اپل رسماً به همکاری با جانی آیو، مدیر طراحی سابق خود خاتمه داد

۲۲ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جانی آیو

به گزارش نیویورک تایمز، از زمانی که «جانی آیو»، مدیر سابق طراحی اپل در سال ۲۰۱۹ این شرکت را ترک کرد، او به عنوان مشاور از طریق شرکت طراحی خود که LoveFrom نام دارد با اپل همکاری داشته است، اما اکنون گفته می‌شود که همکاری اپل و آیو به پایان رسیده است.

جدیدترین خبرها حاکی از آن است که جانی آیو و اپل توافق کردند تا به همکاری بیش از ۳۰ ساله خود خاتمه دهند. باید اشاره کرد که مدیر سابق اپل، مسئول و طراح برخی از بزرگ‌ترین محصولات اپل نظیر آیفون، اپل واچ و مک‌ بوده است. آیو در ژوئن ۲۰۱۹ با هدف ایجاد شرکت طراحی خود از اپل جدا شد و توانست شرکت LoveFrom را تأسیس کند. در آن زمان، آیو گفته بود که اپل یکی از مشتریان اصلی او خواهد بود و وی نیز به انجام کارهای طراحی در این شرکت ادامه خواهد داد.

جانی آیو

از آن زمان تاکنون، آیو روی آی‌مک ۲۴ اینچی M1 و بسیاری از محصولات دیگر کار کرده است. علاوه بر این، او پیشنهاداتی در مورد طراحی Apple Car نیز به مدیران این شرکت ارائه داده است. وقتی آیو اپل را ترک کرد، اپل قراردادی چند ساله با او امضا کرد که ارزش آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود. طبق این قرارداد، غول فناوری آمریکایی به مشتری اصلی شرکت LoveFrom تبدیل می‌شد. در مقابل نیز این قرارداد، آیو را از کار روی پروژه‌هایی که به باور اپل رقابتی بودند، منع کرده بود.

پیش‌تر شایعاتی مطرح شده بود که آیو و اپل قصد تمدید قرارداد و ادامه‌ی همکاری با یکدیگر را دارند، اما در نهایت توافقات لازم انجام نشد تا همکاری بین آن‌ها رسماً خاتمه یابد. طبق گزارش‌های منتشر شده در این رابطه، بین مدیران اپل اختلافاتی درباره میزان مبلغ پرداختی این شرکت به آیو صورت گرفت و همچنین آن‌ها از خروج طراحان اپل و استخدام آن‌ها در شرکت LoveFrom رضایت نداشتند. علاوه بر این مشکلات، آیو برای انتخاب مشتریانش خواستار عدم دخالت اپل و آزادی کامل بود.

خبرهای دیگر حاکی از آن هستند که آیو پس از عرضه‌ی اپل واچ نسبت به این شرکت ناامید شده بود، زیرا اپل تمرکز کمتری روی طراحی محصولات خود داشته است. طبق شنیده‌ها، در واقع آیو احساس می‌کرد که تیم کوک، مدیرعامل اپل علاقه چندانی به فرآیند توسعه محصولات ندارد و ظاهراً از اینکه هیئت مدیره اپل پر از مدیرانی شده بود که به جای تمرکز روی حوزه‌ی فناوری، در زمینه‌های مالی و عملیاتی متمرکز بودند، ناامید شده بود.

جانی آیو

پس از خروج جانی آیو، جف ویلیامز بر تیم‌های طراحی اپل نظارت داشته و به این کار ادامه خواهد داد. طراحی صنعتی همچنان توسط ایوانز هنکی و طراحی نرم‌افزارها توسط آلن دای رهبری می‌شود. همچنین گفته شده که گرگ جوسویاک به عنوان مدیر بازاریابی اپل، نقشی محوری در انتخاب طراحی محصولات جدید این شرکت ایفا خواهد کرد.

منبع: Macrumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar علی موسوی

    ساده تر بگیم اینکه نوآوری و خلاقیت اپل کلا رفت

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه