۹ شخصیت شرور که می‌خواهیم در اسپایدرمن ۲ ببینیم

۲۹ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه

هنگامی که سونی برای اولین بار اعلام کرد که در حال توسعه‌ی یک بازی با محوریت شخصیت محبوب اسپایدرمن به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ است، صنعت را به وحشت انداخت. از زمان بازی اسپایدرمن ۲ در سال ۲۰۰۴، یک بازی باکیفیت با محوریت مرد عنکبوتی وجود نداشت و پس از موفقیت سری بتمن ساخته‌ی راک استدی، زمان آن رسیده بود که قهرمان محبوب مارول به آنچه سزاوار آن است دست پیدا کند.

بازی اسپایدرمن ساخته‌ی استودیو «اینسامنیاک گیمز» در نهایت توانست با جلب نظر منتقدان و بازیکنان، فروشی فوق‌العاده را تجربه کند تا جایی که به پرفروش‌ترین بازی ابرقهرمانی تبدیل شد. با این حال کمبود شخصیت‌های شرور و مبارزات باس‌فایت، یکی از چیزهایی بود که بازی در آن چندان نتوانست عالی ظاهر شود. چیزی که در سری آرکام همیشه به خاطر آن تحسین شده است. با معرفی دنباله‌ی اسپایدرمن حال وقت آن است که این مشکل برطرف شود. در این مقاله لیستی از ۱۰ شخصیت شروری را معرفی خواهیم کرد که پتانسیل زیادی برای حضور در اسپایدرمن ۲ خواهند داشت.

۹. گرین گابلین (Green Goblin)

گرین گابلین

بدون شک گرین گابلین شرورترین شخصیتی است که اسپایدرمن تاکنون با او روبه‌رو شده و بدترین ضربه‌ها را هم از او خورده است. استودیوی اینسامنیاک با تبدیل کردن نورمن آزبورن به شهردار نیویورک کار جذابی انجام داده است و به نظر می‌رسد قرار است شاهد شخصیتی متفاوت از او باشیم. این شخصیت برای اولین بار در کمیک مردعنکبوتی شگفت‌انگیز شماره ۱۴ در سال ۱۹۶۴ معرفی شد.

او مدیر عامل شرکت آزکورپ و پدری هری، بهترین دوست پیتر، است. در واقع پس از مرگ عمو بن، نورمن کسی بوده که برای پیتر نقش یک پدر را بر عهده داشته است. گرین گابلین قدرت، سرعت و رفلکس‌های فراانسانی دارد و از گجت‌های مختلفی نظیر گلایدر و بمب‌های مختلف استفاده می‌کند. این قدرت‌ها در کنار پیشینه‌ی این شخصیت‌، می‌تواند او را به یکی از جذاب‌ترین شرورهای قسمت دوم اسپایدرمن تبدیل کند.

۸. کریون شکارچی (Kraven the Hunter)

کریون شکارچی

طرفداران شخصیت اسپایدرمن سال‌ها است که که منتظر رویارویی این شخصیت با کریون شکارچی خارج از دنیای کمیک هستند. خواه این مبارزه در قالب بازی ویدیویی اتفاق بیفتد و یا فیلم، کریون یکی از بهترین گزینه‌ها است. او که به خاطر خط داستانی «آخرین شکار کریون» در سال ۱۹۸۷ شناخته شده است، یک مهاجری اهل شوروی سابق است که مصمم است تا مرد عنکبوتی را دستگیر کرده و ثابت کند که بزرگ‌ترین شکارچی جهان است.

کریون با وجود حضورش در بازی اسپایدرمن، یکی از بنیانگذاران گروه شش خبیث است و سابقه‌ای طولانی با برخی از سرسخت‌ترین دشمنان مردعنکبوتی دارد. او قدرت فراطبیعی و حواس تقویت شده از جمله بینایی، شنوایی و بویایی دارد که به او در راستای پیدا کردن طعمه‌هایش کمک می‌کنند. او به دلیل مصرف معجونی که روند پیری و بهبودی‌اش را تغییر داده، قادر به تحمل آسیب‌هایی است که از یک انسان طبیعی انتظار نمی‌رود. همچنین هنگام استفاده از انواع سلاح‌های سرد و گرم و مبارزات تن‌به‌تن، کمتر کسی می‌تواند او را شکست دهد.

۷. آفتاب‌پرست (Chameleon)

آفتاب‌پرست

هیچ راهی وجود ندارد که کریون شکارچی در بازی اسپایدرمن ۲ حضور داشته باشد بدون اینکه شخصیت آفتاب‌پرست حداقل حضوری افتخاری پیدا نکند. دیمیتری اسمردیاکوف که به‌عنوان «استاد تغییر چهره» شناخته می‌شود، برادر ناتنی کریون است و اولین شروری بود که در کمیک مردعنکبوتی شگفت‌انگیز شماره ۱ با پیتر پارکر روبه‌رو شد.

با مهارت تغییر چهره، حضور او در اسپایدرمن ۲ می‌تواند با سومین فیلم مردعنکبوتی در دنیای سینمایی مارول همخوانی داشته باشد زیرا دیمیتری در فیلم «مردعنکبوتی: دور از خانه» نقش‌آفرینی کرد. اگر کارگردان فیلم بخواهد از کریون شکارچی رونمایی کند، برادر ناتنی‌ او اطلاعات زیادی از اسپایدرمن خواهد داشت. علاوه بر توانایی تغییر چهره او از عمر بالا برخوردار است و در قدرت بدنی و مبارزات دست کمی از برادر خود ندارد.

۶. گوست (Ghost)

شخصیت گوست

گوست که در درجه‌ی اول به‌عنوان یکی از دشمنان مرد آهنی شناخته می‌شود، با تعدادی از ابرقهرمانان مارول، نورمن آزبون، تاندربولت‌ها و در موارد متعددی با اسپایدرمن رویارویی داشته است. این شخصیت در دنیای سینمایی مارول به‌عنوان یک شخصیت شرور در فیلم «مردمورچه‌ای و واسپ» در سال ۲۰۱۵ با بازی هانا جان کامن حضور داشت.

گوست که همیشه با زره‌ی خود دیده می‌شود، از نوعی فناوری استفاده می‌کند که به او اجازه می‌دهد از محیط‌های مختلف به‌راحتی عبور و خود یا اشیاء دیگر را نامرئی کند. او همچنین یک مخترع و هکر بااستعداد است که می‌تواند هر دستگاه الکترونیکی را هک یا دوباره برنامه‌ریزی کند. با توجه به شخصیتش، می‌تواند یکی از شرورهای جانبی اسپایدرمن ۲ باشد که به نورمن آزبورن در راستای تبدیل شدن به گرین گابلین کمک کند.

۵. هاب گابلین (Hobgoblin)

هاب گابلین

هاب گابلین ابتدا برای بازنگرداندن نورمن آزبورن از مرگ و اجتناب از خستگی گابلین سبز خلق شد. از میلیاردرها گرفته تا اراذل و اوباش‌ها در قالب این شخصیت بوده‌اند اما معروف‌ترین آن‌ها ند لیدز، خبرنگار روزنامه دیلی بیوگل است که بهترین رفیق پیتر پارکر در دنیای سینمایی مارول هم محسوب می‌شود. او برای اولین بار در شماره‌ی ۲۳۸ کمیک مردعنکبوتی شگفت‌انگیز حضور پیدا کرد.

قدرت‌ها و ویژگی‌های هاب گابلین بسته به داستان و شخصیت‌ متفاوت است، با این حال او توسط یک نسخه‌ی تغییریافته از فرمول گابلین ساخته شده است و شباهت‌های زیادی به گرین گابلین دارد. او یک شخصیت فوق‌العاده انعطاف‌پذیر است که باید مدتی در کانون توجه قرار گیرد و از تمام پتانسیل‌هایش استفاده شود. همچنین با وجود هویت‌های مختلف، او می‌تواند نقش‌ها و داستان‌های مختلفی را به خود اختصاص دهد؛ از جمله اقتباسی از شخصیت ند لیدز که می‌تواند به‌عنوان یک شخصیت منفی برای مری جین ظاهر شود.

۴. موربیوس (Morbius)

موربیوس

با انتشار فیلم موربیوس تا چند ماه دیگر و این واقعیت که تریلر این فیلم شامل عکسی از بازی اسپایدرمن پلی‌استیشن ۴ بود؛ به نظر می‌رسد که ظاهر شدن این خون آشام به طریقی در نسخه‌ی دوم اسپایدرمن اجتناب ناپذیر است. از این گذشته سونی در حال شکل دادن اسپایدر ورس است و قطعا ارتباط دادن فیلم موربیوس و بازی اسپایدرمن هیجان‌انگیز خواهد بود.

مایکل موربیوس یک بیوشیمی‌دان است که جوایز مختلفی به‌دست آورده و پس از تلاش برای درمان یک اختلال خونی نادر با استفاده از DNA خفاش خون آشام و درمان با الکتروشوک به یک خون‌آشام زنده تبدیل می‌شود. او که همچنین به‌عنوان یک «شبه خون‌آشام» توصیف می‌شود، برای زنده ماندن نیازمند تغذیه از خون است و شباهت‌های زیادی با خون‌آشام‌ها از جمله دندان‌های نیش بزرگ، قدرت فوق‌بشری، سرعت، توانایی های درمانی و بیزاری از نور خورشید را دارد.

۳. المنتال‌ها (The Elementals)

elementals

المنتال‌ها یک گروه خبیث در کمیک‌های مارول هستند که توانایی کنترل چهار عنصر اصلی یعنی آب، هوا، خاک و آتش را دارند و در فیلم «مردعنکبوتی: دور از خانه» نسخه‌ای متفاوت از آن‌ها به نمایش گذاشته شد. با پیش‌بینی روند تغییر نورمن آزبورن در راه تبدیل شدن به گرین گابلین، نسخه‌ی متفاوت دور از خانه از این شخصیت‌ها کاملا با داستان کمیک سلطنت سیاه (Dark Reign) همخوانی خواهد داشت.

اینسامنیاک می‌تواند اعضای این گروه را همانند تسک‌مستر و یا گوست به استخدام نورمن آزبورن دربیاورد و آن‌ها را بر سر نیویورک خراب کند. آن‌ها در قالب شرور می‌توانند مبارزات باس جذابی را با جلوه‌های بصری چشم‌نواز شکل دهند. همچنین استفاده از آن‌ها به‌عنوان یک داستان فرعی در قالب یک بسته‌ی الحاقی هم منطقی به نظر می‌رسد.

۲. تسک‌مستر (Taskmaster)

تسک مستر

درست است که شخصیت تسک‌مستر به‌عنوان یک شخصیت منفی فرعی در نسخه‌ی اول اسپایدرمن حضور داشت، اما با حضور در فیلم «بیوه‌ی سیاه» اکنون زمان آن رسیده است تا از محبوبیت روزافزون این شخصیت استفاده کرد. او یک مزدور قدرتمند با توانایی یادگیری و تقلید از سبک مبارزه‌ی هر کسی است که در نبرد با آن روبه‌رو شود و در نهایت می‌تواند حرکات آن‌ها را پیش بینی و بر آن‌ها غلبه کند.

تسک‌مستر یکی از آن شخصیت‌هایی است که توانایی‌هایش برای استفاده در گیم‌پلی بازی به نوعی نامحدود است و اینسامنیاک نمی‌تواند به‌راحتی او را به‌عنوان یک شخصیت منفی جانبی کنار بگذارد. در قسمت اول توسط یک سازمان مخفی استخدام شد تا ببیند اسپایدرمن ارزش استخدام کردن را دارد یا خیر و در نهایت در انتهای مبارزه ناپدید شد. داستان او هنوز به پایان نرسیده و پتانسیل استفاده از او در نسخه‌ی دوم وجود دارد.

۱. جاکال (Jackal)

جاکال

جاکال یک شخصیت شرور جذاب برای مرد عنکبوتی است، نه به دلیل هویت یا پیشینه‌ی او، بلکه به خاطر قدرت و توانایی های او و اینکه چگونه می‌توانند بر زندگی پیتر پارکر تأثیر بگذارند. مایلز وارن نابغه‌ی ژنتیک و شبیه‌سازی، شرور اصلی داستان کمیک حماسه‌ی کلون (Clone Saga) است و کلونی از پیتر را خلق می‌کند تا در نهایت به اسکارلت اسپایدر تبدیل شود.

مایلز به گوئن استیسی علاقه داشت و مرد عنکبوتی را به خاطر مرگ او مقصر می‌دانست. او از این دو و عزیزان بسیاری از شخصیت‌های خبیث از جمله همسر ویلسون فیسک، در داستان‌های مختلف کلون‌هایی ساخته است. در حالی که او می‌تواند با استفاده از عزیزان شروری مانند کینگ‌پین، بار دیگر شش خبیث را متحد کند، همچنین می‌تواند با کلون عمو بن و حتی پدر و مادرش از لحاظ روحی به او ضربه‌های وحشتناکی بزند.

ونوم

بازی اسپایدرمن ۲ در سال ۲۰۲۳ میلادی به صورت انحصاری برای کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد و میان نسلی نخواهد بود. پیتر پارکر و مایلز مورالز از بازی‌های قبلی سری قرار است بهم بپیوندند تا در مقابل ونوم ایستادگی کنند. در حاضر تنها ونوم به‌عنوان شخصیت منفی در تریلر بازی دیده شده اما قطعا بازی قرار است میزبان شخصیت‌های منفی مختلفی باشد.


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


منبع: Game Rant

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar طاها صفری توفیق

  به نظر من بهتر ونوم ، کارنیج، مردشنی، گیرین گابلین،لیزارد،کریون شکارچی،هاب گابلین دشمنانش باشن و بشه بیم پیتر و مایلز سوییچ کرد
  ولی فقط قراره برای ps5 بیاد و من دوست دارم بره پی اس فور هم بیاد

 2. Avatar King

  کرگدنننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

 3. Avatar محمد عرفان صادقی

  تسک مستر توی یکش هس

 4. Avatar Matinrko

  تمام اینا اگه داخل بازی باشن عالی میشه ولی اصلاً با شماره ۱ حال نکردم و به نظرم شخصیت دیگه ای هم هست بهتر از اون شماره ۱ تو بازی کار کنن.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه