AMD وارد حوزه ساخت هدست‌های واقعیت‌مجازی می‌شود

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت AMD بیش از هر چیز برای پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیکی‌اش مشهور است. حال این شرکت قصد دارد در زمینه ساخت هدست‌های واقعیت مجازی نسل آینده هم فعالیت کند. AMD اعلام کرده مالکیت معنوی و استعدادهای اصلی در حوزه مهندسی شرکت Nitero را خریداری کرده است. Nitero تراشه‌های بی‌سیم در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌سازد.

تلاش برای ساخت هدست‌های بی‌سیم تقریبا برای اغلب شرکت‌های مهم این حوزه، حرکت مهمی محسوب می‌شود. Oculus و HTC هر دو در این زمینه فعال شده‌اند و حال به نظر می‌رسد AMD هم در این مسیر حرکت خواهد کرد.

شرکت Nitero وعده داده که می‌تواند از تکنولوژی استفاده کند که تاخیر را به حداقل می‌رساند. تاخیر در اینجا به معنای فاصله زمانی حرکت افراد و آنچه در نمایشگر می‌بینند است. تاخیر حداقلی یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن یک تجربه واقعیت مجازی خوب است.  حذف سیم‌های فعلی هم یکی دیگر از موانع هدست‌های واقعیت مجازی را از میان برمی‌دارد. به این شکل به نظر می‌رسد AMD واقعا برای یک رقابت جدی آماده می‌شود.

این شرکت اعلام کرده خرید Nitero نشانه دیگری است از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت AMD در حوزه تکنولوژی‌های کامپیوتری و تلاش برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد برای کاربران.

منبع: Engadget

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما