اندروید ۱۲ از حالت بتا خارج شد و به‌زودی راهی گوشی‌های پیکسل می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اندروید 12

بعد از انتشار چندین نسخه‌ی بتا از اندروید ۱۲، گوگل بالاخره شب گذشته از خارج شدن این سیستم‌عامل از حالت بتا خبر داد اما برخلاف سال‌های گذشته، بلافاصله راهی گوشی‌های پیکسل نمی‌شود.

گوگل برای اندروید ۱۲ توجه ویژه‌ای به رابط کاربری نشان داده و برای این نسخه زبان بصری Material You مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از قابلیت‌های جدید مربوط به ظاهر اندروید ۱۲، امکان تغییر رنگ‌های بخش‌های مختلف سیستم با توجه به تصویر پس‌زمینه است که جذابیت آن را دوچندان می‌کند.

همچنین طراحی تعداد از اپلیکیشن‌های گوگل هم دست‌خوش تغییر شده و ظاهر جدیدی پیدا کرده‌اند. در ضمن باید به طراحی متفاوت ویجت‌ها هم اشاره کنیم. در کنار تحولات بصری، در اندروید ۱۲ قابلیت‌های مربوط به حریم خصوصی در مرکز توجه قرار گرفته‌اند. مثلا می‌توانیم به داشبورد حریم خصوصی اشاره کنیم که از این بخش می‌توانید ببینید کدام اپلیکیشن‌ها به داده‌هایی مانند موقعیت مکانی یا میکروفون دسترسی پیدا کرده‌اند. همچنین حین استفاده‌ی اپلیکیشن‌ها از میکروفون یا دوربین، نشانه‌ای در رابط کاربری ظاهر می‌شود تا کاربران از این موضوع خبردار شوند.

اندروید 12

مطابق معمول، گوشی‌های پیکسل اولین گوشی‌هایی هستند که اندروید‌ ۱۲‌ را دریافت می‌کنند و کاربران پیکسل ۳ به بعد می‌توانند جدیدترین نسخه‌ی اندروید را نصب کنند. شرکت‌هایی مانند سامسونگ، شیائومی، اوپو و دیگران هم در فرایند آماده‌سازی نسخه‌ی بتا اندروید ۱۲ تا حدی نقش داشته‌اند و به همین خاطر احتمالا تعدادی از گوشی‌های این شرکت‌ها به‌زودی اندروید ۱۲ را دریافت می‌کنند.

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، سال‌های گذشته وقتی اندروید از حالت بتا درمی‌آمد، گوشی‌های پیکسل بلافاصله می‌توانستند آن را دریافت کنند. اما سخنگوی گوگل گفته که آن‌ها مشغول انجام کارهایی برای بهبود اندروید‌ ۱۲‌ هستند و به همین خاطر کاربران گوشی‌های گوگل پیکسل برای دریافت نسخه‌ی جدید اندروید باید چند هفته‌ای صبر کنند و هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی آن اعلام نشده است.

منبع: Android Centralبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. M.Amin

    ممنون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما