۶۲ درصد کل درآمد اپ استور از بازی‌های ویدیویی است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی iphone

هرچند حدس زدن آن چندان دشوار نبود اما آمار جدید نشان می‌دهند که بخش زیادی از فروشگاه دیجیتال اپ استورِ شرکت اپل توسط بازی‌های ویدیویی تأمین می‌شود. در واقع، حدود ۶۲ درصد از درآمد اپ استور از خرید بازی‌ها روی این پلتفرم به دست آمده است.

این آمار که از طریق سایت Law360‌ گزارش شده، توسط لورین هیت (Lorin Hitt) در بخشی از دادگاه اپیک و اپل بیان شده است. لورین هیت همچنین در صحبت‌های خود در دادگاه به این نکته اشاره کرده است که پس از ورود فورتنایت به اپ استور در سال ۲۰۱۸، میانگین خریدهای درون بازی اپ استور ۲ برابر شده و از ۵ دلار به ۱۰ دلار افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت میانگین هزینه برای بازی‌های پولی از ۹ دلار به چیزی حدود ۱۶ دلار افزایش پیدا کرد.

به‌علاوه، لورین هیت اشاره کرده است که بین ماه‌های مارس ۲۰۱۸ و ژوئیه ۲۰۲۰، چیزی معادل ۱۰٫۲ درصد از بازیکنانی که فورتنایت را روی سیستم‌عامل iOS تجربه کرده‌اند، ۱۳٫۲ درصد از درآمد کل فورتنایت را در آن مدت تولید کرده‌اند. رقمی که حدود ۷۴۵ میلیون دلار از مجموع ۵٫۶ میلیارد دلار به دست آمده است.

آمار تعداد بازیکنان فورتنایت در iOS با آماری که اپیک هم مدتی پیش در دادگاه ادعا کرده بود، همخوانی دارد و آن را تصدیق می‌کند. چندی پیش اپیک بیان کرده بود که ۱۰ درصد از کل مخاطبان فورتنایت روی سیستم‌عامل iOS به تجربه‌ی بازی پرداخته‌اند.

مبلغ دریافتی اپل از تراکنش‌ها همان ۳۰ درصد یا ۱۵ درصد برای توسعه‌دهندگان کوچکتر باقی‌ مانده است. با این وجود، لورین هیت بیان می‌کند که رشد خریدها در اپ استور و افزایش نرخ تراکنش انجام‌شده برای این شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان خوب است زیرا هر دو طرف درآمد بیشتری دریافت می‌کنند.

اپ استور بازی

در جریان رویه چند روز پیش دادگاه، فیل شیلر، معاون ارشد سابق بخش بازاریابی اپل، اعلام کرد که فقط ۱۷ درصد از برنامه‌ها و بازی‌های درون اپ استور از مدل فریمیوم مشابه به‌کاررفته در رابطه با فورتنایت استفاده می‌کنند و فقط ۶ درصد از آن‌ها بازی‌های پریمیومی هستند که نیاز به یک تراکنش اولیه دارند. او همچنین در صحبت‌های خود اشاره کرد که ۷۵ درصد از کل بازی‌های اپ استور کاملا رایگان هستند.

نزاع اپیک و اپل یکی از جنجال‌های بزرگی بوده است که از سال پیش همچنان در جریان است و به‌تازگی دادگاه مهمی هم درباره‌ی آن برگزار شده است. سال گذشته، پس از اقدام اپیک در تغییر نحوه‌ی تراکنش درون بازی فورتنایت، اپل تصمیم گرفت که فورتنایت را اپ استور حذف کند و همین زمینه‌سازی شد که دعوای بزرگ این دو شرکت شکل گیرد.

علاوه بر ماهیت اصلی دادگاه اپیک و اپل، یکی از دیگر جنبه‌های جالب این دادگاه اطلاعات مختلف و منتشرنشده‌ای بود که زمینه‌های مختلف و مرتبطی را در برمی‌گرفت و چیزهای زیادی را برای اولین بار برای ما فاش می‌کرد.

منبع: GameIndustry.biz
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. علی

    این نشون میده که کنسول دستی بازی همانند نینتندو سوئیچ چقدر میتونه محبوب باشه . به خصوص اکه ساخت اپل باشه .

    کنسول دستی به قدری محبوب هست که سامسونک و اپل و … همکی توجهی نمیکنن !

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما