iOS 12.5.5 با بهبودهای امنیتی مهم برای آیفون‌ها و آیپدهای قدیمی عرضه شد

۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵ ۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
iOS 12.5.5 آیفون

اپل امروز تصمیم گرفت iOS 12.5.5 را برای گوشی‌های آیفون و آیپدهای قدیمی‌تر عرضه کند و همچنین مدعی شده است این نسخه شامل آپدیت‌ها و بهبودهای امنیتی هم می‌شود.

بعد از اینکه اپل از iOS 15 رونمایی کرد، مشخص شد که از آیفون ۶s به بعد تمام گوشی‌های این شرکت قادر به دریافت آپدیت جدید خواهند بود. بدین ترتیب آیفون ۶s به اولین گوشی تاریخ تبدیل شد که بیش از پنج سال از لحاظ امنیتی و نرم‌افزاری آپدیت دریافت می‌کند. اما اپل کار عرضه‌ی آپدیت برای گوشی‌های قدیمی‌تر را تمام نکرد و تصمیم گرفت iOS 12.5.5 را برای آن‌ها عرضه کند.

طبق آنچه منتشر شده است، آیپد ایر، آیپد مینی ۲ و ۳، آیپاد تاچ نسل ۶، آیفون ۵s، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس قرار است این به‌روزرسانی را دریافت کنند. تمام این دستگاه‌ها بعد از iOS 13 قادر به دریافت آپدیت جدید نشدند اما اپل بار دیگر آپدیتی امنیتی را برای آن‌ها عرضه و توصیه کرد که همه آن را نصب کنند تا بدین ترتیب گوشی از لحاظ امنیتی در شرایط خوب خود باقی بمانند.

اپل iOS 12.5.4 را ماه ژوئن امسال با بهبودهای امنیتی عرضه کرد و آپدیت جدید هم دقیقا همین وضعیت را دارد. به همین خاطر شرکت آمریکایی توصیه کرده است که کاربران آن را نصب کنند. اینکه iOS 12.5.5 چه تغییرات دیگری را به گوشی‌های آیفون اضافه می‌کند مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید طی روزهای آتی چه خبرهای بیشتری پیرامون این موضوع منتشر می‌شود. به نظر می‌رسد این آخرین آپدیتی باشد که اپل برای گوشی‌های یادشده عرضه می‌کند که حتی اگر این‌طور هم باشد، باز هم عملکرد اپل در این زمینه تحسین‌برانگیز بوده است.

اگر از گوشی‌های آیفون ۶ پلاس یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنید آیا آپدیت iOS 12.5.5 را دریافت کرده‌اید؟ آیا قابلیت‌های جدیدی به گوشی شما اضافه شده است یا اینکه iOS 12.5.5 فقط حاوی بهبودهای امنیتی است و تغییرات نرم‌افزاری خاصی را شامل نمی‌شود؟

منبع:‌ ۹To5Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما