اپل سفارش تراشه‌ی آیفون ۱۳ را افزایش داده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

طبق گزارش دیجی‌تایمز، شرکت اپل با کاهش سفارش چیپست گجت‌های قدیمی خود که در بازارهای جهانی در حال فروش است، توانسته تراشه‌های بیشتری را برای سری آیفون‌های ۱۳ سفارش دهد. شرکت اپل همچنان به فروش آیفون ۱۲، ۱۲ مینی و آیفون ۱۱ در فروشگاه آنلاین خود ادامه می‌دهد و همچنین آیفون SE 2 را برای طرفداران آیفون‌های مقرون‌به‌صرفه عرضه می‌کند. به نظر می‌رسد که شرکت اپل برای رضایت بیشتر کاربران خود با کاهش سفارش تراشه‌ مدل‌های قدیمی، سفارش تراشه‌‌های آیفون ۱۳ را افزایش داده است.

این شرکت هنگام عرضه سری آیفون‌های ۱۳ در ماه سپتامبر تولید آیفون‌های ۱۲ پرو مکس، ۱۲ پرو و XR را متوقف کرد. اپل در حال حاضر به دلیل مشکلات حمل و نقل و عرضه سری‌های آیفون ۱۳، با تأخیر ۳ تا ۴ هفته‌ای این محصول را در ایالات متحده، کانادا و انگلستان به دست کاربران می‌رساند.

همین وضعیت برای مدل‌های قدیمی آیفون هم صدق می‌کند. کاربران در هنگام ثبت سفارش‌های آنلاین آیفون ۱۲ و ۱۲ مینی به دلیل مشکلات حمل و نقل با تأخیر یک تا دو هفته‌ای مواجه می شوند و سفارش‌های آیفون ۱۱ هم با ۵ هفته تأخیر به دست کاربران می‌رسد. تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل هشدار داده که کمبودهای گسترده صنعت می‌تواند بر تولید آیفون در ماه‌های آینده تأثیر بگذارد و افزایش تقاضا برای آیفون‌های جدید می‌تواند مشکلات توزیع را تشدید کند.

اپل 13گزارش‌های تحلیلگران نشان می‌دهد که سفارش‌های سری آیفون‌های ۱۳ بسیار زیاد بوده است. بنابراین توزیع و عرضه کم این محصول جدید شرکت اپل به دلیل استقبال فوق‌العاده کاربران بوده و مدیران اپل در تلاش‌اند تا سرعت تولیدات خود را برای کسب رضایت بیشتر کاربران افزایش دهند. شواهد حاکی از آن است که شرکت‌ تولید کننده تراشه TSMC در حال افزایش تولید تراشه‌های ۳ نانومتری خود برای رسیدن به تولید انبوه در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ است و خروجی ماهانه این فرایند به ۵۵۰۰۰ عدد چیپست می‌رسد.

این شرکت برای تولید تراشه‌های آیفون از فناوری ۳ نانومتری استفاده می‌کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل نسل بعدی تراشه‌های ۳ نانومتری با آیپد پرو ۲۰۲۲ معرفی خواهد کرد. تراشه A15 Bionic در آیفون ۱۳ از فناوری ۵ نانومتری بهره می‌برد، که شرکت TSMC از این تراشه با نام N5P یاد می‌کند. این تراشه در واقع یک نسخه بهبود یافته ​​از تراشه‌ی ۵ نانومتری است که خود که باعث افزایش راندمان انرژی و بهبود عملکرد دیوایس می‌شود. انتظار می‌رود که تراشه A16 در آیفون‌های ۲۰۲۲ با فناوری ۴ نانومتری شرکت TSMC تولید شود.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما