۵+۱ بازی ترسناک برتر

۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۰۰ ۱ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

نسل ششم کنسول‌‎های بازی‌های ویدیویی، منظورمان همان دوره‌ی پلی‌استیشن۲ است، پر بود از بازی‌های ژانر ترسناک. اما حالا چند سالی می‌شود که ساخت بازی در این ژانر به عهده‌ی بازی‌سازان مستقل افتاده است. با این حال، ژانر ترسناک به مخاطب‌اش بسیار وابسته است. یک بازی می‌تواند برای کسی ترسناک و برای دیگری بسیار معمولی باشد. به همین دلیل هم می‌توانیم به بازی‌هایی مثل بایوشاک یا F.E.A.R. هم به عنوان بازی‌های ترسناک نگاه کنیم.

با این حال، ژانر ترس و وحشت، عناصر خاص خودش را دارد. بازی‌های ترسناک را قبل از هر چیز برای آن ساخته‌اند تا مخاطبان موقع تجربه‌شان، حس و حال خوبی نداشته باشند! ترسناک‌ترین بازی‌ها داستان، اتمسفر و هیولاهایی که مستقیم توی صورت‌تان می‌پرند را به خدمت می‌گیرند تا تجربه‌ای هولناک تحویل‌تان بدهند.

با توجه به مدل زندگی‌ تکراری و کم هیجان امروزی، بازی‌های ترسناک یکی از بهترین ابزارها برای تجربه‌ی ترس و هیجان هستند. با تجربه‌ی بازی‌های ترسناک، حتی می‌توانیم دیدی عمیق‌تر از روان انسان و آن چه در پس آن می‌گذرد، به دست بیاوریم.

در ادامه پنج بازی برتر ترسناک را از دیدگاه تحریریه‌ی دیجی‌کالا مگ انتخاب کرده‌ایم. با این حال، مطمئنا شما هم انتخاب‌های بهتری در ذهن‌ دارید؛ انتخاب‌هایی که به ذهن ما نرسیده‌اند. در بخش نظرات از بازی‌های ترسناکی که به یادتان مانده‌ برای ما و دیگران بگویید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۵. Dead Space

اگر نظر ما را بخواهید، مجموعه بازی‌های «هوای مرده» (Dead Space) بعد از آن‌چه با قسمت اول‌اش به گیمرها نشان داد، حسابی افت کرده‌ است. بازی هوای مرده می‌داند چطور شما را بترساند. داستان خوب بازی و دلایل پشت اتفاقات آن به کنار، اتمسفر هوای مرده، یکی از بهترین بخش‌های آن است. وقتی که برای اولین بار هوای مرده را بازی می‌کنید، قدم برداشتن در محیط بازی به‌نظرتان حسابی سخت می‌آید. بازی در ابتدا هیولاهایی را به صورت ناگهانی در مقابل‌تان قرار می‌دهد؛ شما هم بعد از آن با دیدن هر سوراخ سنبه‌ای انتظار دارید تا هیولایی به سمت‌تان حمله کند. صداگذاری در هوای مرده به قدری خوب است که حتی می‌توانید صدای نفس کشیدن و تکان خوردن هیولاها را در کانال‌های کولر بشنوید. اگر هوای مرده را بازی نکرده‌اید، همین حالا دست به کار شوید و به دنبال‌اش باشید؛ با این حال قید شماره‌ی دوم و سوم را بزنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۴. Resident Evil 2

رزیدنت اویل ۲ نسخه‌ای بهتر از قسمت اول این مجموعه بود. از معماهای بازی گرفته تا داستان، شخصیت‌ها و صحنه‌های‌اش، همگی در حالی که بسیار شبیه به رزیدنت اویل اول بودند، اما یک سر و گردن نسبت به آن پیشرفته کرده بودند. رزیدنت اویل ۲ از نظر گرافیکی به قدری پیشرفت کرده بود که در زمان عرضه‌‌ی بازی حتی تصورش را هم نمی‌کردیم بتوانیم بازی زیباتر از آن ببینیم. مواجهه با زامبی‌های بازی یکی از ترسناک‌ترین تجربه‌هایی است که از بازی‌های ویدیویی به یاد داریم. با این حال، ترسناک‌تر از زامبی‌ها، غولآخرهای رزیدنت اویل ۲ بودند. حتی دیدن «ویلیام بیرکین» به خودی خود کافی بود تا باعث شود از ترس دسته را پرت کنیم. شرکت کپ‌کام، سازنده‌ی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل، گفته است که می‌خواهند رزیدنت اویل ۲ را از ابتدا برای کنسول‌های نسل جدید بازسازی کنند؛ فقط امیدواریم که مثل شماره‌های اخیر این مجموعه، بازی به یک اکشن بی‌کله تبدیل نشود!

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۳. Silent Hill 2

سایلنت هیل (Silent Hill) به این دلیل خوب است که تمام انتظارات‌تان را در هم می‌شکند. سایلنت هیل عجیب است؛ آن قدر عجیب که برخی اوقات چیزی از آن نمی‌فهمید. اما همین موضوع است که این مجموعه را از تمام دیگر بازی‌های ترسناک جدا می‌کند. سایلنت هیل ۲ هم اوج عجیب بودن در این مجموعه است. باورتان می‌شود اگر بگوییم در پایان مخفی این بازی، یک سگ بامزه را می‌بینید که پشت صفحه‌ای نشسته و همه‌ی اتفاقات بازی را کنترل می‌کند؟! اگر بگوییم سایلنت هیل ۲ یکی از بهترین اتمسفرهای ترسناکی که تا به حال دیده‌ایم را در خود جای داده، دروغ نگفته‌ایم. داستانی درست و حسابی و جذاب را هم به صحنه‌های ترسناک و معماهای خوب ساینلت هیل ۲ اضافه کنید تا نتیجه‌ی نهایی، یکی از بهترین بازی‌های ترسناک تاریخ شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

۲. Amnesia: The Dark Descent

«فراموشی» با روان‌تان بازی می‌کند؛ طوری که نمی‌خواهید آن را بازی کنید. به شما قول می‌دهیم که یکی دو ساعت پس از اینکه وارد بازی شدید، از شدت ترس آن را می‌بندید. در تمام بازی‌هایی که تا به الان نام برده‌ایم، حتی اگر هم اسلحه‌ای درست و حسابی به دست نداشتید، باز هم این توانایی را دارید تا از خود دفاع کنید. در فراموشی (و هم‌چنین انتخاب شماره‌ی یک‌مان)، توانایی دفاع از خود را ندارید. اگر هیولایی در بازی پیدای‌تان کند، می‌توانید مطمئن باشید که زنده نخواهید ماند. با این حال، باید در تاریکی مطلق از دست این هیولاها فرار کنید. هر چقدر هم بیشتر در تاریکی بمانید، دیوانگی به سراغ‌تان می‌آید. کار به جایی می‌رسد که دیگر تصویر روی مانیتورتان را هم کج و معوج می‌بینید. بازی کردن فراموشی و تحمل اتمسفر وحشتناک آن کار ساده‌ای نیست؛ چه برسد به اینکه بخواهید آن را تمام کنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

۱. P.T.

هنوز هم وقتی به P.T. و دنباله‌ی لغو شده‌اش فکر می‌کنیم حسابی ناراحت می‌شویم. P.T. یک دموی دو ساعته بیشتر نیست، اما هنوز هم ترسناک‌ترین چیزی است که می‌توانید بازی کنید. بر خلاف تمام بازی‌های ترسناک که از محیط و اتمسفری وحشتناک و عجیب استفاده می‌کنند تا شما را بترسانند و به شما جو بدهند، بازی P.T. در یک خانه‌ی معمولی اتفاق می‌افتد. تمام بازی از یک هال و چند اتاق تشکیل شده است. با این حال،‌ بازی به قدری شما را در همین چند اتاق می‌ترساند که دیگر نمی‌توانید ساعتی را به تنهایی در خانه‌تان بگذرانید. سبک ترسی که در P.T. می‌بینید، درست مثل فیلم‌های دیوید لینچ است. بازی شما را می‌ترساند، اما در عین حال شما را به فکر فرو می‌برد. تمام مدتی که مشغول تجربه‌ی P.T. هستید، به دنبال دلیل و پاسخی برای اتفاقات می‌گردید. اتفاقات مختلف یکی پس از دیگری در اتاق‌های خانه روی می‌دهند و شما هم از فرط ترس نمی‌توانید دسته را روی زمین بگذارید. متاسفانه اگر P.T. را بازی نکرده باشید، دیگر هیچ راهی برای تجربه‌ی آن ندارید.

‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

انتخاب اضافه: Slender

بازی Slender، احتمالا ساده‌ترین عنوانی است که در عمرتان خواهید دید. محیط بازی تنها از یک جنگل تشکیل شده است؛ آن هم جنگلی که فقط چند درخت تکراری است. بازی هم فقط یک هدف دارد: در این جنگل بگردید و هشت تکه کاغذ پیدا کنید. با این حال، یک مانع هم در این میان وجود دارد. فردی به اسم Slender Man به دنبال‌تان است؛ تنها کافی است برای مدت کوتاهی به Slender Man نگاه کنید تا کشته شوید. نکته‌ی جالب درباره‌ی بازی Slender این است که Slender man به‌صورت اتفاقی ظاهر می‌شود. یعنی نمی‌توانید زمان و مکانی که قرار است Slender Man ظاهر شود را پیش‌بینی کنید. ممکن است لحظه‌ای سرتان را به عقب برگردانید و Slender Man را ببینید. دوباره سرتان را بر می‌گردانید، اما او دیگر سر جای قبلی‌اش نیست؛ اما وقتی که دیدتان را به نقطه‌ی اصلی‌اش بر می‌گردانید، Slender Man را آنجا می‌بینید! بازی Slender تجربه‌ی کوتاهی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید. لینک دانلود بازی را برای‌تان در پایین گذاشته‌ایم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

دانلود بازی Slender

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵۸ دیدگاه
 1. Avatar امیر اسدی

  نسخه دوم فضای مرده اکشن جالبی به بازی اضافه کرد، ولی به حرف اومدن ایزاک کل ترس بازی رو گرفت ازش! توی شماره 1 اش کاملا حس تنها بودن روبه آدم القا میکرد، شاید رزیدنت اویل 2 ترسناک بود، ولی regenerator رزیدنت اویل 4 واقعا با اعصاب آدم بازی میکرد! اون موسیقی و گیر افتادن توی زیر زمین… اه! Amnesia انقدر دردناک بود که نصفه ولش کردم، به نظرم تموم شدن و فهمیدن پایان بازی ارزش پولی که قرار بود به روانپزشک بدم رو نداشت، و حیف P.T امیدوارم کونامی به خاطر این کارش و تصمیماتی که گرفته ورشکست بشه و توسط King (ناشر candy crush) خریده بشه، واقعا امیدوارم. و جای ذکر OutLast هم بود اینجا، تجربه جالب و جدیدی بود.

 2. Avatar اسماعیل

  LIMBO هم بدجوری منو ترسوند!

 3. Avatar امیر

  اصلا با این لیست موافق نیستم , سری سایلنت هیل کلا باید حساب میشد به عنوان ترسناک ترین بازی ,توی همون سری هم به ترتیب سایلنت هیل 1 بعد 2 بعد 4 بعد 3 بعدشم Shattred Memories , سایلنت هیل فقط یه بازی ترسناک نیست , یکی از بهترین و قشنگ ترین داستان هارو داره , از نظر من کل سری سایلنت هیل یه اثر هنری واقعیه.

  1. Avatar علی

   کاملا درسته،مثلا هیچ بازی نمیتونه تجربه Silent Hill: The Room رو کمرنگ کنه، حتی یه ذره. سالهاست که بازی تو ذهنم مونده و هیچ وقت استرسش رو تو هیچی کدوم از بازیای ترسناک ندیدم. کل سری سایلنت هیل به معنای لغوی “وحشتناکه”.

 4. Avatar SMD

  Metro 2033 و last light هم گزینه های خوبی هستند و هدفشان فقط ترساندن نیست. مثل silent hill اهداف دیگری را هم دنبال میکنند.

  1. Avatar سيد رضا

   موافقم. اگه مترو رو بازى كرده باشيد، از روبه رويي با هيولاها واقعاً مي ترسيد. از شدّت استرس هي چراغتون رو شارژ مي كنيد. و وقتي باهاشون روبه رو ميشيد… از چاقو گرفته تا آخرين گلولتونو مي زنيد. چي بشه اگه ماسكتون شكسته باشه، اكسيژنتون هم رو به پايان باشه. با خون هيولاها نمي تونين درست ببينين. داستان بازى هم خيلي تو پره كه خودتون بايد بازي رو تموم كنين. استفاده از اسلحه ها هم حس خوبي القاء ميكنه. مثلاً مكث كوتاهي بين فشردن ضامن و شليك هفت تير هست كه چرخش خشاب هفت تير جالبترش مي كنه.

   1. Avatar علی

    اونایی که از قدیم بازیای ترسناک انجام میدادن میدونن که ساخت هیولاهای نامرئی ناشی از ضعف طراحیه و یه نقطه منفی حساب میشه. بازی مترو هم همین نقص رو داره.

 5. Avatar بامبرمن

  من الان در حال حاضر زیاد بازی نمی کنم، ولی به عنوان یکی از علافمندای این سبک، میخام چند تا از بازیای خوب دیگه این سبک رو معرفی کنم
  alone in the dark 4 برای پی سی،پی اس اکس و پی اس تو. دو سی دی
  خونه بزرگ مخوف با اون پیرزن کور اول بازی، موجودات جهنمی که از نور فراری هستن و چراغ قوه ای که یکی از قستمهای جداناپذیر بازیه.
  اثری که تقریباً تحت تاثیر re2 بود ، ولی تونست برای خودش هویت داشته باشه.

  haunting ground برای پی اس تو
  از محصولات کپکام ، دختری به اسم فیونا که تو قصر قدیمی گیر افتاده و چیزی یادش نمیاد
  فضای گوتیک ، سگی که همراه فیوناست و بازیکن میتونه کنترلش کنه و مهمتر از همه داشتن نشانگر ترس
  با ترس فیونا، صفحه شروع به لرزش میکنه و با ترس بیشتر صفحه بیشتر میلرزه و حتی سیاه و سفید میشه
  هیچ اسلحه ای تو بازی نیست و فیونا فقط میتونه لگد بزنه!
  بدون لودینگ موقع عبور از درها،ابتکاری عالی که سونی سعی کرد با RULE OF THE ROSE ازش تقلید کنه، ولی نتونست به موفقیت خاصی برسه.

  fatal frame3 برای پی اس تو
  بازی تو یه خونه بزرگ قدیمی ژاپنی اتفاق میفته و پر از المانهای شرقیه
  بازیکن باید با ارواح مبارزه کنه و تنها سلاحش تو این مبارزه یه دوربینه.
  صدا گذاری و فضای عالی و گیم پلی نسبتاً خاص. شباهتهایی هم به سری فیلمهای grudge داره.

  1. Avatar بهاره

   Hanting Ground واقعا بازیه عالی هستش و درضمن باید گفت کپکام اول تصمیم داشته بازیه Hanting Ground رو جزو سری بازی های Clok Tower قرار بده Rule of Rose بعد از Hanting Ground به بازار اومد و واقعا بازی Hanting Ground خیلی ترسناک و زیباست

 6. Avatar agha dragon

  just… re2 🙂

 7. Avatar هوشنگ حشمتی

  سلام
  گیم های زیادی هستن ولی از بین اینهایی که بازی کردم و به انتها رسوندم، این سه بازی تقریبا از تمام بازی های لیست شما ترسناک تر هستند.
  Fatal frame 2 crimson butterfly
  Soma
  Outlast

 8. Avatar shayan

  من amnesia رو تمام قسمت هاشو تموم کردم ولی…اوووووووووووووف!عجب گیم پلی ای داره این بازی،بهتون پیشنهاد می کنم حتما تو تاریکی و شب ها بازیش کنین+هدفون ریزر یا لاجیتک یا هر هدست گیمینگ دیگه ای چون باعث می شه واقعا بفهمین amnesia یعنی چی!راستی amnesia a amachine for piggy هم بازی کنین!به این ورژن نمی رسه ولی بد نیس!من بعد از تموم کردن Dark Descent تا 3 ماه توهم می زدم!!!! لطفا شما ها زیر 15 سال اگه هستین اینو بازی نکنینی!

 9. Avatar فرزین

  در کمال احترام به این لیست اما جای عناوین بزرگی مثل outlast و صد البته call of cthulhu:dark corners of the earth که ترسناک ترین بازی تاریخ لقب گرفت خالیه

 10. Avatar Hossein

  به نظر من five nights at freddy’s 4 از همه بازیا ترسناک تره
  خیلی تاثیر میذاره!!

  1. Avatar shayan

   این بازی بیشتر بخاطر jumpscare هاش جالبه ولی داستانی و گرافیک کار شده ای نداره…برای گرم کردن آدرنالین خوبه ولی برای سکته فقط until dawsn یا amnesia و کاستوم استوری های بی نظیرش!!!

 11. Avatar احسان نیک

  سلام چرا نمیتونیم بازی P.T تجربه کنیم لطفا پاسخ بدید

  1. به دلیل مسایل حقوقی بین کارگردان بازی (هیدئو کوجیما) و شرکت سازنده‌ی آن (کونامی)، متاسفانه بازی از روی شبکه‌ی پلی‌استیشن به صورت کامل حذف شد. حتی کسانی که بازی رو توی اکانت‌شون دارن دیگه نمی‌تونن اون رو دانلود کنن. این جمله برای من نیست، ولی قشنگه: هر بار که کسی P.T.‌ رو از روی کنسول‌اش پاک می‌کنه، از تمام P.Tهایی که توی دنیا وجود داره یدونه کم میشه!

 12. Avatar ارش محمودی

  فوق الاده بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آلی

 13. Avatar محمد موسوی

  به نظرم انصاف نیست وقتی اسم رزیدنت اویل میاد از رزیدنت اویل 3 نام نبریم، نمسیس همون غولی که در ها رو هم باز میکرد و دنبالمون میومد
  همیشه دلهره بودن نمسیس کنارمون بود.

 14. Avatar محمد

  یه بازی فراموش شده مخصوص ps3 هست
  SIREN

 15. Avatar شایان

  به نظرم یه بازی ترسناک دیگه که داستان خیلی جالبی هم داره ، Alan Wake هست. داستان بسیار جالب و محیطی که حول و وحشت به ارمغان میاره. همش دنبال رسیدن به نور هستم از ترسم D:

 16. Avatar علی

  فقط اویل4 ترسناکترین بازیه

 17. Avatar Pooya sly

  ترسناکترین بازی که تا حالا بازی کردم فقط و فقط: condemned criminal origins واقعا ترسناکه ها

  1. Avatar شاهین

   واقعا ، من بازی های ترسناک زیادی بازی کردم ولی این بازی و از همون اولش نتونستم ادامه بدم ….

 18. Avatar امیر حسین موسوی

  ممنون بابت این مقاله تون
  2. Amnesia: The Dark Descent این بازی رو دانلود و نصب کردم واقعا بازی خوفی بود. شماره یک لیستتون رو هم خیلی دنبالش گشتم. ظاهرا مال پی سی نیست. من فقط بازی های پی سی رو انجام دادم.
  بازم تشکر یاد خاطرات افتادم.

 19. Avatar محمد

  با تشکر از معرفی جالب شما.خدمت دوستان عرض کنم نویسنده متن از ابتدا این را گفت که ژانر وحشت کمی با بقیه متفاوته و ممکنه کسی از یه بازی بترسه ولی واسه یکی دیگه ترسناک نباشه.در ضمن عنوان لیست این بود.5 بازی ترسناک برتر از نگاه ما.پس ایشون سلیقه خودشون را گفتن.

 20. Avatar محمد رضا

  چرا بازی five night رو نذاشتید؟اونم که خیلی ترسناکه،به طوری که گوشی رو هوا و من در حال فرار بودم!

 21. Avatar محمود معتمدی

  من خودم به شخصه از بازی کننده های خیلی قدیمی هستم، ولی بازی با درون مای، گرافیک و داستان Until down تو سبک ترسناک تا بحال بازی نکرده بودم، می توان به جرات گفت یکی از سینمایی ترین و ترسناک ترین اثر های تاریخ هستش. بازی از صدا گذاری و صدابرداری عالی برخوردار هستش. استفاده از صدای بازیگرا های حرفه ای یکی دیگه از نکته های قابل توجه هستش، همینطور فیلم برداری از بازیگر های واقعی به عهنوان شخصیت ها که کاملا بازی رو تبدیل به یک اثر هنری کرده است.

 22. Avatar rown

  f.e.a.r.3 بازیش جالب بود .ولی نمیدونم چرا جایی راجبش نمینویسن.

 23. Avatar جاوید

  با سلام. بازی fatal frame که در سه قسمت برای کنسول پی اس 2 طراحی شده بود هم از جمله بازیهای خیلی ترسناک بود که از داستانی قوی و صحنه های جذاب و طبیعی برخوردار بود و نوشته اول بازی همیشه ترس رو به وجود آدم مینداخت که نوشته بود برگرفته از اتفاق واقعی. این بازی رو فقط سری اولش رو بازی کردم. فوقولآده ترسناک و جذاب بود. داستانش در مورد دختریست به نام مایو که در دهکده ای قدیمی در ژاپن درپی فهمیدن داستان مرگ خانواده و آشنایان با خود دوربینی قدیمی دارد که با عکس گرفتن از ارواح نا آرام آنها را شکست میدهد.

 24. Avatar saeed

  تا جایی که من می دونم slender به مراتب ترسناک تر از سایر بازی ها مثل resident evil هست واقعا مقایسه این دو بازی از نظر ترسناک بودن ظلمی هست که به این بازی شده توصیه می کنم slender رو با صدای بلند و هندزفری و شب در حالی که تنها هستین و لامپ ها خاموش هستند تجربه کنید=))

 25. Avatar حسین

  من از ترسناک ها فقط RE4 + RE5 رو حرفه ای بازی کردم البته RE1 تا RE3 و متفرقه هایی مثل RE: Code Name Veronica هم بازی کردم اما یه روز اتفاقی با بازی Silent Hill 4 The Roomکه اولین نسخه از سری Silent Hill بود که پیدا کرده بودم رسیدم اون موقع فکر میکردم بازی ترسناک فقط Resident Evil هست و خیلی تعصبی سایر بازی ها رو فقط از اسم غیر معروفشون بدرد نخور می دونستم اما وقتی Silent Hill 4 بی کیفیت 2004 رو اونم تازه بعد از RE5 که حتی DirectX 10 داشت بازی کردم فهمیدم که اصلاً Capcom در برابر سازنده های سری Silent Hill در زمینه داستانی و ترسناک حرفی برای گفتن نداره به قول دوستان سری Resident Evil کپکام بیشتر اکشن نسبتاً ترسناکه تا ترسناک نسبتاً اکشن 🙂 درسته کیفیت Silent Hill اون موقع پایین بود ولی داستان مرموز و محتوای ترسناکی که ارائه میداد چندین و چند برابر سری RE برام جالب بود آخه این سری RE داستانش از اول نسخه 1 تو PS1 درباره یه ویروس بود تا آخرین نسخه اش فقط در هر نسخه جدید میاد اسم ویروسه عوض میشه چون ظاهراً ویروس قوی تری شیوع پیدا میکنه و و یه سری شخصیت جدید هم اضافه میشن به همین دلیل میگم Capcom درسته گیم پلی و کیفیت فوق العاده ای میسازه اما از لحاظ داستانی که بتونه یه داستان مرموز که حتی اگه از بازی بدت هم بیاد تو رو پای دستگاه بشونه تا بالاخره نتیجه رو بفهمی فکر نکنم تا حالا ساخته باشه.البته نمیگم سری Silent Hill از تمامی جهات بهتره نه من فقط با دو نسخه Silent Hill 4 و Silent Hill Home Coming که بازی کردم فقط فهمیدم که از لحاظ داستانی و محتوا یه سر و گردن بالاتر از سری Resident Evil قرار میگیره وگرنه از سایر جهات مثل کیفیت، گیم پلی، طراحی شخصیت و… مطمئناً سری Resident Evil بهتره ولی همین داستان مرموز و جالب خودش به تنهایی انقدر خوبه که باعث میشه چند روزتون رو پشت سر هم فقط به فهمیدن ادامه این داستان تخصیص بدید.(البته این در صورتیه که بتونید مکالمه های بازی رو بفهمید منم اصلاً مهارت Listening هم خوب نیست به همین دلیل همیشه تو همه بازی ها Subtitle رو تو Options فعال میکنم چون خدا رو شکر مهارت Reading ام حداقل خوبه و خدا رو شکر داستان هر بازی که میرم رو با همین زیرنویس هاش قشنگ می فهمم البته بعد از بازی هم فقط به همین اکتفا نمیکنم و مسلماً سراغ صفحه ویکیپدیا اون بازی و سایر سایت های درباره اون بازی هم میشم تا قشنگ برام جا بیفته :))

 26. Avatar نیما

  دوست عزیز با تشکر بابت متنت اما این نکته رو بگم در مورد P.T که اینجا نام بردید شاید اکثرا ندونند P.T اسم بازی نیست و مخفف کلمه ی Playable Teaser هست که یعنی شما می تونید دمو یا همون تیزر یک سری بازی های جدید رو دانلود کنید از طریق خود کنسولتون و بازی کنید حالا این P.T که نوشتید تیزر قابل بازی سری جدید سایلنت هیل بود که با نهایت تاسف شرکت سازنده یعنی کونامی اون رو کنسل کرد و این پروژه برای همیشه نیمه کاره باقی ماند. در مجموع فکر کنم باید یه اصلاحی انجام بدید تو مقالتون چون بازی ای به اسم P.T اصلا وجود خارجی ندارد. یک دنیا تشکر و خسته نباشید.

 27. Avatar بهاره

  اگه واقعا به دنبال بازی هستید که ترس رو توی مغز استخوناتون حس کنید سراغ بازی های Hanting Ground و Clok Tower ۳ برید محشرن

 28. Avatar بهنام

  طرفداران بازی های ترسناک حتما بازی های out last,The Evil Within The Consequence , Slender The Arrival , layers of fear رو هم بازی کنید. مطمئن باشید پشیمون نمیشید. البته out last قدیمیه ولی واقعا ترسناکه.slender arrival هم که جدیدترین ورژنslender هست در نوع خودش بی نظیره. با اینکه کم حجم هستش ولی واقعااز نظر گرافیکی و القائ ترس به مخاطب کم و کسر نداره.بازی layers of fear هم که هم اکنون دارم بازی میکنم محصول 2016 هستش که واقعا عالی کار شده و با روح و روان گیمر بازی میکنه. بازی the evil within هم که نسبتا قدیمیه از هرلحاظ بینظیره و چیزی کم نداره فقظ حجمش بالاست و حدود 50 گیگ هستش

 29. Avatar بهنام

  ضمنا بازی layers of fear محصول سال 2015 هستش که من به اشتباه 2016 قید کردم

 30. Avatar فرشاد

  5 دقه بازي كردم دوكيلو گوشت تنم اب شد 🙁

 31. Avatar علیرضا

  به نظر من جای SOMA خالی بود بازی خیلی زیبا با داستان قوی. بازی حس جالبی بهتون منتقل میکنه

 32. Avatar پژی صدام کنین ...

  پس FEAR چی شد ؟

 33. Avatar برسام

  اینکه مطلب قدیمیه!! به نظرم outlast و resident Evil7 رو هم اضافه کنید!

 34. Avatar علیرضا

  ترسناک ترین بازی ها الان یکی the evil within هستکه آدمو دیوونه میکنه.. ساخته shinji mikami که سری بازی های رزیدنت اویلو ساخته یکی هم outlast هست که پیودی پای یوتیوبر معروف هم که بازی ترسناک میکنه این دو تا رو بازی میکنه

 35. Avatar احمد

  این همه بازی رو گفتید ولی ندیدم کسی از siren نام ببره مخصوصا شماره 2 روی playstation 2 .اصلا بشینید تو روز روشن بازی کنیدبازم قول میدم مو به تنتون سیخ بشه.به یوتیوب یه سر بزنید.تریلرهای این بازی رو ببینید.یکی از نکات جالب این بازی اینه که شخصیت های توی بازی همشون مردن در واقعیت

 36. Avatar amir

  بازی dying light . شاید زیاد ترسناک نباشه ولی استرسی بهتون وارد میکنه که تا هفته ها همه رو زامبی ببینید.

 37. Avatar امیر حسین اسدی

  Outlast هم خوب بود، پ.ن: لعنت بر کونامی.

 38. Avatar morteza moala

  Metro 2033, Constantine هم عالین

 39. Avatar Sadra

  من هر کاری میکنم بازی (هوای مرده) رو پیدا نمیکنم

  1. Avatar نیما

   اون فضای مرده هست نه هوای مرده . برای کامپیوتر نسخه دومش رو بگیر چون ترسناکتره

 40. Avatar جواد

  سایلنت هیل آخرین هدفش ترساندن است، این بازی یک دید ایدولوژیک از شیطان به مخاطب میدهد. اوتلست هم تقریبا این گونه است. اوتلست تماما از روی آموزه های مسیحیت ساخته شده.
  در کل ژآنر وحشت چه در سینما چه در گیم بیشتر اهداف فلسفی دارند.

 41. Avatar Matin

  چرا حالا هوای مرده؟؟؟؟ الان space رو هوا معنی کردین؟ خب بله درست همچین معنی داره ولی اخه هوای مرده ترجمه ی جالبیه ؟ یاده ترجمه های سری بازی های دارینوس میفتم 🙂
  بعد هم‌دوست عزیز شما یه جوری نوشتید از قسمت دو و سوم بازی صرف نظر کنید انگار شما سازنده بودید سر بازی دوم‌اخراجتون کردن کینه به دل گرفتین.اوج داستان “هوای مرده” قسمت دومشه از آی جی ان گیم اسپات گرفته تا هنه جا اینو میگن حالا شما متفاوتش نباش :))
  این‌اولین بازی نیس من میبینم شما واقعا یه طرفه و به شدت با توجه به علایق شخصیتون یه بازی یا مجموع رو نقد میکنید که به شدت ناراحت کنندس که اینجوریه لطفا اگر از بازی کینه به دل دارید یا چیزی بعدا دربارش فک کنید نه موقع نقد یه اثر.
  مرسی

 42. Avatar jjjjjjjjj

  من بازی ترسناک زیاد نکردم اما از بازی هایی که واقعا حالمو بد کرد و شیش تا سکته زدم sofie curse بود

 43. Avatar علیرضا

  من همه اویل هارو بازی کردم از همه چرت ترش اویل7 بود به نظرم اویل6 عالی بوددرایور 6هم بازی کردم خیلی بد من این Slenderرو بازی کردم40بار مردم هنوزم نتونستم برم سخت کی تا حالا تونست کانتر رو اپدیت کنه من از تیکن 7هم خوشم اومد

  1. Avatar scorpion

   الان نظرت کدام بازی می باشد؟؟؟

 44. Avatar علیرضا

  من توی LIMBOخرچنگ رو به زور کشتم بالای پا هاش برین پاهاش میشکنه

 45. Avatar ملودی

  خب بازی فراموشی خیلللللللللللللللللللللللللللییییی عجیب قریبه ولی من اشق بازی اسلندر من هستم

 46. Avatar مانی

  بالدی بیسیکس مود ترسناک جزوشان نیست

 47. Avatar scorpion

  اخه چرا بازی F.N.A.F رو قرار ندادید بازی به این خوبی به نظر من بیشتر شما بازی های ترسناک گرافیکی رو قرار دادین تا بازی های ترسناک ترسناک هر چند گرافیک بازی هم مهمه ولی خوب الان گرافیک بازی F.N.A.F VR پایینه از بازی دد اسپیس که بهتر ولی اگر می خواین بازی F.N.A.F VR رو می خواهید بازی کنید باید دستگاه واقعیت مجازی داشته باشین ولی برای کامپیوتر 6نسخه دیگر آمده است.

 48. Avatar scorpion

  بازی پنج شب در کنار فردی که این جوری نیست هیچ راه فراری نداری اگر پیدات کنن نه می تونی راه بری نه می تونی حمله کنی تنها چیزی که داری در الکتریکی و دوربین مدار بسته استکه اون هم باتری محدوده و اگر همه در ها رو از اول بازی ببندی عملا بازی رو باختی نصبش کنید اگر صبر،حوصله و استراتژیک داشته باشی هم سخته سخته برادر خواهر باحاله ولی سخته جون هرکی دوست دارین دانلود کنی خیلی باحاله ولی سخته اگر عاقمند بازی سختین دانلود کنید.

 49. Avatar سیاوش

  من بازی Slender را نصب کردم بازی ترسناک و خیلی باحالی است☺☺☺ پیشنهاد می کنم آن را نصب کنید