اپل آیپدها و مک‌بوک‌های جدید را احتمالا در رویداد پاییزی دومش رونمایی می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رویداد پاییزی اپل

اپل فردا در مراسمی با نام California Streaming از خانواده‌ی آیفون ۱۳، اپل واچ سری ۷ و ایرپادز ۳ رونمایی خواهد کرد. اما ظاهرا این شرکت در رویداد دیگری به‌صورت اختصاصی مک‌بوک‌ها و آیپدهای جدید را معرفی خواهد کرد .

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، در پاسخ به سوالی درباره‌ی اعضای جدید خانواده‌ی مک نوشته است که در پاییز امسال دو مراسم برگزار خواهد شد و سپس در توضیح آن، اعلام کرد که رویداد دوم به معرفی مدل‌های جدید خانواده‌ی مک و آیپدهای جدید اختصاص دارد.

با توجه به گستردگی محصولات اپل که البته هر چند سال به آن‌ها اضافه هم می‌شود، پیش‌بینی می‌شد این شرکت در سال ۲۰۲۱ چند رویداد جداگانه را برای معرفی دستگاه‌های مختلف خود برگزار کند.

پیش‌بینی‌های قبلی که با الهام از عملکرد سال گذشته‌ی اپل بوده‌اند، از برگزاری ۳ مراسم در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر حکایت داشتند. اما اپل سال قبل به‌دلیل بحران‌های ناشی از بیماری کووید-۱۹ مجبور شد رونمایی از آیفون ۱۲ را تا ماه اکتبر به تعویق بیاندازد.

به‌نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۱ این بیماری مشکلات کمتری برای این شرکت ایجاد کرده است و رونمایی از آیفون ۱۳ در ماه سپتامبر هم خود گواهی بر این موضوع است. همچنین، در سال گذشته کوپرتینویی‌ها رویدادی اختصاصی برای معرفی رایانه‌های مک مجهز به چیپ اختصاصی اپل برگزار کردند و با توجه به همین موضوع انتظار می‌رود امسال هم مدل‌های جدید مک‌بوک در دومین رویداد پاییزی اپل معرفی شوند.

رویداد پاییزی اپل

آیپدها هم مهمانان دیگر دومین رویداد پاییزی اپل خواهند بود. اپل در حال کار روی نسل به‌روز شده‌ی مک‌بوک پرو است که در ابعاد ۱۴ و ۱۶ اینچی راهی بازار می‌شوند. این نسل به نمایشگرهای بزرگ‌تر با حاشیه‌های باریک‌تر و بدنه‌ی بازطراحی شده مجهز خواهند بود.

از دیگر ویژگی‌های مهم مک‌بوک‌های جدید، می‌توان به استفاده از چیپ M1X اشاره کرد که نسخه‌ی به‌روز شده‌ی M1 است. به‌لطف M1X بار دیگر ویژگی مگ‌سیف و درگاه‌های HDMI و میکرو اس‌دی به مک‌بوک‌ها باز می‌گردند.

طبق ادعای گورمن، نسخه‌ی جدیدی از مک‌ مینی هم در دست ساخت است که از چیپ M1X بهره خواهد گرفت و از درگاه‌های بیشتری پشتیبانی خواهد کرد.

آیپد مینی 6

همچنین، در خبرها و شایعات بارها به آیپد مینی ۶ اشاره شده است که با طراحی جدید قرار است پس از چند سال ظاهری نو به خانواده‌ی آیپد مینی ببخشد. اپل در این تبلت هم مانند آیپد ایر حاشیه‌های نمایشگر را به حداقل می‌رساند که در نتیجه‌ی آن، کلید هوم حذف و Touch ID به کلید پاور منتقل خواهد شد.

منبع: Mac Rumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما