دنباله‌ی احتمالی آلن ویک ۲ وارد مراحل اصلی توسعه شده است

۲۹ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اگر به خاطر داشته باشید، مدتی پیش استودیو رمدی قراردادی را با شرکت اپیک گیمز منعقد کرد که طبق آن‌ قرار شد رمدی با همکاری اپیک به ساخت ۲ بازی مشغول شود. هرچند تا به امروز به‌صورت رسمی جزئیات دقیقی از این دو پروژه اعلام نشده است، اما شایعه‌های نسبتا قوی و محکمی وجود دارد که بیان می‌کند که یکی از این آثار دنباله‌ای برای بازی «آلن ویک» (Alan Wake) خواهد بود.

با وجودی که هنوز منتظر تأیید این شایعه‌ها هستیم، به نظر می‌رسد که این دو اثر که یکی از آن‌ها به احتمال زیاد دنباله‌ای برای آلن ویک است، به‌طور کامل وارد مراحل اصلی توسعه‌ی خود شده است.

هرچند همیشه شایعه‌هایی مبنی بر ساخت دنباله‌ی بازی محبوب Alan Wake وجود داشته است اما چند ماه پیش جف گراب، ژورنالیست بازی‌های ویدیویی، بیان کرد که منابع آگاهی به او این خبر را اعلام کرده‌اند و قرار است یکی از این پروژه‌هایی که رمدی با همکاری اپیک توسعه خواهد داد، بازی آلن ویک ۲ باشد. همچنین در گذشته به‌صورت رسمی اعلام شده بود که این دو پروژه قرار است در یک جهان و یک فرنچایز جریان داشته باشند، با این تفاوت که یکی از آن‌ها اثری بزرگ با بودجه‌ی بالا خواهد بود و دیگری در مقیاس کوچک‌تری ساخته خواهد شد. اگر بخواهیم تکه‌های پازل را کنار هم قرار دهیم، با این اوصاف اثر بزرگ‌تر همان آلن ویک ۲ خواهد بود.

بازی آلن ویک

اکنون با استناد به آخرین گزارش سرمایه‌گذاری این استودیو، جزئیات تازه‌ای از روند توسعه‌ی این دو پروژه به دست آورده‌ایم. هرچند درباره‌ی خود بازی‌ها صحبت خاصی انجام نشده اما در رابطه با روند ساخت‌ آن‌ها نوشته شده است: «پروژه‌ی بزرگ و AAA رمدی که با همکاری اپیک ساخته خواهد شد، به‌صورت کامل وارد مراحل اصلی تولید خود شده است و همچنین پروژه‌ی دوم که مقیاس کوچک‌تری دارد، در مرحله‌ی اصلی تولید خود باقی‌ مانده است.»

با توجه به اینکه مراحل تولید یک بازی ممکن است سال‌ها طول بکشد، بعید است که به‌زودی شاهد نمایشی از این اثر باشیم اما به هر حال این برای تمامی افرادی که بیش از یک دهه به‌ شکلی صبورانه منتظر ساخت دنباله‌ی آلن ویک بودند، خبر بسیار خوب و خوشحال‌کننده‌ای است.

همچنین استودیو رمدی مدتی قبل اعلام کرده بود که مشغول توسعه‌ی ۵ پروژه‌ی مختلف است که البته ما اطلاعات دقیقی از تمامی آن‌ها نداریم. آن‌ها چند ماه پیش هم از یک بازی چندنفره جدید با نام رمز Project Condor رونمایی کردند که قرار است در دنیای بازی Control جریان داشته باشد.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه