Anthem پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی گذشته بود، ولی نصف آندرومدا هم نفروخت

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Anthem

بازی Anthem در هفته‌ی اول انتشار خود توانسته است در رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا قرار بگیرد. البته که نبود رقیب قدرتمند هم چندان در این امر بی‌تاثیر نبوده است.

با توجه به گزارش‌های منتش شده بازی Anthem بیشترین فروش را روی پلی‌استیشن ۴ داشته؛ ۵۴ درصد از فروش بازی روی کنسول سونی و حدود ۴۰ درصد هم روی ایکس‌باکس بوده است. در این بین کامپیوترها درصد بسیار اندکی را به خود اختصاص داده‌اند. البته با در نظر گرفتن این موضوع که فقط درباره‌ی نسخه‌های دیسکی و فروشگاه‌ها صحبت می‌کنیم.

بازی‌های جدید Far Cry: New Dawn و Metro: Exodus دیگر رقبای Anthem بودند که یک هفته قبل از این بازی منتشر شده بودند. هیچ کدام از این بازی‌ها هم فروش قابل توجهی نداشته است. در حال حاضر پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ بازی‌های رزیدنت اویل ۲ و سپس Kingdom Hearts III بوده‌اند.

بازی Anthem

باید این موضوع را هم در نظر گرفت که بازی‌های آنلاین مثل Anthem معمولا فروش دیجیتالی بالاتری در مقایسه با نسخه‌های فیزیکی دارند. از آنجایی که در جدول فروش بریتانیا آمار فروش دیجیتالی محاسبه نمی‌شود، از این رو میزان فروش کامل بازی باید از سوی خود شرکت‌ها ارایه شود.

بقیه بازی‌های بزرگ همین هفته‌ها هم با کاهش فروش روبه‌رو شده‌اند. بازی Far Cry: New Dawn، ساخته جدید یوبی‌سافت، کاهشی ۴۳ درصدی را در فروش تجربه و به رتبه دوم جدول سقوط کرد.

بازی Metro Exodus هم که از همان ابتدا به توفیق خاصی دست پیدا نکرده بود، فروشش ۵۵ درصد کاهش یافت و به رتبه پنجم منتقل شده است.

بازی Jump Force را می‌توان بزرگ‌ترین بازنده‌ی این روزها خواند. این اثر با کاهش ۶۴ درصدی از رتبه چهارم به رتبه هفدهم سقوط کرد. البته باید توجه داشت که بازی گروه خاصی از مخاطبان را هدف گرفته و نباید انتظار رکوردشکنی از آن داشت.

بازی Crackdown 3

فروش Crackdown 3 حدود ۵۰ درصد کاهش یافت و سبب شد تا بازی به رتبه بیست و ششم در جدول فروش هفته سقوط کند.

بازی FIFA 19 با رشد ۴۴ درصدی موفق شد تا به رتبه سوم صعود کند و Forza Horizon 4 هم با افزایش ۸۲ درصدی در فروش، خود را از رتبه پانزدهم به رتبه ششم کشاند.

در حال حاضر بازی جدید دیگری در جدول به چشم نمی‌خورد. این هفته‌ها آثار زیادی روانه بازار شدند و روحی تازه در بازار دمیدند. پس از این، برای مدتی خبری از اثر جدیدی نخواهد بود. اگرچه در ماه مارس آثار زیادی عرضه می‌شوند، اما تنها تعداد اندکی از آن‌ها بازی‌های بزرگ و پرفروشی خواهند بود. شاید Division 2 بتواند فروش خوبی داشته باشد و به عنوان موردانتظارترین بازی ماه مارس قلمداد شود.

در بخش زیر می‌توانید فهرست ده بازی پرفروش هفته گذشته را ببینید:

  1. Anthem
  2. Far Cry: New Dawn
  3. FIFA 19
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Metro: Exodus
  6. Forza Horizon 4
  7. New Super Mario Bros U Deluxe
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. Call of Duty: Black Ops 4
  10. Super Smash Bros Ultimate

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما