چیپست درون اپل واچ سری ۸ از پردازنده‌ی قدیمی استفاده می‌کند

۲۱ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
چیپست اپل واچ

طبق بررسی‌های صورت گرفته، چیپست S8 که درون اپل واچ سری ۸، واچ SE 2 و واچ اولترا تعبیه شده، دارای همان پردازنده‌ی موجود در تراشه‌های S6 و S7 است. باید خاطرنشان کنیم اپل در مراسم رونمایی از مدل‌های جدید آیفون، تراشه‌ی موجود در اپل واچ‌های تازه‌نفس را صرفا با تراشه‌ی S5 و مدل‌های قدیمی‌تر از آن مقایسه کرد که حالا دلیل این کار مشخص شده است.

این یعنی اگر اپل واچ سری ۶ را هم خریداری کنید، از همان پردازنده‌ی موجود در اپل واچ اولترا و دیگر مدل‌های جدید بهره‌مند می‌شوید. تراشه‌های S6، S7 و S8 دارای ۳۲ گیگابایت ظرفیت هستند و پردازنده‌ی موجود در آن‌ها هم ۲ هسته‌ی پردازشی را ارائه می‌دهد. اپل برای اپل واچ سری ۶ که پردازنده‌ی جدیدی ارائه داد، اعلام کرد که پردازنده‌ی موردنظر نسبت به نسل قبلی ۲۰ درصد سرعت بیشتری ارائه می‌دهد.

گفتنی است این تراشه‌ها از لیتوگرافی ۷ نانومتری بهره می‌برند. برای مقایسه باید بگوییم که تراشه‌‌های A14 و A15 مبتنی بر فناوری ساخت ۵ نانومتری هستند و A16 با فناوری ساخت ۴ نانومتری درون مدل‌های پرو آیفون ۱۴ تعبیه شده است. به نظر می‌رسد مدیران اپل بر این باور هستند که کاربران اپل واچ به توان پردازشی بیشتری نیازی ندارند و در نتیجه طی ۳ سال پیاپی، پردازنده‌ی تکراری مورد استفاده قرار گرفته است.

با توجه به اینکه شرکت TSMC به‌زودی تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری را آغاز می‌کند، باید ببینیم آیا سال آینده اپل واچ سری ۹ با تراشه‌ی ۳ نانومتری راهی بازار می‌شود یا نه. همانطور که احتمالا می‌دانید، با بهبود فناوری ساخت، مصرف انرژی تراشه هم کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه عمر باتری اپل واچ به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

منبع: MacRumors

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه