۷ انیمیشن پیکسار که هرگز ساخته نشدند

۲۸ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
انیمیشن های لغو شده پیکسار

پیکسار لیستی از فیلم‌هایی دارد که هرگز ساخته نشده‌اند، از جمله ایده‌هایی برای دنباله‌هایی که در نهایت بسیار متفاوت ساخته شدند. در این مقاله انیمیشن‌های لغو شده‌ی این کمپانی پرطرفدار‌ و دنباله‌هایی که سرنوشتشان تغییر کرد را معرفی می‌کنیم.

پیکسار به یک مرکز قدرتمند در دنیای سرگرمی تبدیل شده است و همان‌طور که آثار کلاسیکی مانند داستان اسباب‌بازی (Toy Story) و در جست‌و‌جوی نمو (Finding Nemo) را به ارمغان آورده، اما برخی پروژه‌ها را هم کنار گذاشته یا آن‌ها را لغو کرده یا طرح اصلی را به طور کامل تغییر داده است. اولین فیلم پیکسار داستان اسباب‌بازی بود که در سال ۱۹۹۵ اکران شد که اولین فیلم سینمایی انیمیشن بود. داستان اسباب‌بازی درهای زیادی را برای پیکسار باز کرد، که از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ فیلم و چند دنباله تولید کرده است.

گذشته از کیفیت و توجه به جزئیات در فیلم‌های پیکسار، تمامی آثار این کمپانی دارای عناصر مشترکی هستند، مانند اینکه شخصیت اصلی در سفری برای خودسازی و موضوعات بالغ‌تری قرار دارد که فیلم‌های کودکانه‌ی دیگر (به ویژه افسانه‌های دیزنی) به آن نمی‌پردازند. این‌ها برخی از دلایلی است که باعث می‌شود پیکسار موفقیت بزرگی داشته باشد و داستان‌های آن همچنان جالب توجه باشند، اما استودیو برای اینکه بتواند با مخاطبان خود همگام باشد و مطمئن شود که آن‌ها را از دست نمی‌دهد، باید تصمیمات مهمی اتخاذ کند که این تصمیمات بر پروژه‌های آن تاثیر گذاشته است.

مانند هر استودیوی سینمایی دیگر، پیکسار لیستی از فیلم‌های لغو شده و همچنین ایده‌هایی برای دنباله‌هایی دارد که یا هرگز ساخته نشدند یا تغییرات زیادی را تجربه کردند و در نتیجه داستان‌های بسیار متفاوتی به نمایش درآمدند. اینجا همه‌ی فیلم‌های لغو شده‌ی پیکسار و چگونگی تغییر دنباله‌ها را بررسی می‌کنیم.

۷. ۱۹۰۶- لغو شده

1906

در سال ۲۰۰۵، به لطف رمان ۱۹۰۶ جیمز دالساندرو یک همکاری بین پیکسار، دیزنی و برادران وارنر اتفاق افتاد. بر اساس وقایع پیرامون زلزله و آتش‌سوزی سانفرانسیسکو در سال ۱۹۰۶، داستان نبردهای بین جناح‌های سیاسی و فرهنگی قبل و بعد را دنبال می‌کند که پس از زلزله و آتش‌سوزی، توسط خبرنگاری به نام آنالیسا پاسارلی روایت شده بود. رمان ۱۹۰۶ اولین فیلم لایو اکشن پیکسار بود و حتی برد برد کارگردان شگفت‌انگیزها (The Incredibles) و راتاتویی (Ratatouille) نیز به عنوان کارگردان روی آن کار می‌کرد. فیلم‌نامه‌ی دلاساندرو در سال ۲۰۱۲ توسط مایکل هرست فیلم‌نامه‌نویس وایکینگ‌ها (Vikings) بازنویسی شد، اما بعدا در همان سال، دیزنی و پیکسار پروژه را ترک کردند و اکنون در برزخ پیش تولید برادران وارنر قرار دارد.

۶. نیوت (Newt)- لغو شده

نیوت

شاید شناخته‌ شده‌ترین فیلم لغو شده‌ی پیکسار نیوت باشد که برای اکران در سال ۲۰۱۱ برنامه‌ریزی شده بود و حتی برخی از تصاویر آن را برای عموم به اشتراک گذاشتند تا از آنچه که قرار است ساخته شود درباره‌ی آن آگاهی داشته باشند. با شروع کارگردانی گری ریدستروم، نیوت داستان عشق و بقا بود و آخرین گونه‌های باقی مانده‌ی مارمولک‌های کف پا آبی را دنبال می‌کرد که توسط دانشمندان مجبور به نجات گونه‌های خود شدند، اما آن‌ها نمی‌توانند یکدیگر را تحمل کنند. نیوت لغو شد زیرا داستان بسیار شبیه به ریو (Rio) محصول ۲۰۱۱ فاکس بود و این ایده در پیش تولید لغو شد. این پروژه به پیت داکتر واگذار شد، که به گفته‌ی ادوین کاتمول، رییس پیکسار، موافقت کرد روی آن کار کند به شرطی که بتواند داستانی برای خودش بسازد. او سپس چیزی را که درون و بیرون (Inside Out) نامیده می‌شد مطرح کرد و نیوت به طور رسمی کنسل شد.

۵. سایه‌ساز (Shademaker)/ پادشاه سایه (The Shadow King)- لغو شده

سایه ساز

هنری سیلیک کارگردان کابوس قبل از کریسمس (The Nightmare Before Christmas) و کورالاین (Coraline) با دیزنی و پیکسار قراردادی برای ساخت چهار انیمیشن داشت که در بین آن‌ها فیلمی با عنوان سایه‌ساز (Shademaker) بود. برخلاف بقیه‌ی فیلم‌های پیکسار، سایه‌ساز در قالب یک ماجراجویی استاپ موشن قرار بود در سال ۲۰۱۳ اکران شود. سایه‌ساز که بعدا به‌عنوان پادشاه سایه شناخته شد، داستان یتیمی از نیویورک به نام هاپ را روایت کرد که مجبور بود انگشتان عجیب و بلند خود را از دنیای بی‌رحم اطرافش پنهان کند. با کمک دختری از دنیای سایه‌ها، هاپ آموخت که سایه‌های شگفت‌انگیزی را ایجاد کند که زنده می‌شدند و بنابراین دستان او سلاح‌های باورنکردنی در جنگ سایه‌ای علیه یک هیولای وحشتناک بود که قصد کشتن برادرش ریچارد و در نهایت نابودی نیویورک را داشت. طبق گزارش‌ها، پادشاه سایه نتوانست اهداف تولید را برآورده کند و دیزنی و پیکسار پروژه را ترک کردند و به سیلیک این امکان را داد که آن را به استودیوهای دیگر ببرد، اما هنوز به اکران نرسیده است.

۴. کتاب گورستان (The Graveyard Book)- لغو شده

کتاب گورستان

پروژه‌ای دیگر در قرارداد سیلیک/ پیکسار اقتباس از کتاب گورستان نیل گیمن بود. این رمان فانتزی بر پسری به نام هیچکس متمرکز است که پس از کشته شدن وحشیانه‌ی خانواده‌اش، توسط ساکنان ماورا طبیعی یک قبرستان به فرزندی پذیرفته شده و بزرگ می‌شود. کتاب گورستان اولین اثر اقتباسی استودیو بود و پس از خروج سیلیک، ران هوارد به‌عنوان کارگردان اعلام شد. اگرچه دیزنی هنوز به آن علاقه‌مند است، اما هیچ اخبار جدیدی درباره‌ی روند پیشرفت پروژه وجود ندارد.

۳. در جست‌و‌جوی نمو ۲ (Finding Nemo 2)- تغییر یافته

در جست و جوی نمو

در جست‌و‌جوی نمو دنباله‌ای با عنوان در جست‌و‌جوی دوری (Finding Dory) در سال ۲۰۱۶ داشت، اما برنامه‌های اولیه بسیار متفاوت بود. در سال ۲۰۰۵، پس از اختلاف نظرهای مایکل آیزنر و استیو جابز بر سر توزیع فیلم‌های پیکسار، دیزنی از ایجاد استودیوی انیمیشن جدید به نام سیرکل ۷ انیمیشن (Circle 7 Animation) با هدف ساخت دنباله‌ای بر فیلم‌های پیکسار متعلق به دیزنی، مانند در جست‌وجوی نمو خبر داد. پرونده‌ی نمو در سیرکل ۷ پس از ادغام پیکسار و دیزنی بدون تولید هیچ فیلمی بسته شد، اما ایده‌ی در جست‌و‌جوی نمو ۲ فاش شد. نمو با برادر دوقلوی از دست رفته‌ی خود رمی ملاقات می‌کرد و مارلین دستگیر می‌شد، که باعث می‌شد نمو، رمی و دوری برای نجات او نیروهای خود را متحد کنند.

۲. کارخانه‌ی هیولا ۲ (Monsters Inc. 2)- تغییر یافته

کارخانه هیولا

دنباله‌ی دیگری که به سیرکل ۷ انیمیشن اختصاص داده شد کارخانه‌ی هیولا ۲ بود، با عنوان کارخانه‌ی هیولا ۲؛ گمشده در اسکارادایس (Monsters Inc 2: Lost in Scaradise). در آن، مایک و سالی به دنیای انسان‌ها وارد می‌شدند تا به بو هدیه‌ی تولد بدهند، اما متوجه می‌شوند که او نقل مکان کرده است. آن‌ها سپس در جهان انسان‌ها به دام می‌افتند و پس از اختلاف نظر درباره‌ی چگونگی انجام مأموریتشان، از یکدیگر جدا می‌شوند. کارخانه‌ی هیولا ۲ کمی بیشتر از در جست‌و‌جوی نمو ۲ به تولید نزدیک بود، زیرا قطعات هنری مفهومی سال‌ها بعد منتشر شد، اما این ایده در نهایت تغییر کرد و به جای آن فیلم پیش‌درآمد دانشگاه هیولاها (Monsters University) ساخته شد.

۱. داستان اسباب‌بازی ۳ (Toy Story 3)- تغییر یافته

داستان اسباب بازی

داستان اسباب‌بازی ۳ هم جزء برنامه‌های سیرکل ۷ انیمیشن بود و نسخه‌های مختلفی را پشت سر گذاشت. یکی از این داستان‌ها از این قرار بود که اندی و اسباب‌بازی‌ها به خاطر بازسازی اتاق اندی برای یک شب به ملاقات مادربزرگش می‌رفتند. در داستانی دیگر اسباب‌بازی‌ها، به همراه شخصیت‌های جدید هی هی و گلادیولا، سعی می‌کردند بفهمند چه کسی اسباب‌بازی‌ها را یک به یک سرقت کرده است. در نسخه‌ی نهایی اسباب‌بازی‌ها پس از فراخوان جهانی اسباب‌بازی‌های باز لایتر که دوستانشان به کارخانه فرستاده شده بودند، به تایوان سفر می‌کردند. هنگامی که آنجا بودند، باز اسباب‌بازی‌های دیگر را ملاقات می‌کرد، از جمله یک شخصیت جدید اکشن استار کامند که قرار بود جایگزین او شود. هنگامی که سیرکل ۷ بسته شد، این ایده برای داستان اسباب‌بازی ۳ لغو شد.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar Parmis saghi

  من با نیوت موافقم داستانش جالبه کاش اکران میشد یا در جست و جوی نمو ۲ داستان هاشون خیلی جالبن

 2. Avatar Hajpanda

  بین اینا فکر میکنم داستان اسباب بزی ۳ خیلی بهتر بوده کاش عوضش نمیکردن

 3. Avatar Ehsan

  تو اینا بنظرم کارخانه هیولا های ۲ از همشون جالب تر میتونست باشه حیف که نتونستن بسازنش داستان جالبی داشت

 4. Avatar کیارش

  مسخره ها نصف اینا که تغییر کرده بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه