اکتیویژن رکورد درآمد می‌زند، صدها نفر را اخراج می‌کند

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شرکت اکتیویژن بلیزارد

شرکت بازی‌سازی «اکتیویژن بلیزارد» (Activision Blizzard) خبر از اخراج تعداد زیادی از کارمندان خود داده است. این شرکت ۸ درصد از کل کارمندان خود را اخراج کرده است؛ رقمی که حدودا ۸۰۰ نفر را شامل می‌شود. نکته این جاست که شرکت اکتیویژن بلیزارد در کنار اعلام این خبر، از افزایش شگفت‌انگیز درآمدهای خود در سال گذشته‌ی میلادی گفته است.

خبر اخراج ۸ درصد کارمندان اکتیویژن بلیزارد و هم‌چنین رکورد درآمدزایی این شرکت، در قالب جدیدترین مراسم اعلام آمار و آرقام تجاری این شرکت، منتشر شده است. «بابی کوتیک» (Bobby Kotck)، مدیرعامل شرکت اکتیویژن، در جلسه‌ای که برای اعلام آمار و ارقام سال مالی اخیر شرکت خود برگزار کرده بود، گفته است که افرادی که شرکت را ترک می‌کنند، بازی‌ساز نیستند. طبق گفته‌ی مدیر عامل اکتیویژن، آن‌ها می‌خواهند نیروهای بازی‌ساز بیشتری را جایگزین افرادی که اخراج شده‌اند، کنند.

شرکت اکتیویژن بلیزارد

اکتیویژن پیش‌بینی کرده است که درآمد سال جدید این شرکت، در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کند. این کاهش درآمد هم به بلیزارد ربط داده شده است. طبق گفته‌ی اکتیویژن بلیزارد، قرار نیست در سال ۲۰۱۹ شاهد عرضه‌ی بازی جدیدی از سوی بلیزارد باشیم و از طرفی هم فروش‌های درون برنامه‌ای بازی‌های Overwatch و Hearthstone کاهش پیدا کرده‌اند.

تغییرات درون سازمانی بزرگی قرار است در سال ۲۰۱۹ در اکتیویژن صورت بگیرد و جدایی بانجی از این شرکت هم یکی از دلایل اصلی تغییرات اکتیویژن است. شرکت سازنده‌ی بازی «دستینی» (Destiny) اخیرا خبر داد که نه تنها از اکتیویژن جدا خواهد شد، بلکه مجموعه‌ی دستینی هم دیگر متعلق به اکتیویژن نخواهد بود.

شرکت بلیزارد

اکتیویژن بلیزارد قرار است تیم‌های بازی‌سازی خود را ۲۰ درصد گسترش دهد و هزینه‌های لازم برای این گسترش، با صرفه‌جویی در بخش‌هایی که در ساخت بازی دست ندارند، مثل بخش‌های سازمانی مختلف، تامین خواهد شد.

با اینکه بلیزارد امسال بازی جدیدی نخواهد داشت ولی می‌توانیم انتظار عرضه‌ی بازی‌های مختلفی را از سوی اکتیویژن داشته باشیم. طبق گفته‌ی اکتیویژن، نسخه‌ی ۲۰۱۹ بازی Call of Duty بخش داستانی خواهد داشت و از طرفی هم این شرکت، عرضه‌ی بازی‌های مختلف دیگری را مثل Sekiro و بازسازی Crash Racing را برای سال ۲۰۱۹ در برنامه دارد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما