بهترین بازی‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ کدامند؟

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
best 2021 horror games

بازی‌های ترسناک همواره پرطرفدار هستند. هر ساله ما شاهد عناوین جدیدی در این سبک هستیم. در سال ۲۰۲۱ ما شاهد تعداد زیادی بازی ترسناک خوب بودیم که به نوبه‌ی خود قابل توجه است. اگر شما به دنبال یک تجربه هستید که همواره قلبتان در حال تپیدن باشد، این لیست برای شماست. این نمونه‌ها بهترین بازی‌های ترسناک عرضه شده در سال ۲۰۲۱ هستند.

اگر در یک شب زمستان، ۴ مسافر (If On a Winter’s Night, Four Travelers)

سازنده: Dead Idle Games
ناشر: Dead Idle Games
پلتفرم: کامپیوتر
تاریخ عرضه: ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۲۱
قابلیت کوآپ: ندارد
بخش چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک 2021

بازی اگر یک شب زمستان، ۴ مسافر برای افرادی است که به بازی‌های قدیمی علاقه دارند. این بازی به سبک اشاره و کلیک است و حالت ماجراجویی دارد. داستان آن هم در دوران ۱۹۲۰ میلادی جریان داشته و درباره‌ی ۴ شخصیت مختلف است. با طراحی کلاسیک پیکسلی و مقداری عناصر ترسناک، این عنوان چیزی نیست که بتوانید به‌راحتی از آن بگذرید. قطعا قصد ما لوث کردن داستان نیست به همین علت در مورد آن زیاد صحبت نخواهیم کرد. به هر حال می‌توان گفت که اگر یک شب زمستانی، ۴ مسافر یکی از بهترین داستان‌های ترسناک را دارد. مهم‌تر از همه اینکه، کاملا رایگان است.

پنچ شب در خانه فردی: شکاف امنیتی (Five Nights at Freddy’s: Security Breach)

سازنده: Steel Wool Studios
ناشر: ScottGames
پلتفرم‌ها: PC, PS4, PS5
تاریخ عرضه: ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: دارد
بخش چند نفره رقابتی: دارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

مجموعه پنج شب در خانه فردی یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های ترسناک است. مخاطبان مورد هدف این بازی، کودکان هستند. به دلیل اینکه به طور کلی بازی حالتی تخیلی دارد. به‌خصوص اینکه بازیکنان در یک ساختمان که برای جشن تولد کودکان است، گیر افتاده‌اند. این ساختمان پر از اسباب بازی‌های بامزه است. البته این موجودات بامزه در شب تبدیل به ماشین‌های کشتار می‌شوند. بازیکنان باید تلاش کنند تا دوام بیاورند. این تلاش تا زمانی که درهای ساختمان باز شوند، ادامه خواهد داشت. در بازی شکاف امنیتی بازیکنان این فرصت را دارند تا فرار کنند یا مبارزه کنند. در اصل این بازی آزادی عمل خوبی به افراد می‌دهد. البته در زمینه مبارزه بیشتر به حالت آرام و بی‌سر و صدا است. شما باید دستگاه‌های خود را مدیریت کنید تا باطریشان تمام نشود. این دستگاه‌ها اهمیت بسیاری دارند به دلیل اینکه به شما در شناسایی دشمنان و مبارزه با آن‌ها کمک خواهند کرد. نکته‌ی جالب درباره‌ی این بازی این است که چندین انتهای متفاوت دارد. به نوعی پایان این بازی براساس تصمیم شماست.

چرنوبیل لایت (Chernobylite)

سازنده: The Farm 51
ناشر: All In! Games SA
پلتفرم‌ها: PC, PS4, PS5, XBO, X/S
تاریخ عرضه: ۲۸ ژوئن سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

اگر شما به دنبال یک بازی هستید که عناصر ترسناک به شما متصل باشند، چرنوبیل لایت مخصوص شماست. این بازی شما را در نقش یک کارمند نیروگاه برقی چرنوبیل قرار می‌دهد. سال‌ها بعد از فاجعه چرنوبیل، شخصیت اصلی ما به این شهر بازگشته با همسر خود را پیدا کند. متأسفانه این کار اصلا راحت نخواهد بود. به دلیل اینکه در این منطقه سربازها و افراد جهش یافته وجود دارند. یعنی در زمانی که شما در حال گشت‌وگذار نباشید، باید به دنبال منابع بگردید تا ابزار خود را ارتقاء دهید. قطعا حضور در یک منطقه ممنوعه بسیار هیجان انگیز است و این بازی به بهترین نحو آن را نشان می‌دهد.

مارتا مرده است (Martha is Dead)

سازنده: LKA
ناشر: Wired Productions
پلتفرم‌ها: X/S, PC, PS5, PS4, XBO
تاریخ عرضه: سال ۲۰۲۱
بخش کوآپ: ندارد
بخش چند نفره رقابتی: ندارد

martha is dead

مارتا مرده است یک بازی اول شخص ترسناک است. این بازی عناصر روانشناسی بسیاری داشته و بازیکن را در سال ۱۹۴۴ قرار می‌دهد. محیط این بازی در ایتالیا است و در زمان جنگ آلمان و متحدین است. در این میان بدن یک زن پیدا می‌شود. غرق شده ولی علت این غرق شدن یک راز است. بازیکنان باید تلاش کنند تا دلیل مرگ او را پیدا کنند. این بازی بیشتر حول محیط و شرایط بومی منطقه می‌گذرد. با اینحال نشان می‌دهد که جنگ چه اثراتی روی افراد دارد. این بازی دوران ساخت دشواری داشت با اینحال توانست در اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شود. شاید بتوان گفت که مارتا مرده است یک تراژدی را بسیار زیبا بیان می‌کند.

از قبل هشدار داده شده (Forewarned)

سازنده: Dreambyte Games
ناشر: Dreambyte Games
پلتفرم‌ها: PC
تاریخ عرضه: سپتامبر سال ۲۰۲۱
کوآپ: دارد
بخش چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی سال 2021

از پیش هشدار داده شده یک بازی چند نفره کوآپ و ترسناک است. در این عنوان بیش از ۴ نفر می‌توانند در نقش یک باستان شناس بازی کنند. شخصیت‌های اصلی داستان ما یک خرابه مصری جدید پیدا می‌کنند. شما باید در آن بگردید و رازهای آن را کشف کنید. در اصل شما در جست و جوی جنگ هستید ولی یک چیز ترسناک‌تر در انتظار شما خواهد بود. در این بازی شما می‌توانید از دوستان خود جدا شده و یا با کمک یکدیگر به بازی بپردازید. در این میان بازی هم تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با هوش مصنوعی شما را غافلگیر کند. اگر شما دوست دارید بیشتر درگیر شوید می‌توانید حالت واقعیت مجازی را هم تجربه کنید. در اصل این بازی در واقعیت مجازی هیجان خود را نشان می‌دهد.

سابناتیکا: زیر صفر (Subnautica: Below Zero)

سازنده: Unknown Worlds Entertainment
ناشر: Unknown Worlds Entertainment
پلتفرم‌ها: PC, NS, PS4, PS5, XBO, X/S
تاریخ عرضه: ۱۴ می سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

subnautica

اگر شما از اولین بازی سابناتیکا لذت بردید قطعا از شماره جدید از این سری لذت خواهید برد. در این بازی شخصیت اصلی به داخل یک سیاره غریبه می‌رود. هدف او یافتن نشانه‌هایی از تیم تحقیقی است که قبل از او به این سیاره آمده و الان گم شده‌اند. در میان افراد گروه تحقیق، خواهر یا برادر او حضور داشته است. شخصیت اصلی داستان باید تلاش کند تا با توجه به سر نخ‌های موجود آن‌ها را پیدا کند. سابناتیکا یک بازی زیرآبی و دوام آوردنی است. پس شما باید تلاش کنید تا منابع را جمع کرده و زنده بمانید. با اینحال خشکی‌ها هم قابل گشت‌وگذار است. البته شما با دمای زیر صفر دست و پنجه نرم خواهید کرد. شما باید حواستان به اطراف باشد به دلیل اینکه این بازی می‌تواند بسیار سخت باشد. در این دنیای سخت، تعداد بسیاری موجود وجود دارند که به دنبال از بین بردن شما هستند.

ریمستر قاب کشنده: دوشیزه دریای سیاه (Fatal Frame: Maiden of Black Water Remaster)

سازنده: Koei Tecmo
ناشر: Nintendo, Koei Tecmo
پلتفرم‌ها: NS, PC, PS4, PS5, XBO, X/S
تاریخ عرضه: ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: دارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

قاب کشنده یک مجموعه بازی کلاسیک ترسناک و دوام آوری است. اولین بازی از این مجموعه در زمان پلی‌استیشن ۲ عرضه شد. این مجموعه چندین سال مورد جدید نداشت. تا در سال ۲۰۱۴ دوشیزه دریای سیاه عرضه شد. در این مجموعه بازیکنان علیه روح‌ها مبارزه خواهند کرد. این کار اکثرا با استفاده از مکانیک‌های دوربین نینتندو وی یو (Nintendo Wii U) انجام می‌شد. متأسفانه این کنسول نتوانست موفقیت خوبی کسب کند. با این حال دوشیزه دریای سیاه یک بار دیگر برای پلتفرم‌های بیشتر عرضه شد تا شانسی دوباره داشته باشد. البته تمام جلوه‌های بصری و مکانیک‌های بازی هم به طور کامل ریمستر شده است. در اصل این مجموعه سابقه بسیاری داشته و این بازی هم نشان دهنده این تجربه است.

روح‌های عذاب کشیده (Tormented Souls)

سازنده Dual Effects, Abstract Digital
ناشر PQube
پلتفرم‌ها: PS4, PS5, X/S, NS, PC
تاریخ عرضه: ۲۷ آگوست سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
بخش چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

افرادی که از مجموعه رزیدنت اویل و سایلنت هیل لذت بردند، قطعا تجربه خوبی از روح‌های عذاب کشیده خواهند داشت. این بازی به شدت از موارد گفته شده الگو گرفته است. در این عنوان بازیکنان در نقش یک خانم جوان به نام کارولاین والکر هستند. او در حال جست و جو برای دو دخترک گمشده است. جست‌وجوی او به یک خانه قدیمی ختم می‌شود. سپس او خود را بیهوش آنجا پیدا می‌کند. او در یک وان گیر افتاده است. همچنین یک چشمش را از دست داده و به یک دستگاه درمانی متصل است. کرولاین باید از تمام انرژی خود برای فرار کردن استفاده کند. در محیط سخت، کرولاین باید تلاش کند تا پازل‌ها را حل کرده و فرار کند. همچنین او نیاز دارد تا از منابع استفاده کند تا بتواند زنده بماند.

مجموعه تصاویر تاریک: خانه‌‌ای از خاکستر (The Dark Pictures Anthology: House of Ashes)

سازنده: Supermassive Games
ناشر: Bandai Namco Entertainment
پلتفرم‌ها: PC, PS4, PS5, XBO, XSX/S
تاریخ عرضه: ۲۲ اکتبر سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

از محصولات دیگر این سازنده می‌توان به بازی تا صبحگاه (Until Dawn) اشاره کرد. حال سوپرمَسیو تصمیم گرفته تا یک مجموعه بازی ترسناک بسازد. این مجموعه با نام مجموعه‌ی تصاویر تاریک شناخته می‌شود. این عناوین بیشتر سبک داستانی دارند. مانند تا صبحگاه، این بازی‌ها بیشتر حالت دراما داشته و باید شما تعدادی از کاراکترها را کنترل کنید. شما باید تلاش کنید تا بیشترین تعداد از این شخصیت‌ها زنده بمانند. در این مجموعه تعدادی از عناوین حضور دارند. برای مثال، امید کوچک (Little Hope) سال گذاشته منتشر شد. حال تمرکز اصلی سازنده بر این محصول جدید است. که با نام خانه‌ای از خاکستر شناخته می‌شود. در این عنوان جدید گیم‌پلی به طور کلی ثابت است. با اینحال داستان به طور کامل متفاوت است. داستان این عنوان جدید درباره‌ی یک گروه ویژه است که به سمت جنگ عراق می‌روند. بعد از یافتن اسلحه‌های مخرب، این گروه با یک نیروی عجیب روبه‌رو می‌شوند. این افراد برای زنده ماندن باید با یکدیگر همکاری کنند.

ریترنال (Returnal)

سازنده: Housemarque
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS5
تاریخ عرضه: ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک 2021

ریترنال آخرین بازی عرضه شده از شرکت هاوس مارک است. این عنوان داستان یک فضانورد به نام سلین را دنبال می‌کند. او در یک سیاره غریبه گیر افتاده است. در اینجا ما متوجه می‌شویم که سلین در یک چرخه زمانی حضور دارد. به همین علت او باید تلاش کند تا از این چرخه خارج شود. در کل این بازی به سبک سوم شخص شوتر و روگ لایک است. هر مرگ باعث می‌شود تا بازیکن به ابتدا بازگردد و مجبور شود دوباره به دنبال ابزار برای زنده ماندن بگردد. اگر شما به دنبال مبارزات بسیار هستید این بازی مخصوص شماست. همچنین اگر به دنبال گشت و گذار هستید، همواره باید مراقب اطراف خود باشید. بازیکنان باید بپرند و تلاش کنند تا پناه پیدا کنند تا از آتش دشمنان در امان باشند.

مدیوم (The Medium)

سازنده: Bloober Team
ناشر: Bloober Team
پلتفرم‌ها: PC, X/S, PS5
تاریخ عرضه: ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

شما در این بازی باید دو دنیای موازی را کنترل کنید.

مدیوم یک بازی دیگر در زمینه ترسناک و روان‌شناسی است. در اینجا شما در نقش یک خانم که یک مدیوم است بازی خواهند کرد. مدیوم بودن به این معنا است که می‌توانند در دو جهان موازی زندگی کنند. او به دنبال یک قاتل کودکان است. به همین دلیل او باید در دو دنیا زندگی کند تا این مسئله را حل کند. این بازی به‌شدت برای تیم سازنده سنگین و دشوار بوده است. به همین دلیل شرکت سازنده گفته که نیاز به نسل آینده برای اجرای آن داشته است. همچنین آکیرا یاماوکا (Akira Yamaoka) در ساخت این بازی نقش داشته است. از دیگر کارهای وی می‌توان به سایلنت هیل اشاره کرد. همچنین امکان دارد که سازنده این بازی تلاش به بازگرداندن مجموعه سایلنت هیل بکند. در این مدت حواشی زیادی درباره‌ی همکاری این استودیو با کونامی برای ساخت یک عنوان جدید وجود داشته است. البته دقت کنید که این بازی مبارزه چندانی ندارد. تمرکز آن بیشتر روی حل کردن پازل و معما است. این بازی برای کنسول‌های نسل نهم به همراه کامپیوتر عرضه شده است.

کابوس‌های کوچک ۲ (Little Nightmares 2)

سازنده: Tarsier Studios
ناشر: Bandai Namco Entertainment
پلتفرم‌ها: PC, PS4, XBO, NS, XSX, PS5
تاریخ عرضه: ۱۱ فوریه سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت رقابتی چند نفره: ندارد

بهترین بازی ترسناک سال 2021

شماره ۱ این بازی موفقیت بسیار خوبی کسب کرد. به همین علت شرکت سازنده به فکر ساخت دنباله آنا افتاد. این بازی دنباله داستان قبلی است که در آن شش (Six) تلاش دارد تا از ماو (Maw) فرار کند. البته شما در نقش شش بازی نخواهید کرد. بلکه نقش شما مونو (Mono) خواهد بود. بازیکنان در یک سبک جدیدی از ترسناک بودن قرار خواهند گرفت. به دلیل اینکه این دو نفر تلاش خواهند کرد تا از این محیط عجیب فرار کنند. این تجربه بسیار عجیب است. در آن موجودات عجیب بسیاری مثل انسان‌های غیرعادی وجود دارند. دقیقا این بازی همان چیزی است که از مجموعه کابوس‌های کوچک انتظار دارید. اگر شما از اولین مورد در این مجموعه لذت بردید، قطعا این موضوع جدید را هم دوست خواهید داشت. با اینحال اگر مورد یک را بازی نکردید بازهم شماره ۲ را امتحان کنید. این مجموعه طرفداران بسیاری داشته و از طرفی بسیاری از افراد را به سبک ترسناک علاقه‌مند کرده است.

رزیدنت اویل ۸ (Resident Evil 8)

سازنده: Capcom
ناشر: Capcom
پلتفرم‌ها: PC, PS5, XSX
تاریخ عرضه: ۷ می سال ۲۰۲۱
حالت کوآپ: ندارد
حالت چند نفره رقابتی: به‌زودی خواهد داشت.

resident evil village

رزیدنت اویل ۸ یکی از بهترین بازی‌های ترسناک عرضه شده در سال ۲۰۲۱ و حتی مجموعه رزیدنت اویل است

رزیدنت اویل از همان ابتدا به‌عنوان یکی از مجموعه‌های محبوب ترسناک بوده است. به همین علت چیزهای جانبی بسیاری از این مجموعه تولید شده است. تعداد بازی‌های رزیدنت اویل بسیار هستند اما امسال ما شاهد یک مورد جدید بودیم. رزیدنت اویل ویلج یا ۸ دنباله شماره ۷ است. در این بازی ما دوباره در نقش ایتان وینترز (Ethan Winters) بازی خواهیم کرد. ایتان قصد دارد تا یک زندگی عادی بعد از اتفاقات با خانواده بیکر (Baker) داشته باشد. ولی همه چیز با ورود کریس ردفیلد (Chris Redfield) تغییر می‌کند. حال ایتان در یک روستا گیر کرده و باید کودک گم شده خود را پیدا کند. این بازی در سبک اول شخص بوده و ایتان باید تلاش کند با دشمنان زیادی مبارزه کند. از طرفی باید معمای موجود را حل کرده تا بتواند فرزند خود را پیدا کند. تفاوت این مورد جدید با شماره‌های قبلی رزیدنت اویل در نوع دشمنان است. به دلیل اینکه شما بیشتر با خون آشام‌ها روبه‌رو هستید. این بازی قطعا ارزش تجربه را دارد. نکته مثبت هم اینجاست که شما نیازی ندارید تا حتما شماره ۷ را بازی کرده باشید. به دلیل اینکه یک ویدیو درباره‌ی وقایع بازی قبلی وجود دارد.

منبع: Gameranx.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar N

  بهترین بازی واقعا پنج شب در کنار فردی و داستان هاش هست مخصوصا شکست امنیتی واقعا عالیه

 2. Avatar محمدحسین کاشانی وحید

  اگر بازی فناف( پنج شب کنار فردی) را می کردی متوجه می شدی که اسمش شکاف امنیتی نیست شکست امنیتی هست.

 3. Avatar ADi_ZO

  شاید بهترین عنوانی که از سبک ترسناک بازی کردم پنج شب در کنار فردی بوده بخوصوص نسخه ۴ و واقیعت مجازی اگه نسخه نقص امنیتی هم پیدا کنم عالی میشه(قابل توجه نوسنده محترم شکاف نیست، شکست هست) به شخصه از طرفدارای درجه یک این مجموعه ام

  اها شرمنده داشت یادم میرفت، از ۶ مجموعه بازی یک فیلم در حال ساخته به نام، “پنج شب پیش فردی, احتیاج به کارمند جدید”

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه