۱۱۷ میلیون حساب‌کاربری لینکدین هک شدند

۳۰ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

روز دوشنبه شرکت لینکدین که یک شبکه‌ اجتماعی تجاری را در اختیار دارد تایید کرد که بخشی از اطلاعات کاربرانش به بیرون درز کرده است. ۴ سال پیش در سال ۲۰۱۲ هم گزارش شده بود حدود ۶ میلیون حساب کاربری این شبکه اجتماعی در اختیار هکرها قرار گرفته.

مدیر ارشد امنیت اطلاعات این شبکه کوری اسکات در اظهارنظری گفت که این شبکه در اقداماتی فوری در حال غیرفعال کردن پسوردهای اکانت‌های هک شده و اطلاع به کاربران برای تغییر رمز خود است. او اعلام کرد هنوز نشانه‌ای در دست ندارند که این اتفاق را نتیجه یک رخنه امنیتی جدید بدانند.

یک منبع اطلاعاتی هم اظهار کرده هکرها ۹۰ درصد پسوردها را صرفا در ۷۲ ساعت دزدیده‌اند. پسورد و اطلاعات این حساب‌ها توسط هکری به نام «Peace» به قیمت بیش از ۲۲۰۰ دلار به فروش گذاشته شده است.

ظاهرا در حساب‌های کاربری هک شده لینکدین از الگوریتم SHA-1 برای رمزگذاری استفاده شده است، الگوریتمی که از سال ۲۰۱۲ منسوخ و غیراستاندارد تلقی می‌شود.

براساس اطلاعاتی که به بیرون درز کرده بیش از ۷۵۰ هزار حساب کاربری از پسورد «۱۲۳۴۵۶» و بیش از ۱۷۰ هزار حساب از پسورد «LinkedIn» استفاده کرده‌اند. پسوردهای «password» و «۱۱۱۱۱۱» هم از دیگر پسوردهای محبوب این شبکه اجتماعی بوده‌اند.

‌‌

منبع: Pcmag

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه