اپل شاید تا سال ۲۰۲۴ آیپد OLED روانه‌ی بازار نکند

۲۲ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

به‌تازگی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آیپدهای آینده ممکن است نمایشگرهای OLED تا ۱۵ اینچی داشته باشند. با این حال، گزارش‌های جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد احتمال دارد تا سال ۲۰۲۴ شرایط برای عرضه‌ی آیپد‌های با نمایشگر OLED فراهم نباشد. طبق گزارش وب‌سایت TheElec (از طریق ۹to5Mac)، اپل امسال برنامه‌های خود را برای عرضه‌ی آیپد با نمایشگر OLED کنار گذاشته است. منابع مؤثق اعلام کرده‌اند که دلیل این تصمیم ناتوانی سامسونگ در ارائه‌ی نمایشگرهای OLED مطابق با الزامات کیفی اپل و با قیمت مناسب بوده است.

غول کوپرتینویی می‌خواهد پنل‌های OLED به جای ساختار معمولی تک لایه‌ای، دارای دو ساختار متوالی با دو لایه انتشار باشند. این پنل‌ها نسبت به پنل‌های OLED سنتی روشن‌تر هستند و فرآیند ساخت آن‌ها بسیار پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر است. در این گزارش آمده است که این عوامل، پروژه را از نظر مالی برای سامسونگ با قیمت مد نظر اپل غیرقابل اجرا کرده است. با این حال، فرآیند تولید نسل بعدی با کاهش هزینه‌ی ساخت، مشکل را حل می‌کند. اما تولید آیپدهای با نمایشگر OLED مستلزم سرمایه‌گذاری قابل توجهی از سوی شرکت سامسونگ برای خرید تجهیزات و ایجاد تنظیماتی جدید در کارخانه‌های این شرکت است.

بد نیست بدانید که شرکت BOE هم علاوه بر سامسونگ به‌تازگی یکی از کارخانه‌های خود را در چین به منظور تولید نمایشگرهای OLED بزرگ‌تر برای دستگاه‌هایی غیر از گوشی‌های هوشمند از جمله تبلت‌ها و رایانه‌ها، با تغییراتی همراه کرده است. به نظر می‌رسد که طبق گزارش‌های اخیر، این شرکت قصد دارد تا نمایشگر OLED برخی از آیپد‌های آینده شرکت اپل را تأمین کند. در توضیحات خبری در این باره آمده که کارخانه‌ی BOE توانایی تولید نمایشگرهای OLED با دو لایه قرمز، سبز و آبی را خواهد داشت که می‌تواند منجر به داشتن نمایشگرهای روشن‌تر در آیپدهای آینده شود. با این حال، باید دید که آیا BOE در تجاری‌سازی این پنل‌ها به دلیل پیچیدگی فناوری موفق خواهد بود یا خیر.

گفته شده که اپل قصد دارد برای تأمین نمایشگر‌های آیفون‌های سری ۱۴ از شرکت‌های LG و BOE کمک بگیرد، همان‌طور در نمایشگر مدل‌های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی چنین همکاری صورت گرفته بود. در حقیقت اپل مدتی است که می‌خواهد از انحصار سامسونگ در عرضه‌ی نمایشگر OLED آیفون خود خارج شود.

همچنین گویا این غول فناوری آمریکایی با حل مشکلات زنجیره‌ی تأمین، خود را برای معرفی محصولات جدید در سال جدید آماده می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، تأمین‌کنندگان اپل از ماه نوامبر و دسامبر سال گذشته (آبان و آذر ماه) شروع به غلبه بر این کمبودها کردند و امکان ازسرگیری تدریجی عرضه‌ به بازار عادی محصولات خود را برای اوایل سال ۲۰۲۲ فراهم کردند.

طبق آخرین گزارش‌ها، تجهیزات جدید و لازم سامسونگ برای ساخت پنل‌های OLED آیپد اپل احتمالا در سال ۲۰۲۳ تحویل این شرکت داده می‌شود و مشتریان مجبورند تا سال ۲۰۲۴ برای خرید آیپد با نمایشگر OLED با ساختار دولایه‌ای منتظر بمانند. این دو غول فناوری هنوز در حال بحث درباره‌ی این موضوع هستند. منابع پیشنهاد می‌کنند که اگر سامسونگ بتواند ضمانت حجم زیادی از سفارش‌ها چنین آیپدی را از اپل بگیرد، می‌تواند برنامه‌ی هزینه‌ی این پروژه را نهایی کرده و سفارش تجهیزات لازم خود را در سه ماه‌‌ی سوم سال ۲۰۲۲ آغاز کند.

منبع: Gizmochina

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه