«قهرمان» اصغر فرهادی در آمازون پرایم رکورد زد

۱۰ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم قهرمان

فیلم «قهرمان» به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی به پربازدیدترین فیلم اورجینال غیرانگلیسی‌زبان سرویس آنلاین آمازون پرایم تبدیل شده است.

طی سال‌های اخیر سرویس‌های نمایش آنلاین پیشرفت چشم‌گیری داشته‌اند و معادلات پخش و حتی ساخت فیلم‌ها و سریال‌ها را برهم زده‌اند. از میان این سرویس‌ها نتفلیکس، HBO مکس، دیزنی پلاس و آمازون پرایم به واسطه‌ی محتواهای انحصاری جذاب‌شان بیش از سایرین مورد توجه سینمادوستان قرار گرفته و حالا استودیوی آمازون در پستی اعلام کرده اثر جدید اصغر فرهادی به فیلم شماره یک فهرست آثار خارجی‌زبان و اورجینال آمازون بدل شده است. به این معنی که قهرمان در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی سرویس آمازون پرایم بیبش از هر اثر دیگری تماشا شده است. قهرمان در کشورمان هم با استقبال خوبی مواجه شد و پس از تقریبا سه ماه اکران به فروشی در حدود ۱۲ میلیارد تومان دست پیدا کرده است.

بنا بر اخبار و اطلاعات موجود آمازون با راه‌اندازیی چند کمپین قصد دارد در اسکار ۲۰۲۲ شانس اصغر فرهادی برای نامزدی در بخش بهترین کارگردانی را افزایش دهد و نیم نگاهی نیز به نامزدی امیر جدیدی و فیلم قهرمان در شاخه‌های بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم دارد. قهرمان در فهرست اولیه بهترین فیلم‌های بین‌المللی (خارجی‌زبان سابق) اسکار امسال قرار گرفته و راهیابی آن به جمع نامزدهای نهایی قطعی به نظر می‌رسد. قهرمان برای نخستین بار در بخش رقابتی جشنواره کن ۲۰۲۱ رونمایی شد که توانست جایزه‌ی بزرگ هیأت داوران را از این رویداد سینمایی مهم دریافت کند.

داستان این فیلم با بازی امیر جدیدی، محسن تنابنده و فرشته صدرعرفایی درباره‌ی مرد جوانی به اسم رحیم بوده که به خاطر بدهی در زندان است. او طی دو روز مرخصی‌اش قصد دارد که طلبکار خود را قانع کند تا از شکایت‌اش در ازای پرداخت مبلغ کم‌تری صرف نظر کند. اما اوضاع آن‌طور که وی انتظار دارد پیش نمی‌رود…»

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه