۱۰ شرور قدرتمند که می‌توانند در فیلم «شوالیه‌ی تاریکی ۴» مقابل بتمن قرار بگیرند

۲۳ بهمن ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

هنوز شرورهای زیادی باقی مانده‌اند که بتمن کریستوفر نولان می‌تواند در مقابل آن‌ها ایستادگی کند. مدت‌ها است که بسیاری از مخاطبان فرضیه‌های گوناگونی را درباره‌ی قسمت چهارم مجموعه فیلم‌های «شوالیه‌ی تاریکی» کریستوفر نولان در ذهن خود بررسی می‌کنند و انتخاب ضدقهرمان یا همان شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی تبدیل به سرگرمی‌ای مناسب برای هواداران این مجموعه شده است. سه‌گانه‌ی نولان طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ ساخته شد و به عقیده‌ی بسیاری، بهترین مجموعه فیلم‌ ابرقهرمانی تاریخ سینما است؛ به خصوص قسمت دوم این سه گانه به نام «شوالیه‌ی تاریکی» (The Dark Knight). البته باید اشاره کرد که نگاه واقعگرایانه‌ی نولان همیشه محدودیتی بر سر راه ارائه ی دنیای بتمن است.

از آن‌جایی که بازیگران مختلفی مانند مایکل کیتون و جرج کلونی طی سال‌های اخیر ایفاگر نقش بتمن بوده‌اند، هیچ محدودیتی در رابطه با چگونه به تصویر کشیده شدن قسمت بعدی مجموعه فیلم‌های نولان وجود ندارد. از بین شرورهای در دسترسی که این سه گانه تا به امروز از آن‌ها استفاده نکرده است، بهتر است بعضی‌ها مانند آقای فریز و کیلر کروک را حذف کنیم، چرا که ریشه‌های این شخصیت‌ها و حضورشان، به فانتزی بودن زیادی احتیاج دارد که فیلم‌های نولان فاقد آن هستند. بهترین شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی نولان، آن‌هایی هستند که با وجود ترسناک و دلهره‌آور بودن، بتوانند واقعی‌تر از سایرین باشند.

۱۰. پنگوئن

پنگوئن

اوسوالد کابلپات می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای دنیای نولان باشد. پنگوئن و داستان پیچیده‌ی چگونه متولدشدن او می‌تواند برای مخاطبان گیج‌کننده باشد و برای طرفداران دنیای نولان دور از دسترس، اما مضمون شیطانی بودن یکی از افراد ثروتمند شهر گاتهام کاملا با دنیای نولان جور در می‌آید. نولان همیشه علاقه دارد که به بررسی چگونگی رخنه کردن فساد در یک شهر و متولد شدن جرم و جنایت بپردازد. پنگوئن می‌تواند توسط بازیگران خوش‌لباسی مانند آلن فورد سرپرستی یکی از گروه‌های مافیایی گاتهام را برعهده بگیرد و با بی‌رحمی خیره‌کننده‌ی خود تبدیل به یک شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی ۴ شود.

تابلو شاسی طرح فیلم بتمن شوالیه تاریکی جوکر Dark Knight Joker مدل M0485

۹. ریدلر

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

یک شرور با توانایی ذهنی بالا، یک گزینه‌ی مناسب برای نولان است. تا جایی که به دنیای نولان و چهارمین قسمت مجموعه فیلم‌های او مربوط است، گزینه‌های اندکی به جذابیت ریدلر وجود دارند. بتمن نولان ثابت کرده است، زمانی می‌تواند در اوج باشد که در یک محیط واقعگرایانه دست به عمل بزند. از آن‌جایی که پال دانو توانست برای بتمن رابرت پتینسون یک ضدقهرمان خیره‌کننده باشد، به نظر می‌رسد که شخصیت ریدلر می‌تواند به خوبی از پس دنیای واقعگرایانه‌ی نولان بربیاید.

نولان پیش از این هم ثابت کرده است که توانایی روایت کردن داستان‌های تو در تو مانند «تلقین» (Inception)، «یادگاری» (Memento) و «انگاشته» (Tenet) را دارد و به همین دلیل است که ریدلر و معماهای دیوانه‌کننده‌اش می‌توانند یک شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی او باشند. هیچ شکی در این نیست که نولان می‌تواند با یک شرور غرق در رمز و راز، یک فیلم کمیک بوکی خارق‌العاده خلق نماید.

فیگور فانکو مدل پاپ ریدلر

۸. پروفسور پیگ

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

یک ضدقهرمان ترسناک در یک فیلم ابرقهرمانی. متاسفانه سه‌ گانه‌ی «شوالیه‌ی تاریکی» به شکل ناراحت‌کننده‌ای ویکنور زاز، یک قاتل سریالی شناخته‌شده از کتاب‌های کمیک را از بین برد؛ قاتلی که عادت داشت آمار قتل‌های خود را با یک زخم روی بدن خودش نگه دارد. خوشبختانه هنوز هم امکان قرار دادن بتمن در مقابل یک ضدقهرمان قاتل وجود دارد؛ پرفسور پیگ یک دانشمند دیوانه است که برای انسان‌های دیگر جز برای برق انداختن تیغه‌های کشنده‌اش هیچ ارزش دیگری قائل نیست. متاسفانه باید ابراز کرد که احتمالا امکان وجود خدمتکاران کوچک انسانی-حیوانی او در یکی از فیلم‌های نولان وجود ندارد، اما با این حال پیگ می‌تواند یک شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی نولان باشد؛ شروری که می‌تواند جنبه‌های تاریک بیشتری را وارد داستان کند.

۷. فایرفلای

فایرفلای

حشره‌ی بلندپرواز سم‌پاش می‌تواند یکی از شرورهای جانبی مناسب باشد. در حالی که رمز و رازهایی بیش از گودال راس الغول یا سمی که باعث می‌شود بین قدرت خود را افزایش دهد در فیلم‌های نولان وجود دارند، اما به نظر می‌رسد برای تمام رازها باید جوابی وجود داشته باشد و همین نکته احتمال حضور فایرفلای در قسمت چهارم «شوالیه‌ی تاریک» را کم‌تر می‌کند و با این حال، نولان نشان داده است که هرگز با استفاده از تکنولوژی‌های فوق پیشرفته در فیلم‌هایش مخالفتی ندارد.

فایرفلای می‌تواند مجهزترین ضدقهرمانی باشد که بتمن کریستین بیل در مقابل آن ایستادگی کرده است. او از همان تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای بهره می‌برد که بتمن در «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» (The Dark Knight Rises) از آن‌ها استفاده می‌کند. البته باید اشاره کرد که سطح پایین جنایتی فایرفلای نمی‌تواند دلیل واضحی درباره‌ی منبع امکاناتی که او در اختیار دارد ارائه دهد، اما اثرات تخریبگرایانه‌ی او می‌تواند او را تبدیل به یک شرور جانبی مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی نولان نماید.

کتاب شوالیه تاریکی اثر جاناتان نولان

۶. بلک ماسک

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

نولان می‌تواند این رئیس مافیایی را بهتر از سایر فیلم‌های دی‌سی به مخاطبان معرفی کند. دنیای جرایم سازماندهی شده‌ی گاتهام در فیلم‌های نولان بیش از سایر فیلم‌های دی‌سی در مرکز توجه قرا گرفته‌اند. در همان اولین فیلم، از طریق همین سازمان‌ها بود که راس الغول توانست شهر را نابود کند. معرفی کردن رسمی دنیای زیرزمینی گاتهام با یک شرور مناسب می‌تواند ایده‌ی خوبی برای قسمت چهارم «شوالیه‌ی تاریکی» باشد و بلک ماسک یک انتخاب عالی برای رسیدن به این هدف است. نولان می‌تواند این رئیس مافیای فراموش شده را که در فیلم «پرندگان شکاری» (Birds of Prey) با بازی ایوان مک‌گرگور، به خوبی به تصویر کشیده نشد، دوباره تبدیل به شخصیتی ترسناک کند.

کتاب شوالیه تاریکی سرآغاز بتمن اثر دنیس اونیل نشر باژ

۵. کوسه‌ی سفید بزرگ

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

یک ضدقهرمان کم‌تر دیده شده که می‌تواند در دنیای نولان تبدیل به یک مغز متفکر شود. از آن جایی که نولان توانسته است ضدقهرمان‌های دیگر دنیای دی‌سی را به شکلی خیره‌کننده به تصویر بکشد و شرورهایی مانند دو چهره و جوکر را برای مخاطبان سینمایی ماندگار کند، یک شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی ۴، می‌تواند کوسه‌ی سفید بزرگ باشد. یکی از بیماران دیوانه‌خانه‌ی آرخام که بعد از این که برای فرار از مجازات جنایاتش ادعای دیوانه بودن کرد، آن‌جا توسط یکی از هم‌سلولی‌هایش به طرز وحشیانه‌ای مورد حمله قرار گرفت و چهره‌اش برای همیشه تغییر پیدا کرد. کوسه‌ی سفید بزرگ به عنوان کسی شناخته می‌شود که روی ضدقهرمان‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. او می‌تواند در فیلم جدید نولان تبدیل به مغز متفکری شود که مهره‌های شطرنج را هدایت می‌کند و از بتمن و سایر رقیبانش استفاده می‌کند تا همه‌چیز را به نفع خودش به اتمام برساند.

کتاب شوالیه تاریکی 2 اثر دنیس اونیل نشر باژ

۴. لیدی شیوا

لیدی شیوا

کشنده‌ترین زن دنیای دی‌سی می‌تواند به زیبایی، به اندازه‌ی راس الغول جذاب باشد. اگرچه این شخصیت را نمی‌توان دقیقا دشمن بتمن دانست، با این حال از لیدی شیوا به عنوان قدرتمندترین زن مستقلی یاد می شود که استاد هنرهای رزمی است. یک قاتل مرگبار با مهارت‌هایی که طی سال‌های زندگی‌اش کسب کرده است. لیدی شیوا می‌تواند به عنوان نسخه‌ای بهبودیافته از تالیا الغول در قسمت چهارم مجموعه فیلم‌های نولان حضور پیدا کند و توسط ارتباطاتی که با لیگ سایه‌ها دارد برای از بین بردن بروس و گرفتن انتقام بازگردد. این شخصیت که گاهی در کتاب‌های کمیک با سایرین متحد می‌شود. لیدی شیوا می‌نواند در قسمت چهارم بتمن نولان، تیمی قوی تشکیل دهد و بتمن و طرفدارانش را نگران کند.

۳. دکتر هوگو استرنج

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

پزشک معروف تیمارستان آرخام می‌تواند به بیماران بهبودی‌ای را ببخشد که برای خودش به کار می‌آید. اگرچه تیمارستان آرخام در قسمت نخست سه‌گانه‌ی بتمن نقش زیادی ایفا کرد، با این حال در قسمت‌های بعدی اشارات زیادی به این مکان نشد و اسامی اندکی از این تیمارستان وارد دنیای نولان شدند. دکتر هوگو استرنج می‌تواند در این وضع تغییر ایجاد کند و بتمن را برای اعمال گذشته‌اش مجازات نماید. او می‌تواند تمام بیماران آرخام را تحت سلطه‌ی خودش در بیاورد و آن‌ها را علیه بتمن بشوراند. روان در هم گسیخته‌ی خود دکتر استرنج و شیفتگی او نسبت به بتمن می‌توانند جایی در دنیای نولان داشته باشند و به خوبی با مضمون جرم و جنایت مجموعه فیلم‌های این سه گانه پیوند بخورند و دکتر هوگو استرنج را تبدیل به یک شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی ۴ کنند.

۲. هاش

هاش

این شخصیت می‌تواند رقیبی در خور برای بتمن باشد. این شخصیت منفی که سال ۲۰۰۳ از یکی از قصه‌های بتمن متولد شد، می‌تواند یک شرور مناسب برای قسمت بعدی شوالیه‌ی تاریکی نولان باشد و جنبه‌های تاریک شخصیت بتمن را به مخاطبان معرفی نماید. او که نام حقیقی‌اش تامی الیوت است و یکی از دوستان کودکی بروس می‌باشد، به جای این که شاهد مردن والدینش در یک کوچه باشد، والدین خود را در جهت منافع خودش به قتل می‌رساند و سپس تصمیم می‌گیرد بعد از فاش کردن هویت واقعی بتمن، تبدیل به یک یاغی نقاب‌دار مرگبار شود. هاش شخصیتی است بسیار نزدیک به بتمن که می‌تواند مواد اولیه‌ی بسیار مناسبی در اختیار نولان بگذارد و نولان می‌تواند تصویری بسیار بهتر از فیلم انیمیشنی «بتمن: هاش» (Batman: Hush) از او ترسیم نماید.

کتاب شوالیه تاریکی جلد سوم خزیش شوالیه تاریکی اثر گرگ کاکس  نشر باژ

۱. ونتریلوکویست (The Ventriloquist)

شرور مناسب برای شوالیه‌ی تاریکی

یک شرور دو شخصیتی که می‌تواند در دستان نولان تبدیل به یکی از بهترین‌های تاریخ سینما شود. در ابتدا، ونتریلوکویست شاید برای دنیای نولان انتخاب عجیبی به نظر برسد، حماقتی ذاتی در شخصیتی وجود دارد که شخصیت‌اش به یک عروسک سخنگو بستگی داشته باشد. با این حال با توجه به نقش آفرینی‌های درخشانی که نولان توانسته است از بازیگران مختلف در نقش ضدقهرمان‌های بتمن بگیرد، شخصیت دوگانه‌ی ونتریلوکویست می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین شخصیت‌های نولان شود. قسمت چهارم «شوالیه‌ی تاریکی» نولان می‌تواند به رویارویی این شخصیت با ناخودآگاهش بپردازد، در حالی که هم‌چنان جنبه‌های جرم و جنایت او را هم با داستان اصلی پیش می‌برد.

تابلو شاسی طرح فیلم بتمن شوالیه تاریکی جوکر مدل M0634

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه