پیدا کردن ایرپادز گمشده حالا بسیار راحت‌تر شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پیدا کردن ایرپادز گمشده

این‌طور که به نظر می‌رسد، اکنون فرایند پیدا کردن ایرپادز گمشده بسیار راحت‌تر شده است چرا که اپل گزینه‌های زیادی را برای مانیتور کردن موقعیت آن‌ها در اختیار کاربران قرار داده است.

اپل به‌تازگی آپدیتی را برای ایرپادز پرو و ایرپادز مکس منتشر کرده است که به لطف آن فرایند پیدا کردن ایرپادز گمشده بسیار راحت‌تر شد. به این صورت که در حال حاضر اگر ایرپادز شما گم شود، گزینه‌های جدیدی را برای پیدا کردن این گجت‌های کوچک اما گران‌قیمت در اختیار خواهید داشت.

در ابتدا قرار بود وقتی iOS 15 رسما عرضه می‌شود، شاهد وجود چنین قابلیتی در آن باشیم اما دیدیم که در هنگام عرضه‌ی رسمی این سیستم‌عامل چنین اتفاقی نیفتاد. با این حال خوشبختانه شرکت آمریکایی واقعا چنین برنامه‌ای را در سر داشت و حالا که مدت زمان زیادی هم از عرضه‌ی iOS 15 نمی‌گذرد، آن را در اختیار کاربران قرار داد. وب‌سایت‌های معتبری نظیر ۹to5Mac و MacRumors هم ضمن تأیید این خبر اعلام کردند که امروز باید شاهد عرضه‌ی رسمی به‌روزرسانی یادشده برای ایرپادزها باشیم.

پیدا کردن ایرپادز گمشده قبلا به این صورت بود که در اپلیکیشن Find My، می‌توانستیم آخرین موقعیت مکانی را که این گجت با آیفون جفت شده بود پیدا کنیم. یا اینکه با انتخاب گزینه‌ای، صدایی از آن تولید می‌شد تا بتوانیم راحت‌تر آن را موقعیت‌یابی کنیم. اما به لطف این آپدیت جدید، کاربر این اپلیکیشن بسیار بیشتر شده است. به این صورت که اکنون کاربر می‌تواند با فعال‌سازی حالتی تحت عنوان Lost Mode، سیگنال‌های میلیون‌ها آیفون، آیپد و مک را دریافت کند تا اگر ایرپادز شما در محدوده‌ی بلوتوثی آن‌ها قرار داشت، دستگاه شما موقعیت دقیق را به شما گزارش دهد.

قابلیت دیگری تحت عنوان Find Nearby هم به اپلیکیشن یاد شده اضافه شده است که در واقع از لحاظ کاربرد شباهت زیادی به ایرتگز دارد. به این صورت که اگر می‌دانید ایرپادزها در نزدیکی شما هستند اما آن‌ها را پیدا نمی‌کنید می‌توانید با این قابلیت موقعیت آن‌ها را ردیابی کنید. از آن جایی که در هیچ یک از ایرپادزها یا هدفون‌فون‌های اپل از تراشه‌ی U1 استفاده نشده است، به همین خاطر شاید مثل ایرتگز نتوانید خیلی دقیق موقعیت آن‌ها را ردیابی کنید؛ مثلا هیچ جهتی به سمت آن‌ها وجود ندارد اما کلمه‌هایی نظیر «دور»، «نزدیک» یا «اینجا» می‌توانند شما را تا حدودی به یافتن آن‌ها نزدیک‌تر کند. از همه مهم‌تر اینکه اگر ایرپادز را جا گذاشته باشید، اعلانی برایتان ارسال می‌شود و شما را از این اتفاق باخبر می‌کند که شاید بتوان گفت یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که می‌توانستیم در محصولات اپل ببینیم.

متأسفانه اپل روش مشخصی را برای آپدیت فریم‌ور ایرپادز تعیین نکرده است و به همین خاطر شاید یک سری از کاربران ندانند باید چه کاری انجام دهند. در واقع وقتی هدفون به آیفون متصل باشد این اتفاق به صورت تصادفی رخ خواهد داد اما با این حال می‌توانید چک کنید ببینید آیا آخرین ورژن آپدیت را در اختیار دارید یا اینکه باید منتظر عرضه‌ی آن باشید.

برای چک کردن نسخه‌ی آپدیت ایرپادز خود کافی است به تنظیمات درون گوشی آیفون یا تبلت آیپد رفته و در قسمت General و سپس About، گزینه‌ی AirPods را انتخاب کنید. در نهایت می‌توانید در بخش firmware version، نسخه‌ی آپدیت گجت خود را مشاهده کنید.

نسخه‌ی این آپدیت ۴A400 است که فرایند پیدا کردن ایرپادز گمشده را راحت‌تر و گزینه‌های بیشتری را به Find My اضافه می‌کند. البته منظور از ایرپادز، فقط مدل‌های پرو و مکس هستند چرا که برای مدل استاندارد، همان گزینه‌های قبلی در دسترس قرار دارد. البته انتظار می‌رود با ورود نسل سوم ایرپادز، بتوانیم شاهد اضافه شدن قابلیت ردیابی جدید به آن باشیم. با این حال هیچ چیز در این رابطه قطعی نیست.

منبع: The Verge

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما