اپل با کنار زدن شیائومی به رتبه‌ی دوم بازار موبایل جهان رسید

۲۳ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۱۱ ۲۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی

بر اساس جدیدترین گزارش شرکت کانالیس، آمار فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۶ درصدی روبه‌رو شده است. این در حالی است که در سه‌ماهه‌ی نخست شاهد رشد ۲۷ درصدی بودیم و در سه‌ماهه‌ی دوم هم رشد ۱۱ درصدی ثبت شد. بنا به این گزارش، شیائومی بزرگ‌ترین بازنده‌ی بازار موبایل در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری است.

این شرکت در فصل قبلی با داشتن سهم بازار ۱۷ درصدی رتبه‌ی دوم را در اختیار داشت ولی حالا سهم بازار گوشی‌های این شرکت به ۱۴ درصد رسیده و به همین خاطر به رتبه‌ی سوم سقوط کرده است. البته باید خاطرنشان کنیم در مدت مشابه سال گذشته، سهم بازار گوشی‌های شیائومی ۱۴ درصد بوده است.

شیائومی

از طرف دیگر، سال گذشته سهم بازار گوشی‌های اپل در همین مدت ۱۲ درصد بوده ولی حالا این گوشی‌ها ۱۵ درصد از بازار را از آن خود کرده‌اند و به همین خاطر این شرکت به رتبه‌ی دوم دست یافته است. همچنین در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ سامسونگ با داشتن سهم بازار ۲۳ درصدی همچنان با فاصله‌ی زیادی رتبه‌ی اول را در اختیار دارد. دو شرکت زیرمجموعه‌ی هلدینگ BBK یعنی اوپو و ویوو هم در مجموع ۲۰ درصد از این بازار را از آن خود کرده‌اند.

روی هم رفته کمبود تراشه مشکلات زیادی را برای سازندگان گوشی‌های هوشمند ایجاد کرده و شرکت کانترپوینت گزارش داده که برخی شرکت‌ها کمتر از سه چهارم سفارش‌های ثبت شده را دریافت می‌کنند. به همین خاطر احتمالا در سه‌ماهه‌ی چهارم کاهش آمار فروش گوشی‌ها ادامه پیدا می‌کند. طبق تخمین‌های صورت گرفته، بحران کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. Avatar ناشناس

  خب گوشی های سامسونگ و اپل خیلی بهتره از شیائومی هستن اصلا قابل مقایسه نیستن :/

 2. Avatar رضا رشیدی

  اصلأ خوب نیست که اپل فکستنی اینقدر رشد کنه

  1. Avatar علی

   اپل فکستنیه پرفروش ترین برنده کل دنیاست تونی هم که گفت یسامسونگ خرابی زیاد داره حرف کذب نگو اون مورد یه استثنا بود سامسونگ دئوماش خیلی بالاست برخلاف شیائومی

 3. Avatar محسن

  دروغه
  بدلیل اینکه فروش سامسونگ تو ابران بالا بره
  سامسونگ خرابی بالا داره
  پس فروشش کمه
  مثل چندسال پیش ک باطریاش میترکیدن

 4. Avatar مهرشاد

  این مزخرفات رو فقط یک ایرانی که سرش تو برفه میتونه بارکنه
  خبرای توییت رو بخونید ک نقیض این اخباره
  بخاطرنکه فروش سامسونگ توی ایران بالا بره
  چرا؟
  بدلیل قدرت شنودش
  براحتی شنود و اطلاعات میتونه ربوده بشه

 5. Avatar Arian salimi

  این خبر خوبی هم نیس اگه اپل فروشش بیشتر سامسونگ بشه شیائومی و سامسونگ نابود میشن

 6. Avatar خودم

  میکشیمش پایین 🖕

 7. Avatar محمد

  پرچم سامسونگ بالاس