تمام بازیکن‌هایی که به روی کاور بازی فیفا راه پیدا کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
کاورهای بازی فیفا

تابه‌حال ستارگان فوتبال فراوانی بر روی کاور بازی های سری فیفا قرار گرفته‌اند. بسیاری از این بازی‌ها چند بازیکن را در کاور خود به نمایش گذاشته‌اند و بازی‌های جدیدتر سری حتی دارای چند نسخهٔ مختلف با ستارگان متفاوت بر روی هر کاور هستند. وین رونی شاید بر روی بسیاری از آنها باشد اما قرارگرفتن بر روی کاور یک بازی فیفا نشان‌دهنده آن است که شما یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در عرصهٔ فوتبال هستید.  اگر می‌خواهید بدانید بزرگ‌ترین ستارهٔ فوتبال در هر سال از سال ۱۹۹۳ میلادی چه کسی است می‌توانید کاور بازی فیفای آن را سال را چک کنید و این لیست دقیقاً در انجام همین کار به شما کمک خواهد کرد.

کاور بازی فوتبال جهانی فیفا (۱۹۹۳) – دیوید پلات و پیوتر شویرسزوسکی

کاور بازی فوتبال جهانی فیفا (1993)

سرآغاز سری فیفا و تصویر بر روی کاور عملاً به ما می‌گوید «خوب ما حق انتشار چه تصاویر فوتبالی را داریم؟» برخلاف بازی‌های بعدی که تصویر یک ورزشکار در اوج حرفهٔ خود را نشان می‌دهد این کاور تنها دربرگیرنده دو فوتبالیست معمولی است.

فوتبال فیفا ۹۵ (۱۹۹۴) – اریک تورستوت

فوتبال فیفا 95 (1994)

این دروازه‌بان نروژی افتخار قرارگرفتن بر روی کاور بازی فیفا فوتبال ۹۵ را به دست آورد و باید معترف شد که این گزینش به احتمال زیاد به‌خاطر این تصویر جذاب از او بوده و نه به‌خاطر استعدادهای درخشانش.

کاور بازی فوتبال فیفا  ۹۶ (۱۹۹۵)– اندی لگ و یوان سابائو

کاور بازی فوتبال فیفا  96

یک تصویر اکشن فوق‌العاده دیگر از تکلی خطرناک بر روی کاور نسخه سال ۹۵ میلادی بازی. البته تکلی خطرناک در فوتبال.

فیفا ۹۷ (۱۹۹۶)– دیوید ژینولا

فیفا 97

این کاور بیشتر به کاورهای فیفایی که مدت‌هاست عادت به دیدنشان کرده‌ایم شباهت دارد. دیوید ژینولا به نظر می‌رسد به‌خاطر استعدادها و شهرتش در عرصه فوتبال برای کاور بازی انتخاب شده است بااین‌حال لباس سادهٔ سیاه و سفیدش بر روی پیش‌زمینه کاملاً سفید کاور کمی تو ذوق می‌زند.

فیفا ۹۸: در راه جام جهانی (۱۹۹۷) – دیوید بکام

فیفا 98: در راه جام جهانی

بهترین و بدترین زمان برای قرارگرفتن دیوید بکام بر روی کاور بازی فیفا. تلاشی از جانب EA به امید پیروزی تیم انگلستان در جام جهانی که در نهایت به سخره گرفتن بکام در تیمی از قهرمانان و ستارگان منتهی شد. با نگاهی به گذشته می‌توان گفت که این قضاوت کمی بی‌رحمانه بود  و دیوید بکام به اسطوره‌ای فراموش‌نشدنی در عرصه فوتبال تبدیل می‌شود.

فیفا ۹۹ (۱۹۹۸) – دنیس برکمپ

فیفا 99

دنیس با لباس ورزشی کامل و اسپانسر درج شده بر روی لباس خود در کاور فیفا ۹۹ دیده می‌شود. اگر شما یکی از هواداران فوتبال در این دوران بود به‌خوبی می‌دانید چرا او شایستگی قرارگرفتن بر روی کاور را دارد. هواداران آرسنال هرگز دستاوردهای او را فراموش نخواهند کرد.

فیفا ۲۰۰۰ (۱۹۹۹) – سول کمبل

فیفا 2000

اولین مدافعی که به‌تنهایی بر روی کاور سری فیفا ظاهر شد. او یکی از بهترین بازیکنان دوره خود در این پست بود و سزاوار قرارگرفتن بر روی کاور فیفا بود حتی اگر دومین ستاره‌ای باشد که یادش رفته باشد لباس کامل تیم خود را به ست عکس‌برداری بیاورد.

فیفا ۲۰۰۱ (۲۰۰۰) – پل اسکولز

فیفا 2001

ست لباس بدنام «جوهر نامرئی» که انگلیس در آن زمان در بازی‌های بین‌المللی برتن داشت و واقعاً خاری در چشم بیننده بود. پل اسکولز بازیکنی احترام‌برانگیز است حتی اگر عملکردش در نتیجهٔ بازی‌های تأثیر به سزایی نمی‌گذاشت.

فیفا فوتبال ۲۰۰۲ (۲۰۰۱) –  تیری آنری

فیفا فوتبال 2002

تیری آنری هنوز هم‌نامی شناخته شده در عرصه فوتبال و خارج از آن است و دلیل خوبی برای این ماندگاری وجود دارد. تیری آنری نسل جدیدی از ابرستارگان فوتبال بود که این دوره از فوتبال را شکل داد.

فیفا فوتبال ۲۰۰۳ (۲۰۰۲) – روبرتو کارلوس، رایان گیگز و ادگار داویدس

فیفا فوتبال 2003

اولین کاور با سه ستاره بر روی آن و مهم‌تر از همه با لباس‌های اصلی و واقعی خود. علاوه بر این آنها برای کاور بازی ژست گرفته‌اند و تصویری در حین بازی از آنها گرفته نشده است. عکس کمی شبیه کاور یک آلبوم رپ است اما ایرادی ندارد.

فیفا فوتبال ۲۰۰۴ (۲۰۰۳) – آلساندرو دل‌پیرو، تیری آنری و رونالدینیو

فیفا فوتبال 2004

تیری آنری اولین بازیکن در تاریخ سری است که برای دومین بار بر روی کاور بازی قرار گرفت و در کنار او و دل‌پیرو، رونالدینیو یکی دیگر از اسطوره‌های فوتبال نیز به این جمع دونفره اضافه می‌شود.

فیفا فوتبال ۲۰۰۵ (۲۰۰۴) – پاتریک ویرا، فرناندو مورینتس و آندری شوچنکو

فیفا فوتبال 2005

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در دوران کاورهای سه‌نفره فیفا قرار داریم اما شاید این سه بازیکن را به‌خاطر نیاورید. آندری شوچنکو تنها بازیکنی است که از نظر بسیاری در این بازه از فوتبال به موفقیت دست‌یافت.

فیفا ۰۶ (۲۰۰۵) – وین رونی و رونالدینیو

فیفا 06

از اینجا به بعد بهتر است به دیدن این دو اسم عادت کنید. وین رونی حتی امروزه یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در عرصه فوتبال است و اکثریت اسم رونالدینیو به گوششان خورده است حتی اگر هوادار فوتبال نباشند. به چهره‌هایشان به‌خوبی نگاه کنید. این دو بازیکن برای مدت خیلی طولانی شکل‌دهنده جهان فوتبال بودند. بارانی بودن تصویر نیز یکی از اولین دفعاتی است که چیزی به‌غیراز بازیکنان به کاور بازی اضافه شده است.

فیفا ۰۷ (۲۰۰۶) – وین رونی و رونالدینیو

فیفا 07

بله همان‌طور که گفتم بهتر است به اسم و تصویر این دو عادت کنید.

فیفا ۰۸ (۲۰۰۷) – وین رونی و رونالدینیو

فیفا 08

آفرین فیفا. همین‌طور از این دو بازیکن استفاده کن و فقط از زوایای مختلف از آنها عکس بگیر. فکر نکنم کسی اعتراضی داشته باشد زیرا این دو ابرستارگان جهان فوتبال‌اند.

فیفا ۰۹ (۲۰۰۸) – رونالدینیو و وین رونی

فیفا 09

بله جای این دو را با هم عوض کن. همین کافی است.

فیفا ۱۰ (۲۰۰۹) – تئو والکات، وین رونی و فرانک لمپارد

فیفا 10

دیگر از رونالدینیو خبری نیست اما وین رونی همچنان به حضورش ادامه می‌دهد. والکات در آن زمان به‌سرعت فوق‌العاده بالایش شناخته می‌شد و لمپارد می‌توانست از هر زاویهٔ عجیبی توپ را گل کند.

فیفا ۱۱ (۲۰۱۰) – کاکا و وین رونی

فیفا 11

با قرارگرفتن کاکا بر روی کاور فیفا، او به اوج حرفهٔ خود می‌رسد. بازیکن احترام‌برانگیز و خوبی که پس ازاین‌رو به افول می‌رود. رونی اما جاودانه است.

کاور فیفا ۱۲ (۲۰۱۱) – وین رونی و جک ویلشر

کاور فیفا 12

رونی این بار تصمیم گرفت جک ویلشر را برای قرارگرفتن بر روی کاور در کنار خود دعوت کند با اینکه ویلشر در آن زمان مچ پایش آسیب‌دیده بود و یک فصل کامل را از دست داد.

کاور بازی فیفا ۱۳ (۲۰۱۲) – لیونل مسی

کاور بازی فیفا 13

خوب این بار نوبت عکس‌گرفتن چه کسی در کنار وین رونی است؟ از رونی این بار خبری نیست؟ پس به پایان یک عصر و آغاز عصری جدید رسیده‌ایم. عصری برای لیونل مسی، ابرستاره‌ای که همه در دنیا حداقل یک‌بار اسمش را شنیده‌اند. از اینجا به بعد به نظر می‌رسد EA بالاخره تصمیم گرفته بازیکنان مختلفی برای هر کاور انتخاب کند.

کاور بازی فیفا ۱۴ (۲۰۱۳) – لیونل مسی

کاور بازی فیفا 14

اوه…

کاور بازی فیفا ۱۵ (۲۰۱۴) – ادن  آزار و لیونل مسی

کاور بازی فیفا 15

لیونل مسی، رونی جدید است و تصمیم‌گیرنده آنکه چه کسی او را بر روی کاور همراهی کند. ادن آزار برای این کاور انتخاب شده که به شکلی جالب بعداً به رقیب مستقیم مسی تبدیل می‌شود.

کاور بازی فیفا ۱۶ (۲۰۱۵) – لیونل مسی

کاور بازی فیفا 16

فکر نکنم جای توضیح بیشتری باشد.

کاور فیفا ۱۷ (۲۰۱۶) – مارکو رویس

کاور فیفا 17

مسی رکورد خوبی داشت نه در حد و اندازه رونی اما قابل‌قبول. در این سال رویس بر روی کاور قرار می‌گیرد به اولین کاور بازی تبدیل می‌شود که در یازده سال گذشته مسی یا رونی بر روی آن حضور نداشته‌اند. بااین‌حال رویس در آن فصل خیلی فرصت بازی پیدا نکرد و تنها ۱۷ بار در زمین حضور پیدا کرد.

کاور فیفا ۱۸ (۲۰۱۷) – کریستیانو رونالدو

کاور فیفا 18

بله دوباره به یکی دیگر از ماندگارترین ستارگان کاورهای فیفا رسیده‌ایم. اغلب اوقات کسانی که فوتبال را دنبال نمی‌کنند رونالدو را با رونالدینیو اشتباه می‌گیرند. او به‌اندازه رونالدینیو و شاید حتی بیشتر از او شهرت دارد.

کاور فیفا ۱۹ (۲۰۱۸) – کریستیانو رونالدو

کاور بازی فیفا 19

مردی به شهرت او بی شک به حضور در یک کاور راضی نمی‌شود پس طبیعی است که برای دومین سال پیاپی بر روی کاور بازی حضور پیدا کند.

کاور فیفا ۲۰ (۲۰۱۹) – ویرجیل ون دایک و ادن آزار

کاور فیفا 20

کاور فیفا 20 - فن دایک

حال به جایی رسیده‌ایم که هر بازی با چند کاور منتشر می‌شود. بر روی یک کاور ویرجیل فن دایک و بر روی کاور دیگر ادن آزار حضور دارند. متأسفانه رونالدو به‌اندازه مسی و رونی برای قرارگرفتن روی کاورهای سری انتخاب نشد.

کاور فیفا ۲۱ (۲۰۲۰) – کیلیان امباپه

کاور فیفا 21 (2020) – کیلیان امباپه

امباپه از زمان بالای سر بردن کاپ جام جهانی در کنار تیمش در سال ۲۰۱۸ سرها را به سمت خود گردانده است. او از آن زمان تابه‌حال به باشگاه‌های مختلف رفته و دستاوردهای فوق‌العاده ای داشته است پس انتخاب او برای قرارگرفتن روی کاور سال ۲۰۲۰ فیفا انتخاب چندان عجیبی نبود.

کاور بازی فیفا ۲۲ (۲۰۲۱) – کیلیان امباپه

کاور بازی فیفا 22 (2021) – کیلیان امباپه

بله دوباره کیلیان امباپه. او همین‌قدر خوب است.

کاور فیفا ۲۳ (۲۰۲۲) – کیلیان امباپه و سامانتا کر

کاور فیفا 23 (2022) – کیلیان امباپه و سامانتا کر

در اینجا به تحول دیگری در کاورهای فیفا می‌رسیم. در آخرین کاور این بازی‌ها شاهد حضور کیلیان امباپه در کنار سامانتا کر هستیم که اولین باری است که یک زن فوتبالیست بر روی کاور بازی فیفا قرار می‌گیرد. این کاور همچنین به‌منظور گرامیداشت به‌پایان‌رسیدن لیگ‌های انگلیسی و فرانسوی بانوان و جام جهانی بانوان به این شکل طراحی شده است.

بازی ای‌اِی اسپورتس اف سی ۲۴ – ارلینگ هالند و ستارگان دیگر فوتبال

کاور بازی فیفا 24

ارلینگ هالند و ستارگان دیگر فوتبال

این سری شاید دیگر فیفا خطاب نشود اما سنت قراردادن بازیکنان بر روی کاور خود را ادامه داده است. ارلینگ هالند از منچسترسیتی بر روی کاور نسخهٔ استاندارد بازی دیده می‌شود اما در نسخهٔ آلتیمیت بازی دارای تصویری از ۳۱ ستارگان بزرگ جهان فوتبال است.

در ادامه می‌توانید اسامی این بازیکنان را مطالعه فرمایید

 • مارتا
 • میا هم
 • مارکوس رشفورد
 • رودی فولر
 • پله
 • زین‌الدین زیدان
 • بوکایو ساکا
 • آندره پیرلو
 • یوهان کرایف
 • الکس اسکات
 • رونالدینیو
 • الکساندرا پاپ
 • خوان رومان ریکلمه
 • دیدیه دروگبا
 • لیسی سانتوس
 • جود بلینگام
 • دیوید بکام
 • وینیسیوس جونیور
 • ارلینگ هالند
 • سامانتا کر
 • لیا ویلیامسون
 • مارکینیوس
 • یوسف موکوکو
 • الکساندر ایساک
 • سلما باشا
 • الکسیا پوتیاس
 • ویرجیل فن دایک
 • سون هیونگ مین
 • ترینیتی رادمن
 • فدریکو کیه‌زا
 • انزو فرناندز

منبع: ftw.usatoday

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما