۱۰ نبرد برتر دنیای انیمه؛ از «حمله به تایتان» تا «شیطان‌کش»

۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰ ۱۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
برترین نبرهای دنیای انیمه

نبردهای دنیای انیمه‌ احتمالا شناخته‌شده‌ترین ویژگی این آثار است. جدا از این که چقدر جنبه‌های اکشن انیمه‌ها خوب از آب درآمده باشتد یا کیفیت کلی انیمیشن در چه حدی باشد، بسیاری از مبارزات معمولاً طبق فرمولی مشخص پیش می‌روند. به طور خاص، انیمه‌های شونن (Shounen) اکثراً دارای جنبه‌های مشترکی‌اند که می‌توانند مبارزه‌ای عالی را از تجربه‌ای هیجان‌انگیز به چیزی نسبتاً خسته‌کننده تبدیل کنند.

بااین‌حال، برخی از انیمه‌‌ها موفق شده‌اند همین ویژگی‌های رایج را بگیرند و آنها را به سبک خود تغییر دهند. این انیمه‌ها دقیقاً می‌دانستند با چه ترفند‌هایی نبردهای تکراری و بعضا خسته‌کننده را به سطح دیگری ببرند که مخاطبان هرگز آن‌ها را فراموش نکنند، حال ممکن است این ترفندها معرفی حرکات و اکشن‌های جدیدی در مبارزات باشد یا اضافه‌کردن مقدار زیادی بار احساسی.

۱۰. «حمله به تایتان»‌، لیوای قدرت واقعی انسان‌ها را به تایتان مونث نشان می‌دهد

نبرد لیوار با تایتان مونث

لیوای از همان لحظه‌ی اول در انیمه‌ی «حمله به تایتان» (Attack On Titan) کاپیتانی فوق‌العاده با استعداد و قدرتمند از جوخه‌ی عملیات ویژه معرفی شد. او در طول مبارزه‌ی کوتاه خود با تایتان مونث، ثابت می‌کند که مهارتش واقعاً هم شگفت‌انگیز است. سبک مبارزه‌ی غیرمعمول لوای بیش از حد توان تایتان است و کاپیتان افسانه‌ای می‌تواند فوراً تایتان مؤنث را شکست دهد.

مهارت‌های مبارزه‌ای لیوای برای بینندگان فوق‌العاده لذت بخش است، اما چیزی که واقعاً مبارزه او با تایتان مونث را منحصربه‌فرد می‌کند، نحوه‌ی ساخت این بخش است. در حینی که لیوای به دنبال تایتان مونث است، سربازان بی‌شماری که به دست او کشته شده‌اند نشان داده می‌شوند، بنابراین دیدن مهارت‌های لیوای که این تایتان را به زانو درمی‌آورد و ارن را نجات می‌دهد، بیش از پیش شوکه‌کننده است.

۹. «ناروتو شیپودن»، نبرد اوچیهارا مادارا با اتحاد شینوبی‌ها ذهن بینندگان را منفجر می‌کند

نبرد مادارا با شینوبی‌ها

ناروتو در طول این مجموعه مبارزات شگفت‌انگیزی داشته است. با وجود اینکه مبارزه‌ی مادارا با نیروهای شینوبی در «ناروتو شیپودن» (Naruto Shippuden) بهترین مبارزه نیست، قطعا منحصربه‌فردترین مبارزه است. ساخت شخصیت مادارا و پیشینه‌اش مدت زمانی قابل‌توجه به طول انجامید، بنابراین اولین لحظات او در نبرد از اهمیت بالایی برخوردار بود.

استودیو پیروت تمام تلاش خود را در زمینه‌ی ساخت انیمیشن این قسمت به کار بسته است و نتیجه هم مبارزه‌ای فوق‌العاده روان است که در بین نبردهای دنیای انیمه‌ حرفی برای گفتن دارد. تنش موجود بین نیروها قبل از حملات مادارا و استفاده از جوتسو ترکیبی برای مقابله با تنها یک نفر واقعاً این مبارزه را هیجان‌انگیز می‌کند. این مبارزه بارزترین نمونه از میزان قدرت مادارا است که طرفداران را کاملاً متحیر می‌سازد.

۸. «سابیکوی بیسکو»، میلو و بیسکو، تتسوجین را با قارچ شکست می‌دهند

نبرد میلو و بیسکو با تتسوجین

درست است که از انیمه‌ی «سابیکوی بیسکو» (Sabikui Bisco) که با نام (Rust-Eater Bisco) هم شناخته می‌شود، چندان استقبال نشده است و طرفداران زیادی ندارد، ولی صحنه‌های نبرد باورنکردنی‌ای دارد. شخصیت های این مجموعه به جای پرتاب مشت یا استفاده از سلاح، از قارچ برای مبارزه با دشمنان خود استفاده می‌کنند. این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما با توجه به اینکه از قارچ ها برای درمان بیماری‌هایی به نام زنگ‌زدگی استفاده می‌شود، کاملا منطقی است. همین باعث شده مبارزات این انیمه در بین نبردهای دنیای انیمه‌ شاخص باشد.

وقتی هیولای زنگ‌زده‌ی غول‌پیکری به نام تتسوجین سعی می‌کند به شهر حمله کند، شخصیت‌های داستان با استفاده از تیرهای آغشته به قارچ‌ها در مقابل او می‌ایستند. این مبارزه به طرز شگفت‌انگیزی پرتنش و احساسی است و در ایجاد تنش بسیار موفق عمل می‌کند. شاید خوب بودن این مبارزه به قارچ ها ربطی نداشته باشد، اما مطمئناً مبارزه را منحصربه‌فردتر می‌کنند.

۷. «جوجیتسو کایسن»، قدرت‌های گوجو نامحدود است

مبارزه گوجو و جوگو

اکثر مبارزات در انیمه‌ی «جوجوتسو کایسن» (Jujutsu Kaisen) باورنکردنی هستند، اما مبارزه بین گوجو و جوگو یک سر و گردن از تمام مبارزات این مجموعه بالاتر است. این صحنه نه تنها اولین باری است که طرفداران می‌توانند قدرت‌های واقعی گوجو به عنوان جادوگر را ببینند، بلکه برای اولین بار با این حقیقت روبه‌رو می‌شوند که قدرت‌های او چقدر فراتر از این دنیا هستند.

گوجو با تکنیک نفرین‌‌های خود، بدون هیچ محدودیتی، می‌تواند فضای اطراف خود را تا سطح اتمی کنترل کند. با این قدرت، او می‌تواند فضای اطراف خود را بی‌نهایت بسازد، بنابراین دست زدن به او برای جوگو غیرممکن می‌شود. علاوه بر این، دامنه حرکتی ذاتی او باعث می‌شود صحنه‌ها مانند پنل‌های مانگایی به نظر برسد که زنده شده‌اند. جوگو ممکن است زمانی که گوجو را به چالش می‌کشد برتر از او به نظر برسد، اما مبارزه بین آنها مطمئناً طرفداران را شگفت‌زده کرده است. این نبرد قطعا یکی از هیجان‌انگیزترین نبردهای دنیای انیمه‌ است.

۶. «یو یو هاکوشو»، مبارزه‌ی یوسوکه با دکتر دیوانه

نبرد یوسوکه با دکتر دیوانه

تماشای اکثر مبارزات در انیمه‌ی «یو یو هاکوشو» (Yu Yu Hakusho) سرگرم‌کننده است، اما آنقدرها هم منحصربه‌فرد نیستند. به طور معمول، یوسوکه هرچقدر هم که با حریفان قدرتمند روبه‌رو می‌شود، علی‌رغم این که به مرگ نزدیک می‌شود، باز هم پیروز از میدان بیرون می‌آید. ولی مبارزه او با دکتر کامیا بسیار متفاوت است.

یوسوکه آشکارا قوی‌تر از کامیا است، اما چون کامیا می‌تواند شیمی بدنش را کنترل کند، هرچه یوسوکه با او مبارزه می‌کند، از آنجا که دکتر درد را احساس نمی‌کند یوسوکه نمی‌تواند او را شکست دهد. قبل از فهمیدن این حقیقت، این اولین بار است که یوسوکه با انسان مبارزه می‌کند و فکر کشتن دکتر به عنوان یک انسان باعث می‌شود که یوسوکه با تمام قدرت مبارزه نکند. نبرد درونی یوسوکه با خودش و نحوه رفتار آشفته دکتر این مبارزه را جالب و به‌یادماندنی کرده است.

۵. «مدرسه قهرمانانه من»، مبارزه با دکو به بهبود روان باکوگو کمک کرد

نبرد دکو و باکوگو

دومین مبارزه بین باکوگو و میدوریا در انیمه‌ی «مدرسه قهرمانانه من» (My Hero Academia) فقط یک مبارزه شگفت‌انگیز نیست، بلکه نمونه‌ای از رشد شخصیت عالی در طول داستان است. در حالی که بیشتر مبارزات در این مجموعه از نظر اخلاقی یا احساسی قابل بحث هستند، این مبارزه کاملاً احساسات شخصیت‌ها نسبت به یکدیگر و موقعیت آنها را نشان می‌دهد.

تماشای مبارزه بین این دو نفر از این جهت که یکی از بهترین انیمیشن‌های کل مجموعه را دارد، واقعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد. با این حال، چیزی که واقعاً این مبارزه را برجسته می‌کند رشد عاطفی شخصیت‌ها است. این قسمت که نشان‌دهنده اوج آشفتگی عاطفی باکوگو و همچنین لحظه‌ای است که او سفر خود را برای تبدیل شدن به یک قهرمان بزرگ آغاز می‌کند، دلیلی است که طرفداران شخصیت باکوگو را این اندازه دوست دارند.

۴. «شبدر سیاه»، مبارزه‌ی نمایشی آستا و لادروس

نبرد آستا و لادروس

درست است که مبارزه‌ی آستا با لادروس در «شبدر سیاه» (Black Clover) به‌عنوان یک مبارزه‌ی شونن معمولی شروع می‌شود، اما به سرعت به ترکیبی از رنگ‌ها و تصاویر عجیب و غریب تبدیل می‌شود. در لحظاتی که این مبارزه درجریان است تقریباً این‌طور به نظر می‌رسد که صحنه‌ها متعلق به انیمیشن دیگری هستند، اما این دقیقاً همان چیزی است که آن را فوق‌العاده می‌کند.

رنگ‌های روشن و موسیقی نقش بسیار خوبی در ایجاد تنش بیشتر در این مبارزه ایجاد می‌کنند و نبرد بین دو شخصیت را بزرگ‌تر و شدیدتر نشان می‌دهند. البته، چندین لحظه از این نبرد هم انیمیشنی نسبتاً ضعیف دارد که باعث می‌شود احساس آشفتگی به شما بدهد. با این‌حال شاید این صحنه بهترین مبارزه در انیمه‌ «شبدر سیاه» نباشد، اما باید قبول کرد که قطعاً منحصربه‌فرد‌ترین آن‌ها است.

۳. «کیزومونوگاتاری»، قطعاتی از اعضای بدن در حین نبرد کیومی با شینوبو به پرواز درمی‌آیند

نبرد کیومی و شینوبو

 

بدون شک دعوای کویومی و شینوبو در قسمت سوم «کیزومونوگاتاری» (Kizumonogatari Part 3: Reikets) عجیب است. در حالی که طرفداران انیمه عادت دارند که شخصیت‌های داستان را بدون آسیب جدی ببینند که بین ساختمان‌ها پرواز می‌کنند، این فیلم خلاف تمام این قواعد عمل می‌کند.

شخصیت‌های این انیمه تنها به این دلیل که اندام‌های انتهایی آن‌ها پس از قطع شدن دوباره رشد می‌کنند، می‌توانند پس از ضربه‌های سنگین به مبارزه ادامه دهند. همانطور که مبارزه ادامه پیدا می‌کند، در یکی از خونین‌ترین دعواهای انیمه، سرها و دست‌های قطع‌شده مدام به اطراف پرتاب می‌شود. مطمئناً همین صحنه، حتی به دلیل ماهیت مضحک مبارزه، از ببین نبردهای دنیای انیمه‌، ارزش تماشای دارد.

۲. «بسکتبال کوکورو»، کاگامی برای شکست آئومین محدودیت‌های خود را پشت سر گذاشت

مسابقه کاگامی و آئومی

در حالی که بیشتر مبارزات در انیمه‌ها، نزاع‌های فیزیکی هستند، برخی از مبارزات را هم می‌توان نام برد که نبرد عزم‌های راسخ هستند. از آنجایی که کاگامی و آئومینه بهترین بسکتبالیست‌های دنیای «بسکتبال کوروکو» (Kuroko’s Basketball) هستند، جنگ بین آنها اجتناب‌ناپذیر است. حتی آن دسته از طرفداران انیمه که ورزش بسکتبال را خسته‌کننده می‌دانند، در این قسمت از نبرد کاگامی و آئومین نفس‌هایشان در سینه حبس خواهد شد.

شخصیت‌های دیگر انیمه فقط می‌توانند عقب بایستند و تماشا کنند که این دو شخصیت با عزم راسخ محدودیت‌های خود را پشت سر می‌گذارند و به مهارت‌هایی دست می‌یابند که هیچ بازیکن دیگری قبل از آنها نداشته است. آنها ممکن است ضربات فیزیکی در این مبارزه رد و بدل نکنند، اما هیجان مبارزه‌ی بین آنها شدید است و هرکسی را ترغیب می‌کند که یک بار هم که شده بسکتبال را امتحان کنند.

۱. «شیطان‌کش»، تانجیرو با یک شیطان و همچنین محیط اطرافش هم‌زمان مبارزه می‌کند

مبارزه تانجیرو و شیطان

تعداد زیادی از شخصیت‌های انیمه نبوده‌اند که مجبور باشند به طور همزمان با یک شرور و محیط اطراف خود مبارزه کنند. هنگامی که تانجیرو در انیمه‌ی «شیطان‌کش» (Demon Slayer) به خانه شیطانی کیوگای حمله می‌کند، به سرعت متوجه می‌شود که این شیطان با توانایی‌هایش نه تنها می‌تواند مکان اتاق‌ها را تغییر دهد، بلکه می‌تواند جهت آنها را نیز تغییر دهد.

در حین این که که تانجیرو تلاش می‌کند به شیطان حمله کند، اتاق به پیچ و تاب خوردن و چرخش ادامه می‌دهد و به‌وضوح یکی از خیره‌کننده‌ترین مبارزات را در این انیمه ایجاد می‌کند. انیمیشن و خود محیط دلیل منحصربه‌فرد بودن این مبارزه است.

منبع: CBR

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۸ دیدگاه
 1. Avatar Majid tatoo

  ولی من فکر میکنم مبارزه‌ی استاد جیراییا با پین ازهمه بهتر بود

 2. Avatar LEGENDSWORK

  واقعاً نبرد پایانی ناروتو و ساسوکه رو نگذاشتی

 3. Avatar محمد

  بهترین فایتا مال دیمن‌اسلیره ولی اینی که گذاشتین درجه سه حساب میشه . فایتای تنگن و گیوتارو و همچنین رنگوکو و آکازا خدا بود .

 4. Avatar Mahdi

  واقعا جای کانکی و جیسون خالی بود

 5. Avatar Crac

  از همه انیمه ها بهتر صحنه مهیج شگفت انگیز بی نظیر لیوای با تایتان مونث و تایتان حیوانی بود بهترین صحنه های اکشن بی نظیر فوق العاده در همه جای این انیمه عالی دیده میشود ودر میان همه رتبه اول دارد

 6. Avatar no name 23467

  بنظرم خیلی تعداد فایتایی که میتونست باشه زیاد بود از اتک تا شیطان کش چون هرجور حساب کنی جای خیلی فایت ها تو لیست خاای و حتی اشتباه

 7. Avatar صدرا

  چرته. اتک فصل چهارش که ارن و بقیه به مارلی حمله گردن از همه بهتر بود

 8. Avatar Animebaz

  حتی نزدیک به ده تای برتر هم نبود
  نفس گیرترین نبرد شیطان کش توی همین فصل جدید بود که دو جانبه حمله میکردن و بهترین فایت انیمه شده
  تو اتک هم خفن ترین نبرد لیوای با تایتان جانور بود
  علاوه بر اون مبارزه راینر و ارن تو فصل دو

 9. Avatar علی

  ولی بنظرم مبارزه تانجیرو با داکی بهتر بود

  1. Avatar rrrr

   فقط‌‌ فایت مادارا اوچیها با اتحاد شینوبی کل شینوبی ها نتونستن شکستش بدن

 10. Avatar یه اوتاکوی بدبخت به دنبال مانگا

  مبارزه ی لیوای خیلی خفن تر از مبارزه ی تانجیرو بود 😐😒 لیوای رو باید یه رتبه بالاتر میزاشتین 😒

  1. Avatar علی زراعت پیشه

   نبرد در انیمه بلیچ مبارزه با اسپادا شماره ۴ هم باید جای نبرد شماره ۱ قرار میگرفت چوم ایجیکو در اونچا برای نجات اینویه مرد و تبدیل به هولو شد

 11. Avatar حسین

  مبارزه آیزن با گوته ۱۳ ، انیمه بلیچ

 12. Avatar ramtin

  خدایی فایت دیو با جوتارو تو لیست نیست؟
  متاسفام

 13. Avatar محمد عماد

  به نظر من جنگ ناروتو و ساسوکه هم در پایان فصل ۲۰ هم خیلی خوب بود.همین طور جنگ تایتان جنگجو با تایتان زرهی هم خوب بود.چون می تونست منظور از این باشه که ترفند و استراتژی از زور خالی بهتره

 14. Avatar امیر

  پس نبرد لیوای با تایتان میمونی چی؟؟!

 15. Avatar Hikari

  چرا کسی از فایت های خفن وان پیس حرفی نمیزنه ؟ وان پیس اینقدر بعد تایم اسکیپ که ۵۱۷ به بعد میشه باحال تر میشه که خدا میدونه قبل تایم اسکیپ هم عالیه فقط ادمایی که دنبال بهترین ها باشن دنبالش میرن

  1. Avatar انیمه فن

   حق