بهترین بازی‌های سبک بقا برای موبایل؛ از ترسناک تا استراتژی و آنلاین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
بهترین بازی های بقا اندروید

پلتفرم موبایل اخیراً پیشرفت بسیار زیادی داشته و پرطرفدارترین پلتفرم گیمینگ به حساب می‌آیند. به همین دلیل است که ما شاهد حضور عناوین بسیار بزرگ روی این پلتفرم هستیم. نکته اصلی اینجاست که با گسترش پلتفرم موبایل و افزایش بازی‌های موجود در آن، انتخاب از بین بهترین بازی های بقا اندروید برای کاربران دشوار می‌شود.

سبک بقا و دوام آوری (Survival) یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دنیای گیمینگ بوده که خیلی زود راه خود را به دنیای موبایل پیدا کرد. هدف اصلی شما در این عناوین همان دوام آوردن است. به این شکل که شما با خطرات بسیار زیادی روبرو شده و باید تلاش کنید از آن‌ها در امان باشید. دوام آوردن در دنیای سخت این بازی‌ها نیز کار راحتی نیست.

در سبک بقا فاکتورهای زیادی وجود دارد که بازی را جذاب می‌کند. شما در این عناوین باید منابع خود را دقیق مدیریت کنید و حتی باید با افراد دیگر ارتباط برقرار کرده تا زنده بمانید. یک دیدگاه کلی که وجود دارد این است که عناوین دوام آوری اکثراً شبیه به هم هستند. تا حدی هم این حرف درست است. بازی‌های دوام آوری اکثراً شباهت بسیار زیادی به هم دارند و همین باعث شده انتخاب از میان آن‌ها دشوار باشد. با این حال تعدادی از این عناوین هم وجود دارند که سبک خاص خود را داشته و به طور کامل از عناوین دیگر جدا هستند.

حال ما در این متن قصد داریم تا بهترین عناوین در سبک بقا روی پلتفرم موبایل را به شما معرفی کنیم. قطعاً تعداد بازی‌ها در این سبک بسیار زیاد هستند و بیشتر به معیار شما بستگی دارد. اینکه می‌خواهید یک بازی حجیم باشد، داستان خوب یا گیم‌پلی بهتری داشته باشد همگی به شما بستگی دارد. با این حال ما بهترین عناوین این سبک را به شما معرفی می‌کنیم تا بنابر سلیقه خود از میان آن‌ها انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

بیگانه: انزوا (Alien: Isolation)

شرکت سازنده: Creative Assembly
سال عرضه: ۲۰۱۴

Alien Isolation از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی بیگانه از عناوین پرطرفدار ترسناک در دنیای گیمینگ است. این بازی توانست موفقیت بسیار خوبی در پلتفرم‌های بزرگ‌تر کسب کند و شرکت سازنده نیز تصمیم گرفت نسخه موبایل آن را عرضه کند. در این بازی شما در نقش آماندا ریپلی(Amanda Ripley) هستید. کسی که وارد یک سفینه شده تا دلیل مرگ مادرش را متوجه شود. مشکل اینجاست که آماندا چندان آماده وارد سفینه نشده و با موجودات فضایی روبرو می‌شود.

از اینجاست که تجربه دوام آوری آغاز می‌شود. در سفینه موارد بسیار وجود دارند که به شما در زنده ماندن کمک می‌کنند. شما باید در طول بازی این موارد را پیدا کرده و تلاش کنید در بازی پیش بروید. به طور کلی بازی بیگانه: انزوا یکی از عناوین بسیار خوب است. این بازی بسیار با عنوان اصلی نزدیک بوده و گرافیک بالایی هم دارد. تنها مشکل اینجاست که قیمت و حجم بالایی دارد.

آرک: دوام آوردن تکامل یافته (Ark: Survival Evolved)

شرکت سازنده: Studio Wildcard
سال عرضه: ۲۰۱۵

Ark: Survival Evolved از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی آرک یک عنوان ماجراجویی و دوام آوری است که دارای عناصر شهر‌سازی هم هست. به همین دلیل توانست توجه  افراد زیادی را به خود جلب کند. بازیکنان در آرک باید یک خانه برای خود ساخته و تلاش کنند آن را گسترش دهند. نکته اصلی در مورد بازی آرک حضور دایناسورها است. به این شکل که شما می‌توانید این موجودات را رام کرده و از آن‌ها در کارهای مختلف استفاده کنید.

مانند اکثر عناوین دوام آوری شما در ابتدا هیچ چیزی ندارید. با این حال با پیشرفت در بازی می‌توانید سلاح و ابزار مختلف ساخته و کار را برای خود راحت‌تر کنید. در کل بازی آرک یک عنوان رایگان است. با این حال شما می‌توانید از اشتراک‌های آن استفاده کرده تا از منافع این اشتراک استفاده کنید. نکته مثبت بازی آرک این است که تجربه آن به صورت چند نفره و به همراه دوستان به شدت لذت‌بخش است.

کَتَکلیسم: روزهای تاریکی در پیش است (Cataclysm: Dark Days Ahead)

شرکت سازنده: Clever Raven
سال عرضه: ۲۰۱۳

Cataclysm از بهترین بازی های بقا اندروید

کتکلیسم از عناوین بسیار زیبا و در عین حال دشوار در سبک دوام آوری است. این بازی به طور کامل رایگان بوده و کدهای منبع آن نیز باز است. به همین دلیل افراد زیادی در ساخت آن نقش دارند. مانند عناوین دیگر این سبک، در کتکلیسم هم شما در ابتدا هیچ چیزی ندارید. سپس با پیشرفت در بازی می‌توانید ابزار بیشتر ساخته و دوام بیاورید.

نکته جالب در مورد بازی کتکلیسم اینجاست که دنیای بازی به صورت رندوم طراحی شده است. پس شما نمی‌دانید که در ادامه چه چیزی در انتظار شما است. در بازی کتکلیسم دشمنان مختلفی وجود داشته و کرکترهای زیادی هم حضور دارند. از طرفی این بازی طراحی رترو داشته که جذابیت آن را چندین برابر کرده است. برخلاف ظاهر و تصور، کتکلیسم یک بازی بسیار خوب است. همینطور اینکه یکی از نسخه‌های این بازی همچنان به روزرسانی دریافت می‌کند و طرفداران مخصوص خود را دارد.

کرشلندز (Crashlands)

شرکت سازنده: Butterscoth Shenanigans
سال عرضه: ۲۰۱۶

Crash lands از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی کرشلندز یکی از عناوینی است که در هر سبکی می‌تواند جای بگیرد. در این بازی عناصر نقش آفرینی، دوام آوری، اکشن و ماجراجویی وجود دارد. به همین دلیل شما نمی‌توانید کرشلندز را محدود کنید. بازی در مورد یک مسئول حمل و نقل فضایی است که در یک سفینه بیگانه گم می‌شود. حال هدف شما این است که با دشمنان خود جنگیده و یک مکان امن برای خود طراحی کنید.

در این میان شما باید محموله‌های گمشده را به صاحبانشان تحویل داده و به کار خود ادامه دهید. برخلاف انتظار بازی کرشلندز یک عنوان بسیار عمیق و با جزئیات است. در این بازی بیش از ۵۰۰ آیتم مختلف برای ساخت وجود دارد و از طرفی دشمنان شما هم در دنیای کرشلندز بسیار زیاد هستند. مکانسیم دوام آوری در این بازی به بهترین نحو طراحی شده و همین باعث شده که جایگاه خاصی در میان طرفداران این سبک پیدا کند.

روز آر دوام آوری (Day R Survival)

شرکت سازنده: TlT Games
سال عرضه: ۲۰۱۸

Day R Survival از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی روز آر دوام آوری یک عنوان بسیار با کیفیت و رایگان در سبک دوام آوری است. این بازی در شوروی جریان دارد. بازی دارای ۲۷۰۰ منطقه مختلف در یک نقشه بسیار بزرگ است. به طور کلی این بازی به شدت گسترده بوده و آیتم‌های بسیار زیادی دارد. همینطور اینکه تجربه دوام آوری خاصی را به کاربران ارائه می‌کند.

شما باید تلاش کنید تا از گشنگی نمیرید. از طرفی زامبی‌ها را نیز دفع کرده و از مشکلات موجود در این دنیا فرار کنید. نکته اصلی اینجاست که این بازی خیلی به عنصر نقش آفرینی توجه دارد. به همین دلیل است که جزئیات در آن به شدت زیاد است. روز آر دوام آوری یک عنوان بسیار عمیق در سبک دوام آوری است که نیاز به زمان و توجه شما دارد.

تلف نشو: پاکت ادیشن (Don’t Starve: Pocket Edition)

شرکت سازنده: Klei Entertainment
سال عرضه: ۲۰۱۵

Don't Starve از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی تلف نشو یکی از عناوین بسیار پرطرفدار در سبک دوام آوری است. هدف اصلی شما این است که تلاش کنید در دنیای ظالم این بازی زنده مانده و بتوانید از خطرها دور بمانید. اگر شما این کار را انجام ندهید، به سرعت نابود خواهید شد. مانند اکثر عناوین این سبک شما برای زنده ماندن باید منابع زیادی را جمع آوری کنید.

چیزی که تلف نشو را از یک عنوان ساده دوام آوری جدا می‌کند، حضور موجودات خاص در دنیای آن است. همین باعث شده تا هیجان آن چندین برابر شود و جذابیت خاصی پیدا کند. شرکت سازنده بازی Shipwrecked را نیز ساخت که در اصل دومین عنوان از مجموعه تلف نشو است. هر دو بازی شباهت زیادی به یکدیگر دارند و تنها در زمینه دنیای بازی تفاوت گسترده دارند.

دنیای نابودی و سرنوشت (Doom and Destiny Worlds)

شرکت سازنده: Heartbit Interactive
سال عرضه: ۲۰۲۰

Doom and Destiny از بهترین بازی های بقا اندروید

دنیای نابودی و سرنوشت یک عنوان سبک در سبک دوام آوری است که عناصر نقش آفرینی در آن به صورت مشهود دیده می‌شود. گرافیک بازی حالت قدیمی داشته که جذابیت خاصی به آن می‌دهد. شروع بازی با یک گروه است که هیچ چیزی را به یاد نمی‌آورند. از آنجا شما باید منابع مختلف را جمع کرده و ابزار متنوعی را بسازید.

نکته اینجاست که عنصر دوام آوری این بازی تمرکز اصلی آن نیست. با این حال تنوع آیتم‌های مختلف در بازی به حدی زیاد است که شما را ترغیب می‌کند در آن بیشتر بگردید. نکته اصلی اینجاست که مبارزات هم در بازی دنیای نابودی و سرنوشت بسیار دقیق است. همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران از گشت و گذار این بازی نترسند.

دیسمنتل (Dysmantle)

شرکت سازنده: ۱۰tons Ltd
سال عرضه: ۲۰۲۰

dysmantle از بهترین بازی های بقا اندروید

دیسمنتل مسیر یک بازی دوام آوری ساده را پیش می‌برد. به این شکل که شما در ابتدا هیچ چیزی ندارید و باید موارد مختلف را جمع‌آوری کرده تا در دنیای بازی زنده بمانید. یکی از نکات مثبت بازی دیسمنتل این است که شما می‌توانید هرچیزی را در اطراف خود تخریب کرده و به منابع تبدیل کنید. همین باعث می‌شود تا دست شما در گشت و گذار بسیار باز باشد.

در بازی دیسمنتل دشمنان زیادی وجود دارند و فرصت بسیاری برای مبارزه و چالش هست. با این حال به طور کلی این بازی یک عنوان دوام آوری کاملاً روتین و ساده است. سیستم ساخت و ساز در بازی گسترده بوده و دشمنان هم چندان دشوار نیستند. نکته اصلی در مورد بازی دیسمنتل فضای بازی و تخریب پذیری آن است. چیزی که باعث شده این بازی یک عنوان بسیار دوست داشتنی باشد.

فوراجر (Forager)

شرکت سازنده: HopFrog
سال عرضه: ۲۰۱۹

Forager از بهترین بازی های بقا اندروید

فوراجر یک عنوان دوام آوری بسیار جذاب است. این بازی حالت دو بعدی داشته و به طور کامل جهان باز است. به همین دلیل شما می‌توانید در دنیای بازی به گشت و گذار بپردازید و به دنبال منابع بگردید. از طرفی دشمنان شما هم سرسخت هستند. پس شما نیاز به منابع زیادی برای ساخت ابزار مختلف برای مبارزه احتیاج دارید. در انتها شما باید یک مرکز بسیار خوب ساخته که شما را از خطرات حفظ کند.

مانند عناوین دیگر سبک دوام آوری در فوراجر هم شما بازی را بدون هیچ منبعی آغاز می‌کنید. سپس باید در دنیای آن گشته و ابزار و موارد مختلف را بسازید. با این حال شرکت سازنده برای اینکه این بازی یک عنوان دوام آوری معمولی نباشد عناصر پازل و موارد دیگر را نیز در آن وارد کرده است. همینطور اینکه نقش آفرینی در بازی فوراجر به طور مشهود دیده می‌شود که تجربه بازی را چندین برابر بهتر می‌کند.

آخرین روز روی زمین: دوام آوردن (Last Day on Earth: Survival)

شرکت سازنده: KEFIR
سال عرضه: ۲۰۲۱

Last Day on Earth از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی آخرین روز روی زمین: دوام آوردن یکی از پرطرفدارترین عناوین دوام آوری روی پلتفرم موبایل است. شما باید در این بازی منابع زیادی جمع آوری کنید و برای این کار دست به هرکاری خواهید زد. از دزدی گرفته تا گشتن در مناطق ترسناک، همگی در بازی آخرین روز روی زمین وجود دارند. از طرفی در دنیای بازی دشمنان زیادی هم وجود دارند که مانع از پیشرفت شما می‌شوند.

در کنار دوام آوری بازی تمرکز زیادی روی عناصر شوتر و زامبی دارد. همینطور اینکه جامعه بازی آخرین روز روی زمین بسیار گسترده بوده و اگر شما نیاز به راهنمایی داشتید، نیازی به گشتن زیاد نیست. بازی آخرین روز روی زمین یک عنوان رایگان است و شما نیاز به پرداخت چیزی ندارید. با این حال پردخت کمی هزینه می‌تواند بازی را برای شما بسیار راحت‌تر کند.

زندگی بعدی (Life After)

شرکت سازنده: Hong Kong Netease Interactive
سال عرضه: ۲۰۱۸

Life after از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی زندگی بعدی یکی از عناوین نسبتاً جدید در این لیست است. این بازی نیز مانند اکثر عناوین دوام آوری و آخرالزمانی است. یک ویروز کل دنیا را گرفته و بسیاری از افراد را از بین برده یا اینکه به هیولا تبدیل می‌کند. شما باید در این دنیای دشوار زنده مانده و ابزار مختلفی را بسازید. بازی زندگی بعدی یک عنوان راحت نیست. پس شما نیاز به استراتژی خوبی برای زنده ماندن دارید.

بازیکنان در بازی زندگی بعدی می‌توانند موارد مختلفی را بسازند. همینطور اینکه می‌توان یک خانه در آن طراحی کرد که شما را از مشکلات مختلف حفظ کند. یکی از نکات جالب در بازی زندگی بعدی قابلیت یادگیری توانایی‌های مختلف است. چیزی که در عناوین دیگر کمتر مشهود بود. از لحاظ گرافیکی و گیم‌پلی هم بازی طراحی خوبی داشته و برای مدت زیادی شما را سرگرم خواهد کرد.

ماینکرفت (Minecraft)

شرکت سازنده: Mojang Studios
سال عرضه: ۲۰۱۱

Minecraft از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی ماینکرفت یکی از پرطرفدارترین عناوین تاریخ بازی‌های ویدئویی است. این بازی در سبک دوام آوری بوده و به شدت مورد استقبال قرار گرفت. در بازی ماینکرفت هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید داستان خود را بسازید و خانه‌ی زیبایی را طراحی کنید. از طرفی دشمنان شما در این بازی زیاد نیستند و به همین دلیل با آرامش می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

در یک توضیح راحت می‌توان گفت که ماینکرفت شما را در یک دنیای کاملاً رندوم قرار می‌دهد. از اینجا به بعد شما می‌توانید هرکاری که بخواهید انجام دهید. از ساخت خانه گرفته تا مبارزه با دشمنان و گشت و گذار در دنیای بازی همگی وجود دارند و شما باید میان آن‌ها انتخاب کنید. بازی ماینکرفت در عین سادگی مکانسیم جالبی دارد و همین موضوع باعث شده طرفداران بسیار زیادی بدست بیاورد.

تراریا (Terraria)

شرکت سازنده: Re-Logic
سال عرضه: ۲۰۱۱
قیمت: ۵ دلار

Terraria از بهترین بازی های بقا اندروید

برخلاف تصور بسیاری از افراد تراریا در ابتدا یک بازی موبایل بود. این بازی نیز دارای عناصر مشابه زیادی با ماینکرفت است و یکی از رقبای اصلی آن به حساب می‌آید. در تراریا هم شما در یک دنیای کاملاً رندوم قرار گرفته و باید تلاش کنید که داستان خود را بسازید. نکته اصلی در مورد تراریا این است که این بازی دو بعدی بوده و از لحاظ بصری هم بسیار جالب طراحی شده است.

انیمیشن‌های تراریا بسیار جذاب بوده و از طرفی دنیای آن نیز نسبتاً گسترده است. همینطور اینکه تراریا دارای دو مرحله است. مرحله اول چندان دشوار نبوده و به راحتی می‌توان آن را به اتمام رساند. پس از کشتن یکی از غولآخر (Boss) بازی شما وارد مرحله دوم از تراریا شده که سطح جدیدی از سختی را به شما نشان می‌دهد. به طور کلی این بازی هم یکی از بهترین عناوین دوام آوری و سندباکس (Sandbox) تاریخ بوده که در کنار ماینکرفت تجربه بسیار خاصی را به شما ارائه می‌دهند.

کاوشگر: جنون بقا (Prospector: Survival Rush)

شرکت سازنده: Jonker Studios
سال عرضه: ۲۰۱۸
قیمت: رایگان

Prospector از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی کاوشگر: جنون بقا یک عنوان بسیار هیجان انگیز در سبک دوام آوری است. نکته اینجاست که این بازی از لحاظ گرافیکی چندان قوی نیست ولی از هر لحاظ دیگر بسیار جالب طراحی شده است. این بازی در اصل به صورت مدیریتی بوده و شما باید با استراتژی‌های خود بقای کرکترهای داخل بازی را تضمین کنید. شما باید از منابع مختلف برای زنده ماندن استفاده کرده و تلاش کنید از دشمنان دور بمانید.

نکته جالب در مورد بازی جنون بقا این است که افراد واقعی به مقر شما حمله می‌کنند. به همین دلیل این بازی دارای عناصر مبارزه آنلاین هم هست. از امکانات دیگر بازی می‌توان به ساخت و ساز، سیستم اقتصادی و تجارت با بازیکنان دیگر اشاره کرد. نکته جالب در مورد بازی ویژگی‌های خاص آنلاین آن است. برای مثال شما می‌توانید تعدادی تله در اطراف نقشه خود بگذارید تا اگر کسی به آن حمله کرد، بازی به شما اطلاع دهد.

ربل اینک (Rebel Inc)

شرکت سازنده: Ndemic Creation
سال عرضه: ۲۰۱۸
قیمت: رایگان

Rebel Inc از بهترین بازی های بقا اندروید

اگر بخواهیم صادق باشیم بازی ربل اینک یک عنوان در سبک بقا نیست. با این حال به شدت شبیه به این بازی‌ها بوده و زیبا ساخته شده است. شما در نقش یک رهبر هستید و باید تلاش کنید یک منطقه که توسط جنگ تکه تکه شده است را به هم متحد کنید. شما باید یک جامعه را از نو ساخته و موارد مختلفی از جمله آب تمیز و نگهبانی از شهروندان را به افراد معرفی کنید. در کنار این موارد شما باید با دشمنان هم مبارزه کرده و مانع از هم پاشیدگی جامعه خود بشوید.

اگر شما دقیق بررسی کنید این بازی بیشتر در سبک بقا است تا اینکه یک عنوان استراتژی باشد. نکته اصلی در مورد بازی ربل اینک این است که یک عنوان دشوار است. چالش‌های موجود در بازی شما را درگیر خواهند کرد و برای پیشرفت در آن شما باید بسیار فکر کنید. نسخه اصلی بازی رایگان است ولی اگر شما بخواهید نسخه پیشرفته‌تر را خریداری کنید با هزینه ۴ دلاری می‌توانید به طور کامل این بازی را تجربه کنید.

سرگردان (The Wanderer)

شرکت سازنده: Parish Digital Limited
سال عرضه: ۲۰۱۸
قیمت: رایگان

بازی The Wanderer از بهترین بازی های بقا اندروید

بازی سرگردان را به می‌توان یکی از بهترین عناوین سبک بقا در دنیای گیمینگ روی موبایل دانست. این بازی دارای گرافیک بالا یا گیم‌پلی پیچیده نیست ولی به جای آن تصمیم‌های شما به شدت روی روند بازی مؤثر هستند. شما می‌توانید ببینید که هر انتخاب شما چه نتیجه‌ای داشته و همین موضوع بازی را بسیار جالب کرده است.

بازی سرگردان یک عنوان تصمیم گیری جالب است. به این شکل که شما می‌توانید یک حیوان را با خود همراه کنید تا در یافتن منابع به شما کمک کند ولی این حیوان نیاز به غذا و آب دارد. بازی شما را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهد که برای هر فردی دشوار است و به همین دلیل است یک عنوان بسیار جذاب است. همینطور اینکه دست شما به طور کامل در بازی سرگردان باز است. شما می‌توانید کارهای مختلفی در آن انجام دهید ولی باید مراقب عواقب آن باشید.

در این لیست ما تلاش کردیم تا بهترین عناوین سبک بقای موجود در دنیای موبایل را به شما معرفی کنیم. حال امکان دارد که موردی از دست ما در رفته و در این لیست حضور نداشته باشد. آیا به نظر شما بازی‌ای وجود دارد که لیاقت حضور در این لیست را داشته باشد اما نباشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Androidauthority

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. امیر علی

  یه سوال چرا بازی don’t starve نیست ؟؟؟
  بازی don’t starve. یک بازی باحال و یکم خنده دار ولی در حالت بقا
  داستان؛ یک مرد دانشمند خانوادشو ول می‌کنه و به سراغ علم میرود
  یک روز میخواست یک چیزی اختراع اما هیچ خراب شد تا امیدانه رفت و نشست رو صندلی
  که یهو رادیو حرف و رادیو از او (مرد دانشمند) خواست که اینهایی رو که میگه بسازه مرد میگه ok و کار رو شروع ولی وقتی تموم شد کارش
  رادیو گفت اون دستگیره رو بکش تا روشن شه
  مرد یکم ترسید رادیو بلند گفت سریععع مرد دستگیره را کشید و یهو رادیو گفت ha ha ha ha ha ha و دوتادست از زیرزمین میان بیرون و مرد را میبرند و از اینجا به بعد شما باید بازی کنید!!!!!
  هفف خسته شدم اینقدر نوشتم

 2. ناشناش

  بازی دیسمنتل افلاینه یا آنلاین بگید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما