ورود موقت پورشه، مازراتی، بوگاتی و هامر ممنوع اعلام شد!

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پورشه هامر

به گزارش تسنیم، طی انتشار بخشنامه از یک دستگاه دولتی، ورود موقت خودروهای سواری با برندهای پورشه، هامر، مازاراتی، بوگاتی و خودروهای تشریفاتی و لوکس مشابه از این پس امکان‌پذیر نیست.

احتمالا شنیدن نام هامر و بوگاتی برایتان تعجب‌برانگیز باشد؛ محصولاتی از شرکت‌های خودروسازی لوکس که پیش از این در خیابان‌های ایران با پلاک ملی دیده نمی‌شد. با این حال براساس بخش‌نامه‌ جدید، خودروهای لوکس از این دست حتی اجازه تردد موقت در خیابان‌های شهر را هم نخواهند داشت!

ورود موقت عبارت است از ورود کالای معین برای مدت معین با تعلیق حقوقی که به ورود قطعی آن تعلق می‌گیرد، به‌شرط خروج مجدد از کشور. به‌طور کلی واردات موقت از حقوق ورودی معاف هستند اما تنظیم و تسلیم اظهارنامه و انجام تشریفات گمرکی برای واردات موقت الزامی است. برحسب اینکه کالای موضوع واردات موقت، مجاز، مشروط یا ممنوع باشد، نوع تضمین آن متفاوت است و به‌موجب قانون و نظر گمرک ایران تعیین می‌شود.

به این ترتیب گمرکات اجرایی موظف شدند از صدور پروانه ورود موقت  برای خودروهای مورد اشاره یا تمدید مدت تردد آنها و موافقت با ورود خودروهای مذکور تحت رویه‌های کارنه دو پاساژ (Carnet de Passages) خودداری کنند.

«کارنه دو پاساژ» دفترچه عبور گمرکی با اعتبار یک سال از تاریخ صدور است که جهت تسهیل در تردد از مرزهای زمینی برخی کشورها برای وسایل نقلیه موتوری صادر می‌شود.

سال گذشته گمرک ایران اعلام کرده بود که صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل‌های وارده به کشور صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می‌شود که مقیم خارج از کشور بوده و شرط شش ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند. مدت مجاز اقامت خودروهایی که به‌صورت ورود موقت به کشور وارد می‌شوند، سه ماه است و پس از مدت فوق باید از کشور خارج شوند و تمدید مهلت‌های مذکور منوط به موافقت قبلی گمرک ایران خواهد بود.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. همایون

    ماشالاه هروز خبرهای جالبتری میدن، ما که قرار نبوده سریع بریم بخریم ولی دیدنشون تو خیابونای تهرانو بقیه شهرها همچین خالی از لطف هم نبود، ظاهرا به سمت کمونیستی شدن داریم قدم بر می داریم…

  2. احسان

    خدارو شکر
    مشکل ما همین یدونه بود که اونم به همت مسئولین رفع شد!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه