دوربین ایسوس ذن‌فون ۸ در امتیاز DxOMark گلکسی S21 را از میان برداشت

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ایسوس ذن‌فون 8

ایسوس ذن‌فون ۸ حدود ۲ ماه قبل رونمایی شد اما وب‌سایت DxOMark اکنون به بررسی کامل دوربین آن پرداخت که اتفاقا نتیجه‌ی جالبی هم رقم خورد.

ایسوس در فصل بهار بود که از گوشی‌های سری ذن‌فون ۸ رونمایی کرد. گوشی‌هایی که در دو مدل رونمایی و راهی بازار شدند؛ مدل اول همین ذن‌فون ۸ با نمایشگر ۵٫۹ اینچی و مدل دوم ذن‌فون ۸ فلیپ با نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی و با دوربین چرخان. خبر امروز اما پیرامون دوربین ایسوس ذن‌فون ۸ و امتیازی که وب‌سایت DxOMark به آن داد منتشر شده است.

ایسوس ذن‌فون ۸ از لحاظ عکاسی و فیلم‌برداری یک گوشی خوب و ایدئال به حساب می‌آید. درست مانند سیاستی که اپل در پیش گرفت، ایسوس هم گوشی پرچم‌دار مدل استاندارد خود را فقط به دو دوربین اصلی و فوق عریض با پشتیبانی از قابلیت لرزشگیر اپتیکال مجهز کرد و خبری از دوربین تله‌فوتو در آن نیست. امتیازی هم که این گوشی توانست کسب کند، مشابه امتیاز آیفون ۱۲ مینی بود؛ البته نماینده‌ی اپل با کسب ۱۲۲ امتیاز توانست با ۲ اختلاف، بالاتر از ذن‌فون ۸ قرار بگیرد.

در بین گوشی‌های اندرویدی هم‌رده، ذن‌فون ۸ توانست گوشی بسیار خوب و قدرتمندی نظیر گلکسی S21 را (با امتیاز ۱۱۹) از پیش رو برداشته و با گوگل پیکسل ۵ (با امتیاز ۱۲۰) مساوی کند. این امتیاز با در نظر گرفتن کیفیتی که کهکشانی سامسونگ و گوگل پیکسل ۵ در زمینه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری از خود به نمایش گذاشتند عالی بود و می‌توان ادعا کرد ایسوس عملکرد تحسین‌برانگیزی در طراحی دوربین ذن‌فون ۸ داشت.

سؤال اینجاست که امتیاز ذن‌فون ۸ چطور به ۱۲۰ رسید؟ آنچه که این گوشی را در امر عکاسی به یک محصول بسیار موفق از دید DxOMark تبدیل کرد، توانایی بالای آن در تشخیص رنگ‌ها بود. در نتیجه اگرچه در بخش بزرگ‌نمایی به دلیل فقدان دوربین تله‌فوتو اصلا امتیاز خوبی را شاهد نیستیم اما در عکاسی و فیلم‌برداری به ترتیب امتیازهای ۱۲۶ و ۱۰۸ برای نماینده‌ی ایسوس به ثبت رسید.

دوربین ایسوس ذن‌فون 8

امتیاز ۱۲۶ که دوربین ذن‌فون ۸ کسب کرد باعث شد این گوشی بالاتر از گلکسی S21 با امتیاز ۱۲۳ اما پایین‌تر از گوگل پیکسل ۵ با امتیاز ۱۲۹۶ قرار بگیرد. آیفون ۱۲ مینی هم با کسب ۱۳۲ امتیاز از تمام این گوشی‌ها عملکرد بهتری داشت. در بخش ویدیو اما نماینده‌ی تایوانی هم از گوگل پیکسل ۵ با امتیاز ۱۰۷ و هم از گلکسی S21 با امتیاز ۱۰۱ بهتر ظاهر شد اما نتوانست آیفون ۱۲ مینی را با امتیاز ۱۱۲ از پیش رو بردارد.

در بخش بزرگ‌نمایی همان‌طور که گفته شد ذن‌فون ۸ بدترین عملکرد را داشت و با کسب ۵۴ امتیاز به یکی از بدترین گوشی‌ها در این زمینه تبدیل شد. البته باید به این نکته اشاره داشته باشیم که پیکسل ۵ و آیفون ۱۲ مینی هم سنسور تله‌فوتو ندارند و در بخش بزرگ‌نمایی دیجیتالی هم این نماینده‌ی ایسوس بود که توانست به لطف سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسلی خود عملکرد بهتری داشته باشد. اما گلکسی S21 به خاطر بهره‌مندی از سنسور ۶۴ مگاپیکسلی مخصوص بزرگ‌نمایی، توانست به امتیاز ۷۳ برسد. البته DxOMark در این بخش عملکرد دوربین فوق عریض را هم ملاک سنجش قرار داد به همین خاطر هم هست که می‌بینیم چنین امتیاز ضعیفی برای ذن‌فون ۸ به ثبت رسید.

این‌طور که به نظر می‌رسد، می‌توان نتیجه گرفت ذن‌فون ۸ به‌عنوان یک پرچم‌دار نه چندان گران‌قیمت، برای آن دسته از کاربرانی که به گوشی‌های کوچک تمایل دارند، یک انتخاب بسیار خوب به حساب می‌آید. ایسوس این گوشی را با قیمت حدود ۶۷۰ یورو راهی بازار کرد تا بدین ترتیب در مجموع، ذن‌فون ۸ بتواند از لحاظ ارزش خرید، هم آیفون ۱۲ مینی و هم گلکسی S21 را از پیش رو بردارد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه