فضانوردان در معرض آسیب جدی به عضلات کمر قرار دارند

۵ آبان ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۰ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

زندگی طولانی مدت در فضا باعث ضعف فیزیکی فضانوردان می‌شود و روی قدرت عضله‌ها تاثیر می‌گذارد. در تحقیقات انجام شده مشخص شده که عضله‌ها  پس از مدتی لاغر می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود که ستون فقرات فضا نوران حالت اصلی خودش را از دست بدهد و خیلی صاف شود. این اتفاق دلیل کمردرد بسیاری از فضانوران است و این موضوع برای سازمان ناسا که می‌خواهد در آینده انسان‌ها را به سیاره مریخ بفرستد، بسیار مهم است. تا قبل از این تحقیقات تصور می‌شد که دلیل کمر درد فضانوردان معلق ماندن در فضا و عدم جاذبه است.

حالا ناسا تصمیم دارد برای برطرف این مشکل تغییری در رژیم روزانه‌ی فضانوردان به وجود بیاورد تا فضانوردان با مشکلات فیزیکی کمتری مواجه شوند. این سازمان انجام یکسری ورزش‌های جدید را پیشنهاد کرده که فضانوردان روزانه به مدت ۲ ساعت باید آن‌ها را انجام دهند تا مقاومت عضله‌ها و استخوان‌ها حفظ شود. گفته شده که گردن نقش مهمی در فعالیت فیزیکی این افراد دارد و به همین دلیل ورزش‌ها مختلفی فقط برای گردن مشخص شده است.

ناسا در حالی که به فضانوردان پیشنهاد می‌کند که حرکات ورزشی مختلفی انجام دهند، ورزش یوگا را هم به آن‌ها پیشنهاد کرده تا آنها بتوانند عضلات سمت گردن را بدون که این قسمت آسیب ببینید، ورزش دهند. سلامت افرادی که به فضا فرستاده می‌شوند از این نظر برای ناسا مهم است که شاید این سازمان روزی بخواهد مردم را به سیاره مریخ بفرستد.

 

منبع: The Verge

‌‌‌

 

telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar feedback

    جالب بود … قطعا موفق میشن ..
    رفتن انسان ها به سیارات دیگر تا چند صد سال دیگه امری کاملن طبیعی است و خیلی زود تر از چیزی که فکرشو بکنی خواهد امد! .