[اینفوگرافیک] چگونه منطقی تصمیم بگیریم؟

۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰ ۱ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تصمیم‌گیری یکی از مهارت‌های مهم زندگی است. خواه‌ناخواه در زندگی همه ما مواقعی هست که “باید” از بین گزینه‌های مختلف یکی را انتخاب کنیم: آن رشته را بخوانیم یا ارشد همبن رشته را ادامه دهیم یا حتی سربازی برویم، ازدواج کنیم یا نکنیم و خیلی لحظات سرنوشت‌ساز دیگر. خیلی از ما به این دلیل که در این هنر مهارت کافی نداریم، یا در انتخاب گزینه بهتر شتاب‌زده عمل می‌کنیم و آینده را می‌سپاریم دست شانس، یا با مسائل احساسی برخورد می‌کنیم و بدون توجه با حقایق موجود گزینه‌ای که به نظرمان درست است را انتخاب می‌کنیم. البته بگذریم از آن مواقعی که آنقدر در تصمیم‌گیری تعلل می‌کنیم و خود را در دست موج جامعه رها می‌کنیم.

در اینفوگرافیک امروز می‌پردازیم به این نکته که چرا تصمیم‌گیری به دور از احساسات تا این اندازه دشوار است و چه ترفندهایی برای گرفتن یک تصمیم درست و حساب شده وجود دارد. در مدرسه که یاد نگرفتیم (چرا؟) بگذارید در دیجی‌کالا کمی با این موضوع آشنا شویم.

منبع: netcredit

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Avatar هادی

  سلام
  اینکه به این مسئله پرداختید خوبه ولی چندتا مشکل دارید که به شرح اعلام میکنم :
  در شماره 1 عنوان رو قبول دارم ولی در بخش راهنمایی اشتباه نوشتید.
  در شماره 2 خوب است
  در شماره 3 عنوان درست است ولی باز هم در راهنمایی اشتباه نوشتید .
  در شماره 4 این گزینه دقیقا به نوعی بر عکس گزینه اول است ولی میتوان به صورت دیگر آن را بیان کرد.
  در شماره 5 کاملا اشتباه است چون باعث میشه دقیقا در مرگز مشکل و احساس قرار بگیره و تحت تاثیر فشار روانی زیاد قرار بگیره .
  در شماره 6 به نوعی خودرا درگیر احساس کردن است و در کا این گزینه رد میشود.
  در شضماره 7 خوب است
  در شماره 8 این هم یک نوع دیدگاه است ولی به هیچ عنوان نمیتونه همه گیر باشه
  در شماره 9 هم خیر باید بر اساس مقدار وزنی هر مشکل با اون برخورد کرد .
  البته میتونه نظرات من هم اشتباه باشه خوب هر فرد برای خودش معیار هایی داره که به نظر خیلیا شاید احساس باشه و به نظر خیلیا هم منطقی و بدور از احساس پس از دیدگاه هر فردی بهترین تصمیم اونی هست که طرف خودش میگیره در همون لحظه همین و دیگر هیچ ……