«جانور»؛ تریلر، بازیگران و هر آنچه درباره‌ی فیلم ترسناک ادریس البا می‌دانیم

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
جانور

ادریس البا یکی از آن دست بازیگرانی است که اخیرا به شدت سرش شلوغ بوده و توانسته فهرستی چشمگیر از نقش‌های مهم را به کارنامه‌ی کاری خود اضافه کند.

اگرچه او به تازگی اعلام کرده می‌خواهد بیشتر بر روی حرفه‌ی موسیقی تمرکز کند، اما ستاره‌ی «حاشیه اقیانوس» هنوز که هنوز است استعداد بازیگری بی‌نظیر خود را در بسیاری از پروژه‌های مطرح مانند «سریع و خشمگین: هابز و شاو»، «جوخه انتحار» و «سونیک خارپشت ۲» به نمایش می‌گذارد. نقش آفرینی در چنین فیلم‌های برجسته‌ای سبب شده که البا به یک بازیگر نام آشنا تبدیل گردد. به‌ علاوه این ستاره‌ی بزرگ قرار است اواخر امسال در فیلم «لوتر» به ایفای نقش جان لوتر بپردازد و در فیلم «سه هزار سال حسرت» نیز شاهد نقش آفرینی‌اش باشیم. فیلمی که در جشنواره‌ی کن حضار را وادار کرد تا ایستاده به تشویقش بپردازند.

می‌توان گفت که آگوست همیشه ماه خوبی برای البا بوده زیرا تقریبا دو هفته قبل از اکران «سه هزار سال حسرت»، پروژه بعدی او به نام «جانور» بر روی پرده‌ی سینماها به نمایش در خواهد آمد. فیلمی که در آن این بازیگر بی‌نظیر پای به درون ساوانای آفریقا خواهد نهاد و به مبارزه با جانوری شرور و تشنه به خون خواهد پرداخت. با توجه به اینکه این فیلم اکشن و هیجان‌انگیز از زمان نمایش اولین تریلرش توانسته سر و صدای زیادی به پا کند، ما می‌خواهیم در این مطلب تمامی چیزهایی را که در رابطه با این فیلم میدانیم با شما در میان بگذاریم.

اولین تریلر فیلم «جانور»، البا را در نقش قهرمان داستان، دکتر نیت ساموئلز، نشان می‌دهد. نیت و دو دخترش می‌خواهند برای تعطیلات به ساوانای آفریقا بروند، به‌علاوه یک راهنمای تور باتجربه نیز در کنارشان است و لذا آن‌ها می‌توانند مطمئن باشند که سفر بی‌نظیری را در پیش خواهند داشت. اما زمانی که این گروه قبل از پیدا کردن روستایی که مورد حمله‌ی وحشیانه شیرها قرار گرفته با یک فرد بومی مجروح برخورد می‌کنند همه چیز به هم می‌ریزد.

چیزی که در مورد صحنه‌ی حمله‌ی شیرها عجیب به نظر می‌رسد این است که گویا تمامی اجساد دست نخورده هستند و هیچ کدام خورده نشده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد هر موجودی که این کار را انجام داده هدفش تفریح بوده نه بقا. زمان زیادی نمی‌گذرد که خانواده‌ی ساموئل با این جانور روبرو می‌شوند و لذا آن‌ها باید با چالش‌های زیادی برای زنده ماندن مقابله نمایند.

فیلم جانور چه زمانی منتشر می‌شود؟

جانور

فیلم «جانور» قرار است در پایان فصل تابستان، دقیقا در تاریخ جمعه، ۱۹ آگوست ۲۰۲۲، به طور انحصاری در سینماها پخش شود. این بدان معناست که آگوست ماه بزرگی برای ادریس البا خواهد بود، زیرا فیلم بعدی او، یعنی «سه هزار سال حسرت»، یک هفته و نیم بعد از آن در روز چهارشنبه، ۳۱ آگوست اکران خواهد شد. هر چند این فیلم قبلا در جشنواره‌ی کن به نمایش در آمده و توانسته تحسین منتقدان را از آن خود کند.

بنابراین تنها راه تماشای فیلم «جانور»، این است که پس از اکران آن به سینماها بروید، هر چند با توجه به اینکه پس از همه‌گیری کرونا اکران فیلم‌ها با چالش‌های مختلفی مواجه شده معلوم نیست که آیا اکران این فیلم به تعویق بیفتد یا نه.

طرح داستانی فیلم جانور چگونه است؟

جانور

خانواده ساموئل پس از مرگ مادرشان، احساس می‌کنند در زندگی روزمره غرق شده‌اند. دکتر نیت ساموئلز هم اکنون دیگر یک مرد مجرد است و دو دخترش مردیث و نورا نیز مادری ندارند و لذا تمامی آن‌ها خلا بزرگی را در زندگی‌شان احساس می‌کنند.

نیت در تلاش است تا دوباره خانواده‌اش را به دور هم جمع کند، لذا در اقدامی ناگهانی تصمیم می‌گیرد دخترانش را برای تعطیلات به آفریقا ببرد. البته او انتظار دارد که در آفریقا از سفری آرام و سرگرم‌ کننده در دل گرما لذت ببرد و به تماشای حیوانات اهلی و وحشی بنشیند. در حقیقت نیت که یکی از کارشناسان حیات وحش آفریقا را به عنوان راهنمای تور استخدام کرده تصور می‌کند هیچ چیز نمی‌تواند سفر رویاییشان را خراب کند. اما با ورود این خانواده به درون حیات وحش آفریقا، ماجراجویی لذت بخش آن‌ها تبدیل به چالشی برای بقا می‌شود. البته در کل می‌توان گفت که این سفر به شکلی دیگر به سفری به یاد ماندنی برایشان تبدیل خواهد شد. زیرا این ماجراجویی هولناک تا ابد در ذهنشان هک خواهد گردید.

گشت و گذار آن‌ها در دل طبیعت زمانی خراب می‌شود که آن‌ها مردی به شدت مجروح را در جاده پیدا می‌کنند. این مرد که به شدت شوکه شده و خونریزی دارد مدام کلمه‌ی شیطان را بر زبان می‌آورد. اندکی بعد نیت و مارتین به روستای مجاور می‌رسند تا ببینند آیا شواهدی از این شیطان در آنجا وجود دارد یا خیر. پس از رسیدن به این روستا آن‌ها با تعداد زیادی جسد مواجه می‌شوند. گویا تمام روستاییان، چه پیر، چه جوان همه و همه کشته شده‌اند.

البته ردپاهای به جای مانده نشان می‌دهد که این روستا مورد حمله‌ی شیرها قرار گرفته، اما چیزی که به نظر دکتر نیت بسیار عجیب می‌آید این است که این اجساد اصلا خورده نشده‌اند و دست نخورده باقی مانده‌اند. گویی هر چیزی که آن‌ها را کشته این کار را تنها برای سرگرمی خود انجام داده است. چندی نمی‌گذرد که این پادشاه تشنه به خون جنگل، خانواده ساموئلز را هدف حملات خود قرار می‌دهد و لذا به احتمال زیاد تا زمانی که تک تک آن‌ها را درست همانند ساکنین آن جامعه‌ی محلی با دندان‌هایش تکه تکه نکند دست از تلاش بر نخواهد داشت.

طرح داستانی فیلم «جانور» چندان به فیلم «شبح و ظلمت» بی‌شباهت نیست، فیلم هیجان انگیز سال ۱۹۹۶ که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده بود و در آن گروهی از شیرها به جای اینکه به دنبال غذا باشند انسان‌ها را تنها برای لذت، شکار می‌کردند. البته این‌طور به نظر می‌رسد که همه چیز در فیلم «جانور» قرار است ترسناک‌تر باشد و گویا ما شاهد صحنه‌های اکشن بیشتری خواهیم بود، اما اگر داستان فیلم «جانور» از نظرتان سرگرم کننده است، بهتر است یک ساعت وقت بگذارید و به تماشای فیلم «شبح و ظلمت» بنشینید.

چه کسی قرار است فیلم جانور را بسازد؟

جانور

فیلم جانور قرار است توسط بالتازار کورماکور کارگردانی شود که پیش‌تر به کارگردانی فیلم‌های «اورست» و «دو اسلحه» پرداخته است، بنابراین می‌توان گفت که او یکی از آن دست کارگردانهاییست که سابقه‌ی ساخت فیلم‌های اکشن و فیلم‌هایی با مضامین بلایای طبیعی را داراست.

فیلم‌نامه نویس فیلم نیز در نوشتن فیلم نامه‌هایی در رابطه با حیوانات تشنه به خون که به جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری نیاز دارند دستی بر آتش دارد، زیرا فیلم‌نامه‌ی این فیلم توسط رایان انگل که قبلا در «رمپیج» مشارکت داشته و فیلم نامه‌ی این فیلم را که در آن حیوانات سبب بروز هرج و مرج می‌شوند به رشته‌ی تحریر درآورده نوشته شده و داستان اصلی نیز توسط جیمی پریماک سالیوان نوشته شده که به عنوان یکی از مدیران اجرایی و تهیه کنندگان فیلم نیز در حال فعالیت است.

چه کسی در گروه بازیگران فیلم جانور حضور دارد؟

قهرمانی که قرار است با این شیر شیطانی مقابله کند، ادریس البا خواهد بود که در چند سال گذشته نقش‌های نمادین زیادی را بر عهده داشته و در فیلم‌های تخیلی زیادی به ایفای نقش پرداخته و لذا می‌توان گفت آن‌قدر در کارش حرفه‌ای شده که قطعا در این فیلم نیز خوش خواهد درخشید. از جمله فیلم‌های تخیلی‌ای که او در آن‌ها ظاهر شده می‌توان به «کتاب جنگل» دیزنی و فیلم فانتزی اخیرش تحت عنوان «سونی خارپشت ۲» اشاره کرد که او در آن در نقش ناکلز استثنایی به ایفای نقش پرداخته است. از آنجایی که او توانسته در تمامی این نقش‌ها بازی به یاد ماندنی را از خود به یادگار بنهد بعید نیست که در فیلم «جانور» نیز به عنوان بازیگر اصلی‌ای که باید به مبارزه با سلطان جنگل بپردازد خودی نشان دهد.

گویا قرار است شارلتو کوپلی، بازیگر برجسته‌ی اهل آفریقای جنوبی نیز در این راه پرخطر همراه البا باشد. هر چند ممکن است از قبل او را به خاطر بازی در فیلم‌هایی نظیر «منطقه ۹»، «چپی» و «الیسیوم» بشناسید، اما ممکن است بسیاری از مخاطبان با چهره‌ی این بازیگر آشنا نباشند. او یکی از آن بازیگرانی است که به دلیل داشتن نقش‌های بسیار متنوع در کارنامه‌ی کاری خود همراه با سبک بازیگری منحصربه‌فردش، توانسته به شهرت زیادی دست پیدا کند، زیرا آن‌قدر در حرفه‌ی بازیگری توانمند شده که می‌تواند نقش قهرمان داستان را در فیلم «منطقه ۹» بازی کند و بعد در فیلم «الیسیوم» در نقش یک مزدور روان پریش شیطانی ظاهر شود.

کوپلی نقش همکار نیت، مارتین بتلز را بازی می‌کند و ما امیدواریم که او بتواند همانند تمامی کاراکترهای سابقش، در قالب این کاراکتر نیز خوش بدرخشد. در نهایت، ایانا هالی (بازیگر مجموعه تلویزیونی این ما هستیم) و لیا جفریس (بازیگر فیلم «پرسی جکسون و المپ نشینان») به ترتیب در نقش مردیث و نورا ساموئلز در تیم بازیگران فیلم «جانور» حضور خواهند داشت. بقیه بازیگران عبارتند از: رایلی کیئو، ملانی جرنسون، دیمون برتلی، آمارا میلر، رابی مک ایزاک و بیلی گالاگر.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه