جزئیات بیشتری از هدست واقعیت ترکیبی اپل فاش شد

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
هدست واقعیت ترکیبی اپل

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور و باسابقه‌ی محصولات اپل با گزارش دیگری درباره جزئیات هدست واقعیت ترکیبی اپل که احتمالاً در ماه‌های آینده معرفی خواهد شد، بازگشته است. به گفته‌ی آقای کو، این محصول جدید ممکن است در ژانویه ۲۰۲۳ معرفی شود.

این تحلیلگر مطرح ضمن اشاره به گزارش خود که در ماه ژوئن منتشر کرده بود، می‌گوید که بازار بیشترین انتظارات را از هدست واقعیت ترکیبی در میان محصولات جدید سال ۲۰۲۳ اپل دارد. او در ادامه افزود: «موضوع سرمایه‌گذاری روی این محصول به دلیل تردید در مورد تجربه‌ی کاربری نوآورانه و عرضه‌ به بازار کمتر از ۱.۵ میلیون واحد از این دستگاه در سال ۲۰۲۳، به یک هدف واضح در بازار تبدیل نشده است. اپل ممکن است هدست واقعیت ترکیبی خود را در ژانویه ۲۰۲۳ معرفی کند. انتظار می‌رود این رویداد رسانه‌ای، نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تجربه‌ی کاربران و نرخ عرضه به بازار این محصولات در سال ۲۰۲۳ را کاهش دهد و اعتماد آن‌ها به آینده‌ی درخشان هدست‌های اپل را بیشتر از قبل سازد.»

در همین راستا، گفته می‌شود که اپل تولیدات آزمایشی هدست واقعیت ترکیبی خود را به پایان رسانده است. طبق گزارش تأمین‌کنندگان این محصولات شرکت اپل، این هدست‌ها مرحله‌ی دوم آزمایشات معتبر مهندسی خود را به تمام کرده‌اند تا اطمینان حاصل شود که نمونه‌های اولیه این محصولات اهداف و مشخصات طراحی مد نظر اپل را برآورده می‌سازند.

 هدست واقعیت ترکیبی اپل

کو معتقد است که هدست واقعیت ترکیبی محصول انقلابی بعدی این شرکت پس از گوشی‌های آیفون لقب خواهد گرفت. به گفته‌ی این تحلیلگر، اپل در ماه ژانویه سال ۲۰۲۳ رویدادی را برای معرفی هدست واقعیت ترکیبی برگزار خواهد کرد و پس از آن ابزارهایی برای توسعه‌دهندگان طی ۲ تا ۴ هفته پس از رویداد ارسال خواهد کرد. همچنین پیش‌فروش این هدست در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و کاربران می‌توانند قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان سال آینده اپل، این هدست را خریداری کنند.

در حالی که گزارش‌های قبلی اشاره کرده بودند که هدست واقعیت ترکیبی اپل، محصولی گران قیمت خواهد بود، مینگ-چی کو انتظار دارد که این محصول بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار قیمت داشته باشد. اگرچه تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند این محصول حدود ۳۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت، روزنامه‌نگار بلومبرگ یعنی مارک گورمن نیز در خبرنامه‌ی «Power On» خود گفت که اپل درباره‌ی قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار این هدست‌ها صحبت کرده است. آقای کو در ادامه افزود که قیمت بالاتر از ۲۵۰۰ دلار این محصول به طور حتم می‌تواند روی عرضه به بازار این هدست‌ها تأثیر منفی بگذارد.

معرفی هدست واقعیت ترکیبی بر سه موضوع اصلی تمرکز دارد: موارد استفاده، اکوسیستم نرم‌افزاری و مشخصات سخت‌افزاری این هدست. آقای کو می‌گوید که اگر اپل بتواند سرمایه‌گذاران را متقاعد کند که این محصول می‌تواند در چند سال آینده رشد سریعی داشته باشد، آن‌ها کمتر نگران عرضه‌ به بازار کم این محصولات در سال ۲۰۲۳ خواهند بود. این تحلیلگر پیش‌تر گفته بود که هدست واقعیت ترکیبی این شرکت از همان آداپتور برق ۹۶ واتی USB-C استفاده خواهد کرد که همراه با مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی ارائه شده است. او همچنین تأکید کرد که هدست اپل به دو پردازنده شامل یک تراشه‌ی ۵ نانومتری و یک تراشه‌ی ۴ نانومتری مجهز خواهد شد که هر کدام توسط شرکت TSMC ساخته می‌شوند.

 هدست واقعیت ترکیبی اپل

در حالی که اپل هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در مورد این محصول خود منتشر نکرده است، این تحلیلگر پیش‌تر گزارش داده بود که این شرکت در حال آماده‌سازی نسخه‌ی اقتصادی این هدست برای اوایل سال ۲۰۲۵ است. علاوه بر آن، ظاهراً اپل در حال توسعه‌ی هدست واقعیت مجازی خود نیز است. گفته می‌شود که این محصول جدید هدف سال ۲۰۲۴ غول فناوری آمریکایی خواهد بود. باید دید در روزهای آتی چه اخبار دیگری در مورد محصولات واقعیت ترکیبی و مجازی اپل منتشر خواهد شد.

منبع: ۹To5mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه