مودم ۵G اپل هنوز آماده نیست؛ کوالکام تا ۲۰۲۳ تأمین‌کننده‌ی اپل باقی می‌ماند

۸ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مودم 5G اپل کوالکام

طبق گفته‌های مینگ چی‌کو، ظاهرا مودم ۵G اختصاصی اپل هنوز به صورت کامل آماده نشده و در نتیجه کوالکام همچنان مسئول تأمین مودم ۵G آیفون‌ها تا سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

از سال ۲۰۱۹ تاکنون خبرهایی را می‌شنویم در رابطه با این موضوع که اپل با خرید بخش ساخت مودم اینتل، قصد دارد از این پس، برای خود مودم اختصاصی تولید کند تا مجبور نباشد هر سال بابت این موضوع به کوالکام پول بدهد. الان سه سال است که می‌شنویم مودم ۵G اپل هنوز آماده نیست و کوالکام همکاری‌اش را همچنان با شرکت آمریکایی ادامه می‌دهد. حالا به نظر می‌رسد این انتظار باید چهارساله شود.

مینگ چی‌کو که تحلیلگر نام‌آشنای اپل هم به حساب می‌آید اخیرا توییتی را در رابطه با این موضوع منتشر کرده و مدعی شده مودم ۵G اپل تا پایان سال ۲۰۲۳ هم آماده نخواهد بود. در نتیجه کوالکام نه تنها برای سری آیفون ۱۴ بلکه برای آیفون ۱۵ هم باید مودم ۵G تولید کند.

اواخر سال ۲۰۲۰ بود که شنیدیم اپل تولید مودم ۵G خود را آغاز کرده اما به نظر می‌رسد مشکلاتی در این مسیر وجود داشته که شرکت نتوانست آن‌ها را در گوشی‌هایش مورد استفاده قرار دهد و در نتیجه باز هم دست به دامن کوالکام شد. نکته‌ی جالب اینجاست که بلافاصله بعد از توییت کو در این رابطه، ارزش سهام کوالکام ۳٪ افزایش پیدا کرد.

اگرچه با مستقل شدن اپل در این زمینه، کوالکام یکی از بزرگ‌ترین منبع درآمد خود را از دست می‌دهد، اما کو معتقد است تا زمانی که اپل بتواند مودم ۵G خود را با آن کیفیت و تعدادی که می‌خواهد تولید کند، کوالکام آنقدر در کسب و کارهای جدید دیگری پیشرفت خواهد کرد که می‌تواند فقدان سفارش برای تأمین مودم ۵G آیفون‌ها را جبران کند.

چون اپل روی ساخت مودم کار می‌کند، قرار بود فرایند جایگزینی مودم‌های کوالکام با اپل تدریجی باشد. مثلا انتظار می‌رفت در سال ۲۰۲۳، فقط ۲۰٪ از مودم آیفون‌ها را کوالکام تولید کند که با مشکل پیش‌آمده، این میزان بسیار بیشتر خواهد بود. حال برای سال ۲۰۲۴ چه برنامه‌ای در پیش گرفته خواهد شد مشخص نیست.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه