آیفون ۱۳ پرو رفرش ریت نمایشگر را با سرعت اسکرول تنظیم می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اکثر گوشی‌های هوشمند پیشرفته امروزی از نمایشگر با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی یا حداقل ۹۰ هرتزی بهره می‌برند. شرکت اپل هم در سری جدید آیفون‌ ۱۳ پرو خود از این نمایشگر‌ها استفاده کرده است. کاربران همواره از کار با چنین نمایشگر‌هایی به دلیل روان و سریع بودنشان استقبال ویژه‌ای کرده‌اند، اما این صفحه‌نمایش‌ها از قیمت بالاتری نسبت به سایر نمایشگر‌ها برخوردارند. علاوه بر هزینه‌ی هنگفت آن‌ها، این نمایشگرها مصرف باتری بیشتری هم دارند و بر طول عمر باتری دیوایس شما هم تأثیر خواهند داشت. روش‌های مختلفی برای کاهش این اثرگذاری وجود دارد اما تکنیک جدید اپل در نمایشگر پروموشن آیفون ۱۳ پرو می‌تواند حرکت نوآورانه‌ای در مقابل همه‌ی آن‌ روش‌ها باشد.

نمایشگر‌های با رفرش ریت بالا به ویژه هنگامی که صحبت از بازی کردن، دیدن انیمیشن و حتی اسکرول کردن در رسانه‌های اجتماعی می‌شود، با روان‌تر و سریع‌تر نشان دادن محتوا، تجربه‌ی فوق العاده‌ای به کاربران می‌دهند. این فرایند به این معنی است که صفحه‌نمایش باید ۹۰ تا ۱۲۰ بار در ثانیه رفرش شود و طبیعتا مصرف انرژی بالایی را می‌طلبد. به همین دلیل در بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، از رفرش ریت متغیر استفاده می‌شود تا فرکانس را بسته به اپلیکیشن استفاده شده تغییر دهد.

شرکت اپل هم در گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو خود از همین استراتژی استفاده می‌کند اما گویا اپل هنگام تعیین میزان رفرش ریت یک اپلیکیشن، عامل دیگری را هم در آن دخیل کرده است. طبق آخرین گزارش‌ها، سیستم‌عامل iOS سرعت حرکت انگشت شما را هنگام لمس نمایشگر محاسبه کرده و با استفاده از آن رفرش ریت صفحه را تنطیم می‌کند. این فرایند به این معناست که اگر محتوای روی نمایشگر ثابت باشد، رفرش ریت آن می‌تواند به ۱۰ هرتز هم برسد و از طرف دیگر در مواقع اسکرول سریع رفرش ریت آن به بالاترین حد ممکن یعنی ۱۲۰ هرتز هم خواهد رسید.

نمایشگر پروموشن

این قابلیت جدید قطعا در مقایسه با تنظیم رفرش ریت بر اساس میزان در خواستی هر اپلیکیشن، رویکرد هوشمندانه‌تری به نظر می‌رسد. با این رویکرد اپل می‌تواند طول عمر باتری گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو را با آیفون‌هایی که از نمایشگر پروموشن استفاده نمی‌کنند برابر کند. با توجه به این که طول عمر باتری‌های آیفون یکی از دغدغه‌های کاربران اپل است، این فناوری می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را جبران کند.

به هر حال، این یک رویکرد خلاقانه‌ای است و ما امیدواریم که پای این فناوری به سایر نمایشگر‌های پروموشن به خصوص در پرچم‌داران سال بعد اپل یعنی آیفون‌های ۱۴ باز شود. با فاش شدن این فناوری بعید نیست که دیگر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند مانند سامسونگ هم از این نوآوری در گوشی‌های پرچم‌دار بعدی خود بهره ببرد.

منبع: slashgear

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما