۹ کلمه که فقط کارمندان گوگل معنی آن را می‌دانند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

زبانی که توسط کارمندان گوگل استفاده می‌شود، ممکن است برای دیگر افراد بی‌معنی باشد، اما گویش گوگلی، زبان دوم این افراد است.

اگر شما در گوگل یک تازه‌وارد باشید، نوگلر صدای‌تان می‌زنند.

گوگل شرکت بسیار بزرگی است که بیش از ۴۰ هزار نفر نیروی کار دارد. در میان اعضای این شرکت فرهنگ خاص گوگلی‌ها شکل گرفته و همه در آن به یک زبان خاص صحبت می‌کنند. برای افراد بیرونی جالب است که بدانند این گوگلی‌ها از چه اصطلاحات و کلماتی استفاده می‌کنند.

کارمندان گوگل

پلکس (Plex): گوگل‌پلکس نام پردیس وسیع کالیفرنیای گوگل است که به طور مختصر پلکس نامیده می‌شود.

g2

جی‌بایک (GBike): حمل و نقل در پردیس گوگل با دوچرخه‌ ی گوگل انجام می‌شود که جی‌بایک نام دارد. دوچرخه‌ی جی‌بایک به رنگ‌های لوگوی گوگل مزین شده است.

استن

استن (Stan): در گوگل‌پلکس شما با استن، دایناسور تی‌رکس گوگل آشنا می‌شوید. این مجسمه آنجا قرار داده شده تا به همه یادآوری کند که هیچ‌وقت به دایناسور تبدیل نشوند. البته این یکی از داستان‌های پشت این مجسمه است.

نوگلر

نوگلر (Noogler): اگر شما یک تازه‌وارد در گوگل باشید، نوگلر نامیده خواهید شد. به این افراد تازه‌وارد یک کلاه با تم گوگل داده ‌می‌شود؛ به همین خاطر راحت شناسایی می‌شوند.

گریلرز

گریلرز (Greylers): به کارمندانی که در گوگل بالای ۴۰ سال دارند، اسم مستعار گریلرز داده می‌شود.

زوگلر

زوگلر (Xoogler): وقتی یکی از کارمندان گوگل، این شرکت را ترک می‌کند زوگلر می‌شود. همان مدل مخفف ex-Googler که زوگلر تلفظ می‌شود.

گوگل گایست

گوگل‌گایست (Googlegeist): گوگل‌گایست یک نظرسنجی سالانه است که در آن از تمام کارمندان گوگل خواسته می‌شود که به مدیران‌شان و زندگی در گوگل امتیاز دهند. هر سال بیشتر از ۹۰ درصد افراد این نظرسنجی را پر می‌کنند.

تک استاپ

تک استاپ (Tech Stop): اسم رمز واحد IT گوگل. تک استاپ کامپیوترهای کارمندان را تعمیر می‌کند.

20 درصد وقت

۲۰ درصد وقت: گوگل به مهندسان‌اش اجازه می‌دهد که ۲۰ درصد از وقت‌شان را صرف انجام کاری غیر از وظیفه‌ی اصلی‌شان کنند. تاکنون در این بازه‌ی زمانی، ایده‌ی بزرگ‌ترین محصولات گوگل مثل جی میل و گوگل نیوز به ذهن گوگلی‌ها رسیده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Business Insiderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. طاها

    جالب بود.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما