بتلفیلد ۶ برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم عرضه خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Battlefield 4

بالاخره پس از مدتی که خبری از بتلفیلد نبوده است، به‌زودی شاهد قسمت جدیدی از مجموعه بازی پرطرفدار بتلفیلد خواهیم بود. سال گذشته شرکت الکترونیک آرتس برای اولین بار با اشاره‌ای جزئی به بتلفیلد ۶ اعلام کرد که این بازی با چشم‌اندازی نسل بعدی ساخته خواهد شد. این سخن بسیاری را به این گمان واداشت که قسمت جدید این مجموعه بازی اثری خواهد بود که فقط برای کنسول‌های نسل نهم عرضه خواهد شد. با این حال، به‌تازگی مشخص شده است که بتلفیلد ۶ قرار است برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم عرضه شود. اتفاقی که البته چندان هم دور از انتظار نبود.

با در نظر گرفتن چند فاکتور مختلف، عرضه‌ی بازی Battlefield 6 برای کنسول‌های نسل هشتم و نسل نهم امری است که می‌توان آن را کاملا منطقی دانست. اول از همه، بتلفیلد مجموعه‌ی بازی بزرگی است و طرفداران بسیاری دارد، طبیعی است که عرضه‌ روی پلتفرم‌های بیشتر به منزله‌ی فروش بیشتر آن باشد. به‌خصوص اینکه در حال حاضر افراد بیشتری کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان را در اختیار دارند. موضوع دوم این است که کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/ اس همچنان با مشکلاتی نظیر کمبود موجودی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و اگر قرار بود بازی فقط برای این کنسول‌ها عرضه شود، مطمئنا فروش کمتری را تجربه می‌کرد.

اندرو ویلسون، مدیر شرکت الکترونیک آرتس، در تأیید این موضوع می‌گوید: «بله، بتلفیلد ۶ برای کنسول‌های دو نسل هشتم و نهم در دسترس قرار خواهد گرفت، دقیقا همان‌گونه که بازی‌های ورزشی‌ ما برای هر دو نسل عرضه خواهند شد.»

با این سخنان ممکن است چنین پرسشی به وجود آید که پس چرا اگر قرار بود بازی بتلفیلد ۶ برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شود، در ابتدا روی نسل بعدی بودن آن تأکید شد. ویلسون در پاسخ به این ابهام بیان می‌کند: «این سخن به‌صورت ویژه به ذات گیم‌پلی بازی اشاره داشت. کاری که ما می‌توانیم با وسعت بازی، فیزیک یا حتی هوش مصنوعی آن انجام دهیم و ذات تعاملی‌تری را برای آن ایجاد کنیم.»

او در ادامه اضافه می‌کند: «درباره‌ی بتلفیلد حتی ما می‌توانیم تخریب‌پذیری‌ طبیعی‌تری را به تصویر بکشیم که فقط در بتلفیلد شاهدش هستید. این‌ها بعضی از کارهایی هستند که با توجه به قدرت سخت‌افزاری کنسول‌های نسل جدید و خروجی آن می‌توانید در مجموعه بازی‌های نسل بعدی خود انجام دهیم.»

اگر این گفته واقعیت داشته باشد، با وجود اینکه بتلفیلد ۶ برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم عرضه خواهد شد، می‌توانیم همچنان انتظار داشته باشیم که این اثر پیشرفت‌هایی نسل‌ بعدی را در خود داشته باشد. به هر حال نیاز نیست که برای دانستن جزئیات بیشتر، مدت‌زمان زیادی منتظر بمانیم. شرکت الکترونیک آرتس قصد دارد ۲ ماه بعد و در سالروز برگزاری رویداد EA Play‌ سال گذشته، رویدادی جدید برگزار کند. با این حال، علاوه بر آن رویداد، اندرو ویلسون اعلام کرده که تریلر رسمی بتلفیلد ۶ در ماه آینده به نمایش در خواهد آمد. دقیقا در ماهی که قرار است نمایشگاه E3 2021 به‌صورت مجازی برگزار شود. الکترونیک آرتس در مراسم EA امسال حضور نخواهد داشت. این یعنی به احتمال زیاد نمایش اولیه‌ی بتلفیلد در کنفرانس مایکروسافت در E3 خواهد بود. البته، احتمال کمتری هم وجود دارد که این بازی در رویداد احتمالی سونی در آن ماه نمایش داده شود.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما