نخستین آیفون تاشو با نام آیفون V توسط یک طرفدار اپل ساخته شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون V

یک شخص طی یک اقدام جالب تصمیم گرفته قطعات گلکسی زد فلیپ ۴ و موتورولا ریزر را روی یک آیفون با هم ترکیب کند تا در نهایت یک آیفون تاشو با نام آیفون V را بسازد.

هفته‌ی گذشته دیدیم که یکی از مقامات سامسونگ مدعی شده اپل می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ رسما وارد بازار گوشی‌های تاشو شود. این شرکت آمریکایی در حال حاضر هیچگونه فعالیتی در این زمینه ندارد در حالی که بسیاری از رقبای آن نظیر سامسونگ، شیائومی، موتورولا و… بیش از یک محصول تاشو در سبد محصولات خود دارند.

اینطور که به نظر می‌رسد، منابع موجود در سامسونگ فعلا فقط کفاف گلکسی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴ را می‌دهند و در نتیجه این شرکت نمی‌تواند تأمین‌کننده‌ی قطعات مورد نیاز برای آیفون تاشو باشد. اپل هم بعید است غیر از سامسونگ که هم کیفیت کار بالا و هم تجربه‌ی زیادی در این زمینه دارد، تأمین‌کننده‌ی دیگری را برای ساخت آیفون تاشو انتخاب کند.

اما قبل از اینکه اپل اقدام به تولید یک گوشی تاشو کند، یک کاربر خوش‌ذوق توانسته یک آیفون تاشوی خانگی بسازد. او این گوشی را آیفون V نامیده و آن را با ترکیب سخت‌افزار چندین گوشی تاشو و پیاده کردن آن‌ها روی یک آیفون تولید کرده است. نتیجه چیزی شده شبیه به گلکسی زد فلیپ و موتورولا ریزر که البته از قطعات این گوشی‌ها هم در ساخت آیفون یادشده استفاده شده است.

این محصول کمی ضخیم‌تر از گوشی‌های تاشوی معمولی است و فضای خالی بسیار زیادی هم درون آن وجود دارد که البته با توجه به شرایط ساخت، کاملا هم طبیعی است. با این حال این محصول نشان می‌دهد اگر اپل می‌خواسته یک گوشی تاشو شبیه به زد فلیپ تولید کند، چه ظاهری داشت.

آیفون V
آیفون V

در حال حاضر هیچ چیز از برنامه‌ی اپل برای عرضه‌ی یک گوشی تاشو مشخص نیست. برای ساخت یک آیفون تاشو، سیستم‌عامل iOS باید برای کار در آن بهینه شود، در حال حاضر هم دو نوع گوشی تاشو وجود دارند (شبیه به زد فلیپ یا زد فولد) که هر کدام از آن‌ها کاربرد و نیازمندی‌های خاص خود را دارند. البته این روزها شایعات حاکی از آنند که اپل می‌خواهد در ابتدا یک آیپد تاشو به عنوان نخستین محصول خود در این دسته رونمایی کند. حتی شایعاتی راجع به مک‌بوک با نمایشگر ۲۰ اینچی تاشو هم شکل گرفته اما فعلا رسمی نیستند و باید به آن‌ها در حد یک شایعه نگاه کرد.

منبع: NotebookCheck

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما