اپل میزان سفارشات آیفون ۱۴ را ۱۰٪ کاهش داد

۱۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سفارشات آیفون 14

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد میزان سفارشات آیفون ۱۴ را ۱۰٪ کاهش داد در حالی که پیش‌بینی‌ها از تقاضای بالای این سری حکایت داشته‌اند.

از زمانی که خبرهایی در رابطه با سری آیفون ۱۴ منتشر شد تاکنون، بسیاری از تحلیل‌گران، افشاگران، منابع خبری موثق و…، معتقد بوده‌اند اپل می‌تواند با این سری در فروش رکوردشکنی کند. آن‌ها بر این باور بودند و همچنان هستند که کاربران تمایل زیادی برای خرید این سری نشان خواهند داد چرا که اپل می‌خواهد یک آیفون بزرگ اما نه چندان گران‌قیمت را تحت عنوان مکس یا پلاس به مجموعه اضافه کند و از طرفی ظاهرا قیمت مدل استاندارد را هم اصلا تغییر نخواهد داد.

اما با تمام این تفاسیر، ظاهرا اپل مجبور شده میزان سفارشات آیفون ۱۴ را ۱۰٪ کاهش دهد. این کاهش تقاضا به خاطر مشکلاتی است که در زنجیره‌های تأمین به وجود آمده و اینطور نیست که از سوی خود اپل بوده باشد. اینطور که به نظر می‌رسد، TSMC که بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌ی تراشه در جهان به حساب می‌آید و اپل هم فقط با همین شرکت برای تأمین پردازنده‌های مورد نیاز گوشی‌هایش همکاری می‌کند، با مشکل بزرگی مواجه شده است.

سه شرکت بزرگ که مشتری TSMC نیز به حساب می‌آیند، میزان سفارشات خود را به شکل محسوسی کاهش داده‌اند. این شرکت‌ها عبارت‌اند از انویدیا و AMD که در کنار اپل، مجبور شدند چنین تصمیمی بگیرند. هرچند TSMC به آینده خوشبین است و معتقد است وضعیت بهتر خواهد شد. اپل می‌خواهد در نخستین موج فروش محصولاتش، ۹۰ میلیون دستگاه تولید کند که با وضعیت پیش آمده این میزان ۱۰٪ یعنی ۹ میلیون کاهش خواهد داشت.

همچنین گفته می‌شود وضعیت زنجیره‌های تأمین در نیمه‌ی دوم سال، بدتر از این هم خواهد شد. چون جنگ اوکراین هم تأثیر بدی روی آن‌ها گذاشته است. حال نمی‌دانیم شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند چگونه می‌خواهند با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند. این مشکلات در حالی دامن‌گیر شرکت‌ها شده که این روزها تقاضای زیادی هم برای خرید گوشی‌های هوشمند وجود دارد.

مینگ چی‌کو، از تحلیل‌گران نام‌آشنای اپل اخیرا مدعی شده بود که در کشور چین، تقاضا برای خرید سری آیفون ۱۴ بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که آیفون ۱۳ وارد بازار این کشور شده بود. این یعنی اپل باید امسال تمام تمرکز خود را روی تولید آیفون بگذارد اما به نظر می‌رسد با وجود مشکلات پیش رو، برنامه‌های شرکت آمریکایی مطابق نقشه پیش نخواهد رفت.

منبع: ۹to5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه