ایسوس از اولین مانیتور ۵۰۰ هرتزی جهان رونمایی کرد

۳ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مانیتور 500 هرتزی

ایسوس ساعاتی قبل اعلام کرد که با همکاری انویدیا موفق به ساخت یک مانیتور ۵۰۰ هرتزی مبتنی بر فناوری G-Sync شده است. ایسوس می‌گوید این مانیتور از پنل ۲۴ اینچی TN بهره می‌برد و برای بازی‌های E-Sports یا ورزش‌های الکترونیکی با رزولوشن ۱۰۸۰p می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته در این میان هنوز در مورد تاریخ عرضه و قیمت این مانیتور اطلاعاتی ارائه نشده است.

ایسوس و انویدیا حدود دو سال قبل از مانیتور ۳۶۰ هرتزی رونمایی کردند. روی هم رفته عموم گیمرها از مانیتورهای ۱۴۴ هرتزی استفاده می‌کنند و در حال حاضر پنل‌های ۲۴۰ هرتزی هم چندان رایج نیستند. بنابراین در نگاه اول به نظر می‌رسد رفرش ریت ۵۰۰ هرتز برای مانیتور گیمینگ زیاده‌روی محسوب می‌شود اما انویدیا اعلام کرده چنین مانیتوری مناسب گیمرهایی است که در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند و به دنبال بهترین بهترین‌ها هستند.

مانیتور 500 هرتزی

طبیعتا برای استفاده از این مانیتور قدرتمندی، باید از یک کارت گرافیک همه‌فن‌حریف استفاده کنید. انویدیا اعلام کرده که نسل بعدی کارت گرافیک RTX 4090 تابستان امسال راهی بازار می‌شود که برای مانیتورهای ۵۰۰ هرتزی گزینه‌ی ایدئالی محسوب می‌شود. بازی‌های مشهوری مانند CS:GO، Valorant و Overwatch با استفاده از کارت گرافیک مناسب، می‌توانند از حداکثر توان این مانیتور بهره ببرند.

ایسوس می‌گوید پنل TN استفاده شده برای این مانیتور از نظر پاسخ‌دهی حدود ۶۰ درصد سرعت بیشتری نسبت به پنل‌های TN استاندارد ارائه می‌کند. در هر صورت باید ببینیم ایسوس این مانیتور را با چه قیمتی به دست کاربران می‌رساند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه