عرضه‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل یک سال به تعویق افتاد

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
عرضه‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل

ظاهرا عرضه‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل یک سال دیگر هم به تعویق افتاد و حتی گفته می‌شود در کنفرانس فردای اپل هم اشاره‌ای به آن نخواهد شد.

اپل مدت‌هاست که روی ساخت یک هدست واقعیت ترکیبی کار می‌کند و هر بار هم شاهد انتشار اطلاعاتی در رابطه با آن هستیم. شرکت آمریکایی قرار است فردا کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را برگزار کند؛ بسیاری از خبرگزاری‌ها و افشاگران انتظار داشتند در مراسم فردا اطلاعات بیشتری در رابطه با این محصول منتشر شود اما ظاهرا این اتفاق نخواهد افتاد چون اپل نمی‌خواهد امسال از این هدست رونمایی کند.

اینطور که به نظر می‌رسد، شرکت آمریکایی نمی‌خواهد به این زودی‌ها از هدست واقعیت ترکیبی خود رونمایی کند و عرضه‌ی آن را برای سال بعد در برنامه‌های خود دارد. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق هم ظاهرا مشکل در کنترل دما بوده است. طبق شنیده‌ها، به نظر می‌رسد پردازنده‌ی بکار رفته در این محصول گرمای زیادی تولید می‌کند و اپل هم نتوانسته راهی برای کنترل این گرمای تولید شده پیدا کند. در نتیجه فعلا رونمایی از آن را از دستور کار خود خارج کرد.

این اطلاعات را پایگاه خبری نیویورک تایمز، به نقل از یک منبع داخلی آگاه منتشر کرده است. در گزارش مربوط به این موضوع آمده:

اپل مهندس شرکت Dolby Technologies، مایک راک‌ول را به خدمت گرفت و او را مسئول ارشد بخش هدست واقعیت ترکیبی خود کرد. اما او در نخستین تلاش خود در ساخت این محصول به خاطر توان ضعیف پردازنده شکست خورد. این مشکل به علاوه‌ی طول عمر پایین باتری باعث شده اپل فعلا دست نگه دارد و عرضه‌ی این محصول را به سال آینده موکول کند.

این چندمین خبری است که به تعویق در عرضه‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل اشاره دارد. بنابراین تا حدودی می‌توان گفت از این بابت مطمئن هستیم. البته بارها شنیدیم که اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود که فردا هم برگزار خواهد شد، از این محصول رونمایی یا حداقل تیزری را از آن منتشر می‌کند تا کاربران اطلاعات بیشتری را راجع به آن بدست بیاورند اما ظاهرا نه تنها رونمایی بلکه انتشار تیزر هم قرار نیست در کنفرانس فردا رخ دهد. مارک گورمن، یکی از نویسندگان ارشد وب‌سایت بلومبرگ هم در ژانویه‌ی امسال گفته بود به خاطر عدم توانایی اپل در کنترل دمای بالای این هدست و همچنین مشکل به وجود آمده به خاطر باتری، عرضه‌ی آن به احتمال زیاد به سال ۲۰۲۳ موکول خواهد شد.

البته گفته می‌شود اپل چند وقت پیش دمویی را از هدست واقعیت ترکیبی خود برای کارمندانش منتشر کرد که نشان می‌داد فرایند ساخت آن به پایان رسیده است؛ این در حالی است که بسیاری از خبرگزاری‌ها و افشاگران معتقد بودند و هستند که این هدست هنوز به خاطر وجود مشکلاتی در فرایند ساخت، آماده‌ی عرضه نیست.

با این حال باید منتظر ماند و دید فردا چه پیش می‌آید. باید دید آیا اپل اطلاعاتی را در رابطه با این محصول منتشر می‌کند یا خیر تا بتوانیم تصمیم بگیریم آیا شرکت آمریکایی واقعاً عرضه‌ی آن را به تعویق انداخته یا این خبرها که تعدادشان زیاد هم هست، شایعه‌ای بیش نیستند.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما