اپل مذاکره با هیوندای و کیا درباره‌ی خودروی الکتریکی را متوقف می‌کند

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

همان‌گونه که در خبر‌ها خوانده‌اید در هفته‌های گذشته شایعه‌های متعددی منتشر شدند که نشان می‌دادند اپل درباره‌ی تولید خودروی خود با شرکت‌های خودروسازی هیوندای و زیر مجموعه‌ی آن یعنی شرکت خودروسازی کیا مذاکراتی را انجام داده است.

با وجود مطرح شدن این شایعه‌ها، نشریه‌ی بلومبرگ اعلام کرده است که به‌تازگی اپل مذاکرات خود درباره‌ی خود الکتریکی را با این شرکت‌ها متوقف کرده است.

علاوه ‌بر هیوندای و کیا، اطلاعات دیگری هم منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند اپل درباره‌ی برنامه‌های خود راجع به خودروی‌ اپل مذاکراتی را هم با دیگر شرکت‌های تولید کننده‌‌ی خودرو داشته است. در نتیجه می‌توانیم بگوییم که با وجود مطرح شدن شایعه‌هایی درباره‌ی مذاکره‌ی اپل با شرکت‌های هیوندای و کیا، این شرکت می‌تواند در حال مذاکره و بستن قرار داد تجاری با دیگر شرکت‌ها تولید کننده‌ی خودرو هم باشد.

به‌تازگی Nikkei اعلام کرده است که اپل در گذشته مذاکراتی را هم با ۶ شرکت خودروسازی ژاپنی درباره‌ی موضوعاتی مانند مشارکت در تولید و عرضه‌ی خودروی خود داشته است.

اوایل هفته‌ی گذشته، CNBC اعلام کرده که اپل نزدیک به نهایی کردن قرار داد تجاری خود با شرکت خودروسازی کیا است. در اوایل ماه ژانویه (دی) بود که شرکت خودروسازی هیوندای به صورت رسمی اعلام کرد که مذاکراتی را درباره‌ی خودروی اپل با این شرکت انجام داده است.

در آن زمان شرکت هیوندای اعلام کرد که: «ما متوجه هستیم که اپل در حال مذاکره با تعداد بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان شامل هیوندای است. با توجه به اینکه این مذاکرات در مراحل اولیه‌ی خود قرار دارند باید بگوییم که هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.» چند ساعت بعد از منتشر شدن این گفته‌ها توسط هیوندای، این شرکت خودروسازی این صحبت‌ها را پس گرفت و اشاره به اپل را از صحبت‌هایش حذف کرد.

طرح مفهومی خودرو اپل

مطرح شدن این صحبت‌ها توسط هیوندای و منتشر شدن شایعه‌های با جزئیاتی از مذاکره‌ی اپل با این شرکت خودروسازی باعث ناراحتی اپل شده است. بلومبرگ به این موضوع اشاره می‌کند که مشخص نیست چه زمانی اپل و هیوندای مذاکرات خود را دوباره آغاز خواهند کرد. البته باید بگوییم که هم اکنون تعداد محدودی شرکت خودروسازی در جهان وجود دارند که می‌تواند برای اپل خودرو تولید کنند.

اگر مذاکرات اپل با هیوندای از سر گرفته شود، احتمال این موضوع زیاد است که اپل و کیا با یکدیگر همکاری تجاری را آغاز کنند که منجر به تولید خودروی اپل در کارخانه‌های خودروسازی کیا که در ایالت جورجیا واقع شده است، می‌شود.

با توجه به این موضوع که بلومبرگ در گذشته اعلام کرده بود که هم اکنون ۵ تا ۷ سال با زمان رونمایی از خودروی اپل فاصله داریم، می‌توان گفت که اپل هم اکنون زمان زیادی را دارد تا برنامه‌های مربوط به ساخت و تولید خودروی خود را مرتب کند.

منبع: MacRumors      

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه