اپل یکی از مدیران باسابقه لامبورگینی را برای پروژه Apple Car استخدام کرد

۶ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اپل

اپل در تلاش برای گسترش تیم تحقیق و توسعه خود برای پروژه‌ی Apple Car است. گزارش جدید بلومبرگ نشان می‌دهد که اپل «لوئیجی تارابورلی»، یکی از مدیران کهنه‌کار شرکت خودروسازی ایتالیایی لامبورگینی را که ۲۰ سال سابقه دارد، برای توسعه‌ی پروژه خودرو برقی خود استخدام کرده است. این اقدام اپل، وزنه‌ی بسیار سنگینی را به تیم پروژه تایتان اضافه می‌کند و آن‌ها قصد دارند اواخر این دهه از خودروی جدیدشان رونمایی کنند.

تارابورلی در طول مدت حضورش در شرکت لامبورگینی، عمدتاً در بخش تحقیق و توسعه این شرکت مشغول به فعالیت بود. طبق مشخصاتی او در حساب کاربری لینکدین خود به اشتراک گذاشته، تارابورلی رئیس بخش شاسی و دینامیک خودرو برای این شرکت بود. در این بخش او وظایف زیادی را بر عهده داشته که از جمله‌ی آن می‌توان به توسعه مفهوم شاسی، ویژگی‌های خودرو، عملکرد کلی خودرو، اهداف دینامیکی خودرو، ویژگی‌های هندلینگ و الاستو سینماتیک سیستم تعلیق خودرو اشاره کرد.

اپل

بلومبرگ اشاره می‌کند که تارابورلی روی مدل‌های مختلف لامبورگینی مانند اوروس، اوراکان و اونتادور کار کرده است. او همچنین سابقه کار روی چندین پروژه مجموعه‌ای مانند لامبورگینی استراتو را نیز در کارنامه‌ی خود دارد. قبل از آن، تارابورلی در بازاریابی، توسعه و اعتبارسنجی خودرو و موارد دیگر به فعالیت پرداخته است. او در اکتبر سال ۲۰۰۱ به این شرکت پیوست و در می ۲۰۲۲ از این شرکت جدا شد.

گزارش منتشر شده در ادامه می‌گوید که تارابورلی به یکی از مهم‌ترین ارکان تیم Apple Car تبدیل خواهد شد. انتظار می‌رود که او در طراحی پروژه‌ی Apple Car، نقش کلیدی را ایفا کند. پیش‌تر نیز گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل رسماً به همکاری با جانی آیو، مدیر طراحی سابق خود خاتمه داد.

پروژه Apple Car در طول سال‌ها اخیر با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده، به طوری که اپل بارها استراتژی‌های خود را با استخدام و قطع همکاری با نیروهای متعدد تغییر داده است. با این حال هدف فعلی غول فناوری آمریکایی، معرفی یک خودروی برقی با قابلیت‌های کامل خودران در اواخر این دهه است. این شرکت پیش‌تر همچنین «کوین لینچ» را مسئول نظارت بر پروژه خودرو برقی اپل منصوب کرد. باید دید اضافه شدن تارابورلی کهنه‌کار، چه تأثیری روی پروژه‌ی مد نظر اپل خواهد داشت.

منبع: ۹to5mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه