۱۳ دی منتظر قسمت دوم رینگ اسپرت باشید

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به روزرسانی: قسمت دوم مستند رینگ‌اسپرت چهارشنبه ۲۰ دی منتشر می‌شود.

بخش اول «آن مرد با ماک آمد» هفته‌ی گذشته به خاطر مشکلات سرعت اینترنت منتشر نشد و انتشار آن به چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه موکول شد.


قسمت دوم مستند خودرو رینگ اسپرت روز چهارشنبه ۱۳ دی در سایت دیجی‌کالا مگ و کانال‌های یوتیوب و آپارت دیجی‌کالا منتشر خواهد شد. این قسمت از رینگ اسپرت بخش اول روایتی مستند است با عنوان «آن مرد با ماک آمد…»؛ سفری جذاب و پر رمز و راز در زمان، که شما را به اولین روزهای تولید خودرو در ایران خواهد برد.

در سال ۱۳۴۰ شمسی وزارت اقتصاد ایران تقاضای نماینده‌ی مرسدس برای مونتاژ خودرو در ایران را رد می‌کند. این موضوع با شکایت نماینده‌ی مرسدس از وزارت اقتصاد به شخص شاه مواجه می‌شود. شاه برای وزارت اقتصاد ضرب‌الاجلی شش ماهه تعیین می‌کند تا در داخل ایران خودرو تولید کند. وزارت اقتصاد پس از جست‌وجوی فراوان فردی به نام اصغر قندچی را پیدا می‌کند که در کارگاهی در دروازه قزوین، شاسی و اتاق کامیون‌های ماک را با دست می‌سازد. همین تحولات کارگاه کوچک اصغر قندچی را به یکی از بزرگترین کارخانه‌های خودروسازی آن زمان تبدیل می‌کند. ادامه‌ی این ماجرای جذاب را در بخش اول «آن مرد با ماک آمد…» ببینید و روایت کامل آن را از زبان معاون وقت وزیر اقتصاد ایران، اصغر قندچی و همکاران او بشنوید.

قسمت دوم مستند خودرو رینگ اسپرت در روز چهارشنبه ۱۳ دی راس ساعت ۲۱:۰۰ در کانال یوتیوب دیجی‌کالا و کانال آپارات دیجی‌کالا منتشر خواهد شد. علاوه بر این می‌توانید قسمت جدید مستند رینگ اسپرت را در روز چهارشنبه ۱۳ دی در سایت دیجی‌کالا مگ ببینید. برای پیگیری اخبار و تماشای مستند ماشین رینگ اسپرت، شبکه‌های اجتماعی دیجی‌کالا مگ و کانال‌های یوتیوب و آپارات دیجی‌کالا را دنبال کنید.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه