بازسازی آلن ویک این هفته احتمالا معرفی خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی آلن ویک

مدت زیادی است که طرفداران مشتاق ملاقات دوباره‌ای با بازی آلن ویک ساخته‌ی معروف استودیو رمدی هستند. اکنون اشاره‌ها به توسعه‌ و عرضه‌ی بازسازی آلن ویک پررنگ‌تر از همیشه شده است و به احتمال زیاد بسیار زود شاهد معرفی آن خواهیم بود.

در ماه ژوئن سال گذشته در فایل‌هایی که از اپیک گیمز استور کشف شده بود، طرفداران توانستند اشاره‌هایی را به بازی بازسازی آلن ویک (Alan Wake Remastered) پیدا کنند. دقیقا همان زمانی که فایل‌های مرتبط با نسخه‌ی کامپیوتر بازسازی فاینال فانتزی ۷ در اپیک گیمز استور دیده شده بود. اکنون، در یکی از سایت‌های خرده‌فروشی تایوانی بازسازی آلن ویک برای کنسول‌های مختلف دیده شده است. طبق این مشاهدات، تاریخ عرضه‌ی بازی هم برای ۱۳ مهر ۱۴۰۰ (۵ اکتبر) در نظر گرفته شده است.

نکته‌ی جالب اینجاست که دنیل احمد، تحلیلگر صنعت بازی، در واکنش به این خبر در صفحه‌ی توییتر خود بیان کرده است که بازسازی آلن ویک در این هفته رونمایی خواهد شد. هر چند او جزئیات بیشتری از نحوه‌ی رونمایی این اثر بیان نکرده است، اما از آنجایی که سونی در این هفته‌ رویدادی را برگزار خواهد کرد، می‌توانیم کاملا انتظار داشته باشیم که بازسازی آلن ویک در رویداد سونی معرفی شود.

بازی آلن ویک

هر چند معرفی این بازی در رویداد سونی فقط یک گمانه‌زنی است اما می‌تواند در نوع خود بسیار جالب‌توجه باشد. همان‌طور که می‌دانید، آلن ویک در سال ۲۰۱۰ به‌صورت انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس و ۲ سال بعد برای کامپیوترهای شخصی منتشر شد و بعدها و در سال ۲۰۱۹ میلادی استودیو رمدی حق امتیاز نشر این اثر را از مایکروسافت خریداری کرد. اکنون شرایط به‌گونه‌ای شده که به احتمال زیاد رونمایی بازسازی آلن ویک در مراسم جدید شرکت سونی انجام خواهد شد.

هر چند چیزی به‌صورت رسمی تأیید نشده است اما شواهد موجود به‌قدری زیاد است که معرفی زودهنگام این اثر را قطعی بدانیم. البته، در این سال‌ها رمدی کاملا هم آلن ویک را فراموش نکرده بود. مدتی پیش در یکی از بسته‌های الحاقی بازی کنترل شخصیت آلن ویک را هم مشاهده کردیم.

در فوریه‌ی ۲۰۲۰، استودیوی رمدی اشاره کرده بود که روی دو بازی که در یک جهان جریان دارد، کار خواهد کرد که یکی از آن‌ها پروژه‌ی کوچک‌تری خواهد بود. در آن زمان، طرفداران گمانه‌زنی کردند که آن پروژه‌ی کوچک‌تر قرار است به‌نوعی مرتبط با احیای بازی آلن ویک باشد. البته، نمی‌دانیم برنامه‌های رمدی برای آلن ویک فقط به همین نسخه‌ی بازسازی‌شده ختم خواهد شد یا آن‌ها این نسخه را زمینه‌سازی برای دنباله‌ی سری می‌دانند. البته، شایعه‌هایی هم وجود دارد که اشاره می‌کنند که توسعه‌ی دنباله‌ی احتمالی آلن ویک وارد فاز اصلی توسعه‌ی خود شده است که این موضوع در کنار خبر بازسازی آلن ویک ۱ کاملا جور در می‌آید. همچنین مدتی بعد از آن رمدی اعلام کرده بود که دو بازی دیگر هم در جهان بازی کنترل در دست توسعه دارد که می‌دانیم یکی از آن‌ها قرار است یک بازی فرعی کوآپ چهارنفره باشد.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که بازسازی آلن ویک چگونه خواهد بود و رمدی برای بهبود اثر اصلی چه پیشرفت‌ها و بهبودهایی را در نظر گرفته است. با توجه به ادعای دنیل احمد، نیاز نیست مدت زیادی برای رسیدن به پاسخمان صبر کنیم.

منبع: Rock Paper Shotgun

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما