۶ بازی اکشن چالش‌برانگیز برتر برای طرفداران نینجا گایدن

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
best action challenging games

نینجا گایدن در دنیای گیمینگ به‌عنوان پیش‌گام ژانر هک‌اند اسلش شناخته می‌شود و عناوین ان‎ای‌اس آن جز محبوب‌ترین‌های ژانر به شمار می‌آیند. با ریبوت مجموعه و تغییر نام آن به نینجا گایدن، هواداران با چشم‌انداز خونین و خشونت‌بار سه‌بعدی جدیدی برای فرنچایز روبه‌رو شدند.

سری جدید با انتشار چندین و چند باره عناوین تکراری بر روی پلتفرم‌های مختلف همراه می‌شود. نینجا گایدن کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ با نام Ninja Gaiden Black و نینجا گایدن کنسول پلی‌استیشن ۳ با نام Ninja Gaiden Sigma شناخته می‌شوند. دنباله‌های فرنچایز نیز سرنوشت مشابهی دارند که برای آن دسته از هوادارانی که به‌اشتباه تصور می‌کردند بازی جدیدی قرار است عرضه شود ناراحت‌کننده است. به‌هرحال سه‌گانه نینجا گایدن مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفت. پس از اتمام این سه عنوان اما شاید اشتیاقتان برای بازی‌های هک‌اند اسلش کاملاً برطرف نشود. تازه‌واردان این ژانر شاید با خود فکر کنند که به ما بازی‌های مشابه بیشتری نیاز داریم. پس ما خواسته شما را در این مقاله برآورده کردیم. با ما همراه شوید.

۶. پیام‌رسان (The Messenger)

تهیه‌کننده: Devolver Digital
سازنده: Sabotage Studio
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر، نینتندو سوییچ

بازی پیام‌رسان یک بازی سکو بازی دوبعدی با گیم پلی و گرافیکی مشابه نینجا گایدن ان‌ای‌اس. بازی بر روی شما محوریت دارد. قهرمان غربی به پیام‌رسان مأموریت داده تا یک  طومار را به قله یک کوهستان دوردست برساند. در طول راه بازیکن توسط یک شیطان بامزه به نام کوآربل و یک مغازه‌دار آبی‌پوش یاری می‌شود. با کمک‌رسانی کوآربل و مغازه‌دار مرموز شما با انبوه دشمنان می‌جنگید و مهارت‌های جدیدی به دست می‌آورید. مانند نینجا گایدن اورجینال این بازی شامل سکو بازی و آپگریدهای فراوان است که در قالب تکنیک‌ها و گجت‌ها در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند. گیم پلی پیام‌رسان دشوار اما دست‌ودل‌باز است. انواع مختلف دشمنان بازیکن را برای شکست آن‌ها مجبور به تطبیق می‌کنند. می‌توان با اطمینان گفت که دیوالور دیجیتال می‌دانستند دارند چه‌کار می‌کنند.

۵. شیطان هم می‌گرید (Devil May Cry)

تهیه‌کننده: Capcom
سازنده: Capcom
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۲، پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس ۳۶۰، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر

بازی شیطان هم می‌گرید یکی از عناوین شناخته‌شده‌تر در این ژانر است. اولین بازی شیطان هم گرید در سال ۲۰۰۱ میلادی عرضه شد. داستان بازی دانته، یک شکارچی شیطان را دنبال می‌کند که از تهاجم‌های شیطانی به جهان جلوگیری می‌کند. این مجموعه به‌سرعت به‌خاطر مانورهای نبردی خوش‌ترکیبش و عناصر وحشت بقای خود به محبوبیت رسید. هرچند دنباله‌های بعدی پس از بازی اول بیشتر به‌سوی نبرد اکشن محور سوق پیدا کردند و بازیکن قابلیت تعویض سلاح خود در میان حملات را داشت. علاوه بر این یک سیستم امتیاز برای تکنیک و مهارت فرد در مبارزات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم امتیاز بر اساس نحوه ترکیب کامبوها و اجرای حرکات ویژه عملکرد شما را ارزیابی می‌کند.

۴. متال گیر رایزینگ: انتقام دوباره (Metal Gear Rising: Revengeance)

تهیه‌کننده: Konami
سازنده: Platinum Games
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۳، ایکس‌باکس ۳۶۰، کامپیوتر

بازی متال گیر طلوع انتقام دوباره برداشتی اکشن محور تر بر روی سری محبوب متال گیر سالید است و بازیکنان در کنترل رایدن قرار می‌دهد. رایدن یک سایبورگ شمشیرزن است که پس از کشته‌شدن فرد تحت حفاظت خود به دست یک سایبورگ دیگر به دنبال انتقام از او می‌رود. گیم پلی بازی طراحی جذابی دارد و ویژگی خاصی به نام Blade Mode را دارد که به رایدن اجازه می‌دهد جایی را که شمشیرش خواهد برید مورد هدف قرار دهد.

این مکانیک اجازه حملات دقیق و آسیب رساندن به محیط بازی را به بازیکن می‌دهد. خارج از Blade Mode و بخش‌های اختیاری مخفی‌کاری، متال گیر طلوع سیستم مبارزه مورد تحسین قرار گرفته‌ای دارد که هم نوآورانه است و هم هیجان‌آور. این بازی در جامعه هک‌اند اسلش و هواداران متال گیر به محبوبیت رسید و در استیم امتیاز کامل ۱۰/۱۰ دارد و نمره ۸۳ در سایت متاکریتیک.

۳. نی‌او (Nioh)

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: Team Ninja
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، کامپیوتر

نی‌او برای علاقه‌مندان به نینجا گایدن مانند خانه دوم خواهد بود زیرا این بازی نیز توسط تیم نینجا ساخته شده است. در نی‌او شما در نقش ویلیام آدامز ایرلندی بازی می‌کنید که به ژاپن سفر می‌کند تا از افتادن ماده‌ای قدرتمند به نام امریتا به دست یک جادوگر جلوگیری کنید. بازی منحصر به فرد است اما سیستم مبارزه آن به خاطر سیستم سلامت تعبیه شده در آن بسیار دشوار است. این سیستم از شاخصه ای به نام Ki Pulse استفاده می‌کند تا سلامت بازیکن را بازیابی کند و از آسیب پذیری ویلیام جلوگیری می‌کند. اگر شما در انجام Ki Pulse ناموفق عمل کنید آماده باشید تا دشمنان از نقطه ضعفتان سواستفادع کنند. این ویژگی همچنین سه وضعیت بدن مختلف را در بر می‌گیرد که امکان انجام حملاتی را می‌دهد که بر روی دشمنان به خصوص موثرتر هستند.

ویلیام به سلاح‌های گوناگونی دسترسی دارد مثل ریو در نینجا گایدن. شمشیر، سلاح‌های بلند، کوساری گاما و همچنین سلاح‌های دوربرد. اگر به دنبال چالش‌هایی با ریسک بالا و جایزه بالا هستید پیداکردن بازگشتگان شما را به خواسته‌تان می‌رساند. بازگشتگان دشمنانی هستند که بر اساس بازیکنانی که در مناطق مختلف بازی مرده‌اند ساخته شده‌اند که با کشتن آن‌ها جایزه به دست خواهید آورد. آن‌ها می‌توانند از ویژگی‌های گیم پلی مشابه شما استفاده کنند پس در صورت رویارویی با یکی از این اشخاص مواظب خود باشید.

۲. خدای جنگ (God Of War)

تهیه‌کننده: Sony Interactive Entertainment
سازنده: Santa Monica Studio
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، کامپیوتر

god of war ragnarok

خدای جنگ را می‌توان برادر ناتنی نینجا گایدن قلمداد کرد. بازی بر روی کریتوس تمرکز دارد یک جنگجوی اسپارتان که به دنبال گرفتن انتقام از آرس است. از آن زمان خدای جنگ به چهره پلی‌استیشن تبدیل شده و به جنگ‌های فوق‌العاده خونین و نبردهای باس شگفت‌انگیزش شهره است. سلاح‌های اصلی که در طول ماجراجویی خود استفاده می‌کنید شمشیرهای هرج‌ومرج نام دارند. یک جفت شمشیر به هم زنجیر شده که به آتش آغشته شده‌اند. این سلاح توسط آرس ساخته شده تا توسط کسی که به مقام قهرمانی او می‌رسید به دست گرفته شود. با آپگرید کردن شمشیرها توسط ارز داخل بازی می‌توانید کامبوها و روش‌های جدید برای کشتن دشمنان به دست بیاورید. گیم پلی بر روی انجام کامبوها با سلاح‌ها و ازپای‌درآوردن دشمنان با QTE تمرکز دارد. این QTEها به شما گوی‌های سلامت یا گوی‌های سرخ هدیه می‌دهند.  نبردهای باس معمولاً بسیار بزرگ‌تر از کریتوس هستند و باید با QTE آن‌ها را کشت. با تمام این حرف‌ها باید خاطرنشان شوم که نبردها همچنان دشواری زیادی دارند ولی همین مسئله شکست دادن دشمنانتان را بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کند.

۱. سایبرشدو (Cyber Shadow)

تهیه‌کننده: Yacht Club Games
سازنده: Mechanical Head Studios
پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، کامپیوتر، نینتندو سوییچ

اگر هنوز هم به دنبال بازی‌هایی مانند نینجا گایدن کلاسیک هستید بازی سایبرشدو گزینه مناسبی برای شماست. سایبرشدو در یک آینده پادارمانی جریان دارد که شما در آن در نقش شدو، یک نینجای سایبورگ بازی می‌کند. شدو قصد دارد قبیله خود را از شر موجودات مصنوعی که به نظر می‌رسد آن‌ها را برای به‌دست‌آوردن قدرتشان کشت می‌دهند رهایی بخشد. سازنده بازی آرن هونزیکر مدعی شد که بازی «طراحی مراحل ماریو، مهارت‌ها و اکشن نینجا گایدن، جلوه بصری بتمن و طراحی دشمنان کانترا را دارد». گیم پلی سایبر شدو ترکیبی از سکو بازی و بیت ام آپ است. به مگامن فکر کنید ولی با نینجا و روبات. در کل این بازی گزینه بسیار مناسبی برای طرف‌داران نینجا گایدن است.

منبع: TheGamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما