راهنمای خرید بهترین اکشن فیگورها؛ بازی، انیمه و کمیک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
راهنمای خرید اکشن فیگور

خرید اکشن فیگور زمانی شدنی و ممکن بود؛ از دهه‌ها پیش هم صحبت نمی‌کنیم و و منظورمان همین چند سال پیش است. با این حال، در اقتصاد فعلی خریدن مجسمه یا فیگوری حتی بسیار ساده و بی‌کیفیت هم رقم بالایی پیاده‌تان خواهد کرد. به همین دلیل هم اگر سراغ خرید اکشن فیگور آمده‌اید، احتمالا قرار نیست به قیمت آن‌ها فکر کنید که قیمت‌ها تخیلی است. فیگورها فروشنده و توزیع‌کننده‌ی درست و درمانی در مملکت ندارد و به همین دلیل اگر فروشنده‌ای فیگوری داشته باشد، هر قیمتی که بخواهد روی آن می‌گذارد.

لازم به گفتن نیست که فیگورها در رده‌های قیمتی مختلفی پیدا می‌شوند و گران‌ترین آن‌ها، کیفیت‌ها و قابلیت‌هایی بسیار خوب دارند. فیگورهای چند صد دلاری معمولا در مملکت ما قیمتی چند ده میلیون تومانی دارند. اگر می‌خواهید از آن دسته فیگورهای شرکت سایدشو و هات تویز بخرید، نیازی به راهنمای خرید ما ندارید و خودتان به فروشنده‌ای شناس خود سر می‌زنید و فیگوری که مورد نظرتان است را می‌خرید.

تلاش کرده‌ایم تا تعدادی فیگور، با قیمت‌هایی نه چند ده میلیون تومانی و کم و بیش قابل خرید را برای‌تان جمع‌آوری کنیم؛ طوری که اگر تصمیم گرفته‌اید تا یک یا چند فیگور معمول روی قفسه خود بگذارید، که آیتم‌های کلکسیونی و تولید محدود هم نیستند، می‌توانید به این لیست نگاهی بیاندازید و از بین آن‌ها برای خرید خود تصمیم‌گیری کنید.

۱. فیگور میکاسا آکرمن

فیگور میکاسا آکرمن

ارزان‌ترین و به‌دردبخورترین فیگوری که پیدا کردیم، این فیگور شخصیت «میکاسا آکرمن» از انیمه‌ی محبوب و بزرگ «اتک آن تایتان» بود. این فیگور میکاسا به معنای کلمه فیگور است؛ یعنی مفصل‌های متعددی دارید تا آن را به حالت‌های مختلف در بیاورید. حتی چند چهره‌ی مختلف و سلاح هم در بسته قرار داده شده است تا تنوع بیشتری به حالت‌های که می‌توانید فیگور را قرار دهید، داده شود. فیگور میکاسا بزرگ نیست، اما ارزان‌ترین فیگوری است که می‌توانید در مملکت بخرید و از قرار دادنش روی قفسه‌ی خود پشیمان نشوید.

اکشن فیگور مدل انیمه اتک ان تایتان طرح میکاسا آکرمن

۲. مجسمه‌ی ناروتو و ساسکه

فیگور ناروتو ساسکه

یکی از زیباترین مجسمه‌هایی که به عنوان طرفدار ناروتو می‌توانید تهیه کنید، این مجسمه‌ی مبارزه‌ی ناروتو و ساسکه است. مجسمه سایزی کوچک دارد و ارتفاعش با آن همه افکت جوتسو، به پانزده سانتی‌متر می‌رسد. با این حال، کیفیت ساخت مجسمه بسیار خوب است و طراحی آن هم عالی انجام شده. اینکه می‌خواهید دو میلیون تومان برای خرید این مجسمه بسیار کوچک هزینه کنید یا نه تصمیمی است که به نظرمان باید کمی روی آن فکر کنید.

فیگور مدل انیمه ناروتو طرح یینگ یانگ

۳. فیگور کله هرمی (Pyramid Head) سایلنت هیل

فیگور کله هرمی پیرامید هد

شخصیت «کله هرمی» یا همان Pyramid Head معروف‌ترین هیولای سری بازی‌های سایلنت هیل است و ترسناکی این شخصیت به خوبی در فیگور سری «فیگما» پیاده شده است. با یک فیگور با تعدادی مفصل طرف هستیم که به شما اجازه می‌دهد تا فیگور را به هر شکلی که می‌خواهید در بیاورید و از آن عکس بگیرید. کیفیت ساخت فیگور بسیار بالاست و رنگ‌آمیزی فیگور عالی انجام شده است. فیگور کله هرمی اندازه‌ای بیست سانتی متری دارد و به عنوان طرفدار سایلنت هیل، یکی از بهترین فیگورهایی است که می‌توانید برای خود تهیه کنید.

اکشن فیگور مدل فیگما سایلنت هیل 2 طرح red pyramid thing کد sp055

۴. مجسمه بایک از اساسینز کرید اورجینز

فیگور بایک

شرکت بازی‌سازی یوبی‌سافت خود مجسمه‌های بسیار خوبی برای مجموعه بازی‌هایش می‌سازد و این مجسمه‌ی شخصیت «بایک» (Bayek) از اساسینز کرید اورجینز هم یکی از مجسمه‌های خوب یوبی‌سافت است. مجسمه‌ی بایک کاملا مجمسه است و قرار نیست مثل فیگور آن را تکان دهید، اما طراحی بسیار خوبی دارد و شخصیت اصلی بازی با ژست زیبایی روی یک صخره که با علامت‌های مصری تزیین شده، قرار گرفته است. مجسمه کیفیت نسبتا خوبی دارد، اما در مجسمه‌های یوبی‌سافت چهره‌ی شخصیت‌ها معمولا خوب در نمی‌آیند.

اکشن فیگور اساسین کرید سری Origins مدل Bayek Protector

۵. مجسمه دکتر استرنج

فیگور دکتر استرنج

محدوده‌ی قیمتی فیگورهای انتخابی به شدت بالا رفته‌اند و در مقابل کیفیت آن‌ها چندان پیشرفتی نکرده است. با این حال، بین آن همه فیگور ساخته‌ی شرکت «کریزی تویز»، که اساسا فیگورهای دیگر شرکت‌ها را کپی می‌کند و نسخه‌ی ارزان‌تر و بی‌کیفیت‌تر از مدل اصلی را تحویل می‌دهد، این مجسمه‌ی دکتر استرنج را زیباتر از بقیه یافتیم. مجسمه‌ی دکتر استرنج از روی نسخه‌ی سینمایی برگرفته شده است، یعنی دکتر استرنج چهره‌ی «بندیکت کامبربچ» را دارد. مسجمه‌ی کیفیت خوب و قابل قبولی دارد، اما حیرت‌زده‌تان هم نمی‌کند.

اکشن فیگور مدل دکتر استرنج کد 6767

۶. مجسمه‌ی ترال وارکرفت

فیگور ترال

حتی اگر هم اهل دنیای وارکرفت نباشید و فقط گریزی به بازی‌های ویدیویی زده باشید، احتمال اینکه «ترال» (Thrall) را بشناسید بسیار زیاد است، چون اساسا گیمرهای مملکت ما همگی زمان زیادی را پای وارکرفت ۳ گذرانده است. این مجسمه‌ی ترال هم طراحی بسیار خوبی دارد و کیفیت آن هم قابل قبول است. از نظر اندازه هم با سایزی نسبتا بزرگ روبرو هستیم و مجمسه ارتفاعی ۲۵ سانتی‌متری دارد و به‌خوبی روی قفسه بازی‌هایتان می‌نشیند.

اکشن فیگور مدل وارکرفت ترال

۷. فیگور آلتیمیت ددپول

فیگور آلتیمیت ددپول

فیگورهای شرکت «نکا» معمولا کیفیت و طراحی بسیار خوبی دارند و این فیگور «آلتیمیت ددپول» (Ultimate Deadpool) هم ضمن حفظ این کیفیت خوب، مجموعه‌ای از آیتم‌های مختلف را در اختیارتان می‌گذارد تا تمام و کمال فیگور خود را شخصی‌سازی کنید. نه‌تنها فیگور مفاصل متعددی دارد تا آن را به هر شکلی در بیاورید، بلکه می‌توانید سر ددپول را تغییر و سلاح‌های مختلفی در دست او قرار دهید. اندازه‌ی فیگور نسبتا کوچک است، اما در همین اندازه هم جزییات زیادی دیده می‌شود.

اکشن فیگور نکا مدل Deadpool Ultimate

۸. فیگور نیتن دریک در آنچارتد ۳

فیگور نیتن دریک

یکی از بهترین سری فیگورهای دنیا، سری «پلی آرتس» شرکت اسکوئر انیکس است. این فیگورها امکان شخصی‌سازی بسیار زیادی را فراهم می‌کنند و از بهترین مفاصل ممکن بین فیگورهای نسبتا ارزان را دارند. کیفیت ساخت و طراحی فیگورهای سری پلی آرتس هم عالی است و با اینکه نباید انتظار کیفیتی در حد و اندازه‌ی فیگورهای هزار دلاری هات تویز را نداشته باشید، اما بهترین کیفیت ممکن را در محدوده‌ی قیمتی پایین دریافت می‌کنید. این فیگور شخصیت «نیتن دریک»، او را در ظاهر بازی آنچارتد ۳ خود به تصویر می‌کشد.

اکشن فیگور مدل Play Arts Uncharted 3

۹. مجسمه‌ی سیلوانس دنیای وارکرفت

فیگور سیلوانس

نکته‌ی جالب درباره‌ی این مجسمه‌ی سیلوانس این است که محصول دریافتی شما، با آنچه در تصویر می‌بینید مغایرت دارد، اما با این تفاوت که بهتر است. این مجمسمه‌ی سیلوانس طراحی او در دوره‌ی بسته‌ی الحاقی «کاتاکالیسم» دنیای وارکرفت را به نمایش می‌گذارد. فیگور کیفیت خوبی دارد و اندازه‌ی ۲۴ سانتی‌متری‌اش هم نسبتا مناسب است، اما نه برای این قیمت. با این حال، اگر واقعا طرفدار سیلوانس باشید، که واقعا چه گیمر دنیای وارکرفتی نیست، شاید روزی بخواهید این رقم را برای داشتن او روی قفسه‌تان هزینه کنید.

اکشن فیگور مدل شاهزاده

۱۰. مجسمه‌ی کریتوس و آتریوس

فیگور کریتوس آتریوس

این مجسمه‌ی نسبتا بزرگ کریتوس و اتریوس از بازی «گاد آو وار» چند سال پیش، از باکیفیت‌ترین مجسمه‌هایی است که می‌توانید به کلکیسون فیگورهای بازی خود اضافه کنید. طراحی مجسمه واقعا عالی انجام شده و از پایه‌ی آن گرفته تا طراحی خود کریتوس و پسرش که روی او بلند شده است، همه چیز به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. با این حال، قیمت مجمسه کمی بالاست و در عین حال، این مجسمه از نظر کیفیت از مجسمه‌ای که همراه با نسخه‌ی کلکیسونی بازی عرضه می‌شد، چندان هم جذاب‌تر نیست.

فیگور آیرون استودیو مدل کراتوس و گاد آو وار

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خرید اسباب بازی در رده‌های سنی و دسته‌بندی‌های مختلف

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

خرید اسباب بازی


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما