ساندرز

۹. ترانه‌ی «اوانجلین» در انیمیشن «شاهزاده خانم و قورباغه» (The Princess And The Frog)

 • ترانه‌سرا: رندی نیومن
 • آهنگساز: کمپانی والت دیزنی
 • خواننده: جیم کامینگز

ری شاید یک حشره‌ی شب‌تاب دانا و همه‌چیزدان نباشد، اما هرآنچه لازم باشد درباره‌ی عشق می‌داند. همانطور که او درباره‌ی عشق زندگی خود که در آسمان شب می‌درخشد تصور رویایی دارد، برای ادای احترام، آهنگ زیبایی را به نام او می‌خواند. شاهزاده ناوین شروع به ری می‌گوید که عشق او فقط یک ستاره است، اما تیانا او را متوقف می‌کند و به حشره اجازه می‌دهد ترانه‌اش را بخواند.

«اوانجلین» (Evangeline) یک ترانه‌ی مملو از احساس در انیمیشن «شاهزاده خانم و قورباغه» است که به عنوان یک قصیده‌ی عاشقانه تنها برای یک ستاره خوانده می‌شود. ری ممکن است نداند که عاشق موجودی آسمانی شده است، اما چیزی که اهمیت دارد، علاقه‌ی قلبی و احساس لطیف او است که به معشوق دست‌نیافتنی خود تقدیم می‌کند.

پازل 54 تکه اطلس آبی طرح کارتون شاهزاده خانم و قورباغه مدل P1828

۸. ترانه‌ی «گمشده در جنگل» در انیمیشن «یخ‌زده ۲» (Frozen II)

 • ترانه‌سرا: کریستین اندرسون لوپز، رابرت لوپز
 • آهنگساز: دیوید متزگر و تام مک‌دوگال
 • خواننده: جاناتان گراف

در انمیشن «یخ‌زده ۲» وقتی آنا یک بار دیگر به دنبال السا می‌رود، کریستوف در تاریکی رها می‌شود. او می‌داند که او و آنا هر دو یکدیگر را دوست دارند، اما همیشه وقتی آنا کنارش نیست احساس می‌کند گم شده است. به این ترتیب، او شروع به خواندن ترانه‌ی «گمشده در جنگل» (Lost in the Woods) می‌کند.

این ترانه عالی است، نه تنها به این دلیل که تقلید از موزیک ویدیوهای جذاب دهه‌ی ۱۹۸۰ و تصنیف‌های عمیق است، بلکه به این دلیل که علاقه‌ی عاشقانه‌ی مردی را نشان می‌دهد که آشکارا آسیب‌پذیری‌های خود را درباره‌ی رابطه‌ی فعلی‌اش بیان می‌کند. او می‌داند که آنا باید برود و به خواهرش کمک کند، اما همچنین امیدوار است که آنا هم نسبت و به اندازه‌ی او احساس مشابهی داشته باشد. در نهایت عهد می‌بندد که صبورانه، برای بازگشت او در جنگل به انتظار بنشیند.

۷. ترانه‌ی «من نور را می‌بینم» در انیمیشن «گیسوکمند» (Tangled)

 • ترانه‌سرا: گلن اسلاتر
 • آهنگساز: آلن منکن
 • خواننده: مندی مور و زاخاری لوی

در ابتدای انیمیشن «گیسو کمند» راپونزل و یوجین فیتزربرت هر دو مانند روح‌های گمشده‌ به نظر می‌رسند. راپونزل خودش را نمی‌شناسد و یوجین ناامیدانه در تلاش است تا زندگی‌ای را برای خود بسازد که هرگز فرصتی برای تجربه‌ی آن نداشته است. بنابراین، هنگامی که آن‌ها شروع به وقت گذراندن با هم می‌کنند، متوجه شباهت‌هایشان می‌شوند و در نهایت برای اولین بار یکدیگر را به وضوح می‎بینند.

در فهرست ۱۰ ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی، «من نور را می‌بینم» (I See The Light) آهنگی تاثیرگذار است که نشان می‌دهد چگونه عشق می‌تواند جایگزین خواسته‌های مادی شود. حتی زمانی که راپونزل برای اولین بار فانوس‌های شناور را از نزدیک می‌بیند، نمی‌تواند چشمانش را از مردی که در کنارش است بردارد. این دو، قبل از اینکه در نهایت اعتراف کنند و احساسات خود را برای یکدیگر به زبان بیاورند، در ابتدا این آهنگ را در ذهن خود می‌خوانند. ترانه‌ی «من نور را می‌بینم» یادآوری این مساله است که زیباترین و غنی‌ترین چیزها در زندگی، تنها عشق به دیگری است.

۶. ترانه‌ی «نمی‌گم عاشق شدم» از انیمیشن «هرکول» (Hercules)

 • ترانه‌سرا: دیوید زیپل
 • آهنگساز: آلن منکن
 • خواننده: سوزان ایگان

مگارا هرگز شانسی برای عشق هرکول نداشت. او حتی روح خود را فروخت تا دوست‌پسر سابقش را نجات دهد، اما بلافاصله پس از آن او را ترک کرد. با این حال، وقتی هرکول، این نیمه خدای خوش‌تیپ وارد زندگی او می‌شود، به نظر می‌رسد همه چیز تغییر می‌کند. حتی اگر قرار باشد که مگ نقاط ضعف هرکول را پیدا کند، احساس می‌کند که خودش در مقابل هرکول ضعف دارد.

پس از قرار ملاقات با هرکول، مگ متوجه می‌شود که دوباره عاشق شده است. به همین دلیل، شروع به خواندن ترانه‌ی «نمی‌گم عاشق شدم» (I Won’t Say (I’m in Love)) می‌کند، و در قالب این شعر و موسیقی از تمایلش برای محافظت از خود در برابر آسیبی که این احساس ممکن است به او وارد شود می‌گوید. با این حال، همانطور که آهنگ ادامه می‌یابد، مگارا بیشتر متوجه می‌شود که نمی‌خواهد احساسات خود را مدفون کند و بی سر و صدا هرکول را به قلب خود راه می‌دهد.

پیکسل مدل S2-25 طرح انیمیشن کارتون اسطوره هرکول مجموعه 12 عددی

۵. ترانه‌ی «عشق» در انیمیشن «رابین‌ هود» (Robin Hood)

 • ترانه‌سرا: فلوید هادلستون و جورج برانز
 • آهنگساز: فلوید هادلستون و جورج برانز
 • خواننده: نانسی آدامز

«رابین هود» یک انیمیشن کلاسیک دیزنی است که اغلب فراموش می‌شود. داستان این انیمیشن درباره‌ی دزد شجاع و جسور افسانه‌ای به نام رابین هود است. این فیلم پر از ماجراهای دیوانه‌وار و حتی دلخراش است. اما یکی از بهترین لحظات فیلم زمانی است که رابین و عشقش، ماریان، مدتی با یکدیگر تنها می‌شوند.

همانطور که آن‌ها با هم در یک جنگل درخشان وقت می‌گذرانند، ترانه‌ی «عشق» (Love) آغاز می‌شود. این تصنیف زیبایی است درباره‌ی استقامت عشق و نوستالژی ناشی از محبت طولانی‌مدت بین دو نفر. این یک ترانه‌ی فوق‌العاده است که نشان می‌دهد این زوج چقدر برای یکدیگر دلسوز بوده‌اند، و همچنین عهد می‌بندند که همیشه عاشق هم باقی بمانند.

کتاب رابین هود اثر هنری گیلبرت انتشارات هرمس

۴. ترانه‌ی «عشق راهش را پیدا خواهد کرد» در انیمیشن «شیرشاه ۲» (The Lion King II)

 • ترانه‌سرا: جک فلدمن و تام اسنو
 • آهنگساز: جک فلدمن و تام اسنو
 • خواننده: لیز کالاوی و جین میلر

در انیمیشن «شیرشاه» شاهد ترانه‌ی عاشقانه‌ی سیمبا و نالا بودیم، حالا نسل بعد از آن‌ها را با ترانه‌ی «عشق راهش را پیدا خواهد کرد» (Love Will Find a Way) در «شیر شاه ۲» می‌بینیم. در این قسمت می‌بینیم که پس از تبعید کوو، کیارا برای یافتن او راهی می‌شود و این دو بعد از دیدن یکدیگر آرام می‌گیرند. اگرچه مدت زیادی نیست که از هم دورند، اما همین فاصله‌ی کوتاه به کیارا و کوو ثابت می‌کند که می‌خواهند تا ابد کنار هم باقی بمانند. همانطور که آن‌ها دوباره کنار هم قرار می‌گیرند، در ذهن خود ترانه‌ی «عشق راهش را پیدا خواهد کرد» را می‌خوانند؛ یک ترانه‌ی زیبا و عمیق که به طرفداران این دو شخصیت نوید می‌دهد که عشق آن‌ها به یکدیگر، هر قدر هم که سخت باشد، راه خود را به قلب هردوشان پیدا می‌کند.

 جامدادی طرح شیرشاه کد wj469

۳. ترانه‌ی «یک دنیای کاملا جدید» در انیمیشن «علاالدین» (Aladdin)

 • ترانه‌سرا: تیم رایس
 • آهنگساز: آلن منکن
 • خواننده: برد کین و لی سالنگا

وقتی علاالدین می‌خواهد جزمین را تحت تاثیر قرار دهد، از تمام همراهان جادویی خود استفاده می‌کند تا نشان دهد که شبیه مردان دیگر نیست. علاالدین از جزمین می‌خواهد که چشم‌بسته به او اعتماد کند، و در نتیجه ایمان او به علاالدین نتیجه می‌دهد زیرا دست در دست علاالدین در آسمان اوج می‌گیرند و درباره‌ی تمام ماجراهای جدیدی که می‌توانند با هم داشته باشند آواز می‌خوانند.

«یک دنیای کاملا جدید» (A Whole New World) در انیمیشن «علاالدین» ترانه‌ای امیدبخش و عمیق است که هیجان یک رابطه‌ی جدید را به خوبی نشان می‌دهد. حس شیرین پروانگی در کنار تصویر اوج گرفتن در دل آسمان در این آهنگ فریبنده به خوبی بیان شده است. این یک نگاه جادویی به عشقی تازه است؛ رابطه‌ی لطیفی که در آن هر دو طرف به اندازه‌ی کافی به یکدیگر اعتماد دارند تا زندگی جدیدی را کنار هم تجربه کنند.

کتاب علاالدین و غول چراغ جادو اثر پیام آزاد فدا انتشارات دانش گویا

۲. ترانه‌ی «دیو و دلبر» در انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty And The Beast)

 • ترانه‌سرا: هاوارد اشمن
 • آهنگساز: آلن منکن
 • خواننده: آنجلا لنزبری

داستان غلبه یا حتی پذیرفتن تفاوت‌ها و در نهایت عاشق شدن با وجود هر ویژگی‌ منحصربه‌فرد شخصیتی، قدمتی به اندازه‌ی تاریخ دارد. فیلم «دیو و دلبر» داستانی تکان‌دهنده درباره تعصب، پذیرش و یافتن شادی در غیرمنتظره‌ترین جاها است. این احساسات در هیچ کجا به اندازه‌ی ترانه‌ی «دیو و دلبر» (Beauty And The Beast) مورد تاکید قرار نمی‌گیرند.

«دیو و دلبر» که توسط آنجلا لنزبری در نقش خانم قوری خوانده شده، یک آهنگ عاشقانه‌ی نفس‌گیر درباره‌ی دو موجود کاملا متفاوت است که قرار است عاشق یکدیگر شوند. عشق آن‌ها به اندازه‌ی طلوع خورشید واقعی و به همان اندازه بخشنده است. این ترانه داستانی زیبا از دوستی و عشق را روایت می‌کند و کاملا احساسات رو به رشد بل و دیو را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهد.

جعبه موزیکال اینو دلا ویتا مدل Arca ملودی دیو و دلبر طرح Beauty and the Beast

۱. ترانه‌ی « امشب می‌توانی عشق را احساس کنی» در انیمیشن «شیرشاه» (The Lion King)

 • ترانه‌سرا: تیم رایس
 • آهنگساز: التون جان
 • خواننده: کریستل ادواردز

« امشب می‌توانی عشق را احساس کنی» (Can You Feel The Love Tonight) یک ترانه‌ی عاشقانه‌ی ماندگار از انیمیشن «شیر شاه» است. نالا و سیمبا که در جنگلی غرق در غروب آفتاب کنار هم قرار می‌گیرند، همراه با گروه کر درباره‌ی عشق شکوفا شده‌ی خود و همچنین تردیدهایشان در مورد یکدیگر آواز می‌خوانند. با این حال، در نهایت، این دو شیر احساسات خود را می‌پذیرند و پس از سال‌ها کنار هم قرار می‌گیرند.

«امشب می‌توانی عشق را احساس کنی» به عنوان بهترین ترانه عاشقانه انیمیشن‌های دیزنی، تاکید می‌کند که چگونه عشق می‌تواند همه چیز را شگفت‌انگیزتر جلوه دهد. متن ترانه همچنین بیان می‌کنند که عشق تا چه اندازه می‌تواند جهانی و جمعی باشد. این آهنگ ادای احترامی است به قدرت عشق در زندگی و اینکه چگونه جهان‌بینی هر کسی را شکل می‌دهد.

کتاب داستان شیرشاه اثر محسن باطنی انتشارات ییلاق یاران

منبع: cbrبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما